Zavrieť

Porady

Výpoveď

Dobré ráno, prosím o radu. S pracovníkom na kratš. PP, chceme ukončiť PP výpoveďou podla ZP §60 dohoda o skončení PP. Dohodli sme sa , že to ukončíme 01.11.2007. Musí plynúť niaka výpovedná doba, alebo nič. Nie je to ukončenie v zlom ako to vždy býva. Obe strany sme sa dohodli. Len chcem poradiť aby sme niečo nedomrvili. Je to úväzok na 35%, asi si musí vyčerpať dovolenku. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Pri dohode o ukončední PP neplynie nijaká výpovedná lehota. Obe trany sa dohodli na určitom dátume, súhlasili s tým, takže PP bude ukončený k uvedenému dátumu.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Pracovný pomer konční dohodnutým dňom. Upozorňujem, že ak ukončíte 1.11., tak tento deň je ešte pracovný. Ak mu zostala D , tak najvhodnejšie je preplatiť ju.

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    V prípade, že zamestnance pri výpovedi nedodrží výpovednú lehotu, je povinný uhradiť sumu rovnajúcu sa jeho jednomesačnému priemernému zárobku. Má to v pracovnej zmluve. Ako sa pri tom postupuje. Vypočíta sa to z funkčného platu zamestnanca, zníži sa to o odvody a daň a túto vypočítanú sumu musí uhradiť zamestnanec a to vkladom na náš účet? Sme rozpočtová organizácia, aké tam bude účtovanie. Pôjde to do mzdových prostriedkov alebo na prevádzku? Vie mi niekto v tomto poradiť?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ivča Pozri príspevok
    V prípade, že zamestnance pri výpovedi nedodrží výpovednú lehotu, je povinný uhradiť sumu rovnajúcu sa jeho jednomesačnému priemernému zárobku. Má to v pracovnej zmluve. Ako sa pri tom postupuje. Vypočíta sa to z funkčného platu zamestnanca, zníži sa to o odvody a daň a túto vypočítanú sumu musí uhradiť zamestnanec a to vkladom na náš účet? Sme rozpočtová organizácia, aké tam bude účtovanie. Pôjde to do mzdových prostriedkov alebo na prevádzku? Vie mi niekto v tomto poradiť?
    Kuk sem:

    http://www.porada.sk/t70077-nahrada-...dnej-doby.html

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    Tam som už kukla a už to viem aj naspamäť ale nie je mi z toho jasné aké sú to prostriedky a účtovanie.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ivča Pozri príspevok
    Tam som už kukla a už to viem aj naspamäť ale nie je mi z toho jasné aké sú to prostriedky a účtovanie.
    Predpokladám, že to budú "Iné príjmy" alebo nejaká kategória "Prijaté pokuty" alebo...

    ale nemyslím, že by to boli mzdové prostriedky alebo prevádzkové prostriedky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.