Zavrieť

Porady

normy spotreby a receptúry

Mám veľkú prosbu, robím pizzériu a mal som kontrolu z DU a dostal som sa do problémov, lebo nemám vypracované normy spotreby a receptúry na jedlá. Kedysi som to aj začal, aj som to nechal, nebolo času a teraz ma to počkalo. Robil som to v BWSOFT. Teraz robím v Oberone, a tam som nenašiel takú položku na kalkulácie jedál.
Hľadám niekoho, kto by mi mohol poslať tie normy a receptúry pre akékoľvek zariadenie.
Ďakujem všetkým, ktorí mi pomôžu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bonda je offline (nepripojený) bonda

    bonda
    Normy na jedlá si musí vypracovať každý podnik sám, niekedy existovali a ešet sa v obchodoch dajú nájsť normy od Konráda Kendíka (tuším tak sa volá), tie boli pre každého záväzné. Bolo ich niekoľko druhov a dodnes vychádzajú nové vydania. Dnes môžu slúžiť na inšpiráciu resp. ako podklad na vