Zavrieť

Porady

dobrovolne nemocenské pripoistenie

ahojte,
kamarátka je dobrovolne nezamestnaná, platí si ZP. Od 1.5.2006 si začala platiť dobrovolne nemocenské poistenie s minimálnym odvodom. Po uplynutí 270 dní dobrovolneho nem.poistenia by chcela ísť na marodku. Kedy si musí začať platiť a aké obdobie max.vz aby dostala max. výplatu nemocenského ?
Usporiadat
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

brčko Pozri príspevok
súhlasím s andyke, ale nerobila by som si starosť so zaslaním PN do SP, ak nebudeš dlhodobo v nemocnici. Nie je stanovené v zákone dokedy ju treba odniesť, len pri PN zamestnanca sa hovorí do 3dní od 10teho dna. Len nemocenské potom dostaneš neskôr. A hned odnesieš/odnesú aj s papierom o trvaní PN ku koncu mesiaca.
Inak som myslela, že sa na SP dávajú obe časti, čo zamestnávatelovi, t.j. ružová a aj čierna (ale nemám skúsenoť).
ďakujem brčko
Oceniť sa nejako nedá
0 0
edu21 edu21

edu21 je offline (nepripojený) edu21

Katy a R:
Dnes som volala na SP a povedali mi to, čo aj ty si napísala. Mala som si dať vypísať 2 súbežné PNky. Vraj mi to uznajú aj spätne. Ďakujem.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

brčko Pozri príspevok
...
Inak som myslela, že sa na SP dávajú obe časti, čo zamestnávatelovi, t.j. ružová a aj čierna (ale nemám skúsenoť).
"čierna" časť (je na náhradu mzdy) sa v prípade DNP neodovzdáva .. SP to netreba, lebo SP platí od prvého dňa len nemocenské dávky.....
Ale môže sa použiť napr pre UPSVaR .. ak je evidovaný (netreba kopčiť)
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

edu21 Pozri príspevok
Katy a R:
Dnes som volala na SP a povedali mi to, čo aj ty si napísala. Mala som si dať vypísať 2 súbežné PNky. Vraj mi to uznajú aj spätne. Ďakujem.
.... nuž keď nepožiadaš..... nedajú. Som rada, že nerobili z toho vedu a bude to OK
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

edu21 Pozri príspevok
Katy a R:
Dnes som volala na SP a povedali mi to, čo aj ty si napísala. Mala som si dať vypísať 2 súbežné PNky. Vraj mi to uznajú aj spätne. Ďakujem.
potom daj vedieť, či ti lekár nerobil problém s vystavením druhej PN dodatočne po mesiaci.

Katy, dík za info.
mne napr. z Ba mesto ani rozhodnutie k očr-ke neposlali, len z DNP Ba okolie (inak na stránke SP 18.5.10 je info, že sa tieto dve pobočky ba-mesto + ba-okolie spojili a z Lazaretskej sa postupne sťahujú na Záhradnícku)
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Ahojte, som zamestnana a mam pohyblivu vyplatu .. Chcela by som casom ist na matersku a preto uvazujem o tom, ze si budem priplacat, aby som mala neskor vyssiu matesrku. Chcem sa spytat, ci mi niekto vie poradit ako na to. Kto mi vyrata, kolko si mam priplacat? musim poziadat aj Zamestnavatela o nejake potvrdenie ? budem kazdy mesiac priplacat inu ciastku, ked mam pohyblivu mzdu?? Dakujem velmi pekne
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

M&G Pozri príspevok
Ahojte, som zamestnana a mam pohyblivu vyplatu .. Chcela by som casom ist na matersku a preto uvazujem o tom, ze si budem priplacat, aby som mala neskor vyssiu matesrku. Chcem sa spytat, ci mi niekto vie poradit ako na to. Kto mi vyrata, kolko si mam priplacat?
prihláška podaná do 30.6.2010 ... suma 1084,55 - tvoja hrubá mzda = xxxx € suma, na ktorú sa dá poistiť maximálne pri danom hrubom príjme
prihláška podaná od 1.7.2010.... suma 1116,75 - tvoja hrubá mzda = yyyyy eur suma, na ktorú sa dá poistiť maximálne pri danom hrubom príjme
musim poziadat aj Zamestnavatela o nejake potvrdenie ? Nie, zamestnávateľ Ti nedáva žiadne potvrdenie.
budem kazdy mesiac priplacat inu ciastku, ked mam pohyblivu mzdu?? Nie nebudeš, každý mesiac budeš platiť rovnakú čiastku. Dakujem velmi pekne
v texte.
1 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

vdaka, moja hruba mzda sa berie za ten mesiac, kedy vlastne podam prihlasku? alebo sa berie nejaka priemerna hruba mzda?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. len doplním, že v prípade, ak ti súčet VZ v mesiaci presiahne maximum, budeš mať na dobrovoľnom poistení preplatok, ktorý - ak písomne požiadaš - môžeš dostať späť. § 145
preto treba vhodne zvoliť VZ na DNP
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

M&G Pozri príspevok
vdaka, moja hruba mzda sa berie za ten mesiac, kedy vlastne podam prihlasku? alebo sa berie nejaka priemerna hruba mzda?
Až tak veľmi Ti lieta tá hrubá mzda? Urob si priemer, a skús k tomu napasovať. Hádam ten rozdiel nemáš v rádovo desiatkach až stovkách eur medzi hrubými mzdami a mesiacmi.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
M&G Pozri príspevok
vdaka, moja hruba mzda sa berie za ten mesiac, kedy vlastne podam prihlasku? alebo sa berie nejaka priemerna hruba mzda?
nakoľko môžeš platiť len rovnakú čiastku, pri výpočte základu zv áž svoje príjmy do konca roka, aj zmenu VZ od 1.7.2010. Vhodne si to spriemeruj, aby si v konečnom dôsledku mala zaplatené maximum, ale zároveň nemala zbytočne vysoký preplatok.
ešte doplním, že som sa tu dočítala, že DNP sa musí platiť aspoň z min.VZ, takže zváž aj toto.
2 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

bohužiaľ lieta .))) preto sa pýtam .. sú lepšie a horšie mesiace ..
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

všetkým vám ďakujem ...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

... ja by som zobrala rozdiel maxima a najslabšieho mesiaca .....
o prípadný preplatok môžeš požiadať potom napr za tri mesiace (alebo polročne)
2 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Ešte mám otázku, ak mám hrubú mzdu povedzme 800€, tak budem priplácať 1084,55-800 =284,55€ z toho 4,4% = 12,52€ ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

M&G Pozri príspevok
Ešte mám otázku, ak mám hrubú mzdu povedzme 800€, tak budem priplácať 1084,55-800 =284,55€ z toho 4,4% = 12,52€ ?
Nie vždy musíš platiť minimálne z minima z 319,58 eur teda 14 eur mesačne.
3 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

tým pádom mi vznikne ten preplatok, o ktorý môžem potom požiadať ? lebo ak mám hrubú mzdu 800€ a priplácať budem minimálne z 319,58, tak presiahnem to maximum 1084,55
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

M&G Pozri príspevok
tým pádom mi vznikne ten preplatok, o ktorý môžem potom požiadať ? lebo ak mám hrubú mzdu 800€ a priplácať budem minimálne z 319,58, tak presiahnem to maximum 1084,55
Ano presne tak, a budeš mať za každých okolností maximum, lebo od júla sa zvyšuje hranica maxima.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

a neviete, stačí poslať prihlášku poštou?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

M&G Pozri príspevok
a neviete, stačí poslať prihlášku poštou?
Stačí ale začiatok poistenia daj neskôr, lebo spätne ťa nepoistia a tiež pošli doporučene. Myslím, že jednoduhšie je to nechať na podateľni a dať si potvrdiť svoju kopiu prihlášky.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať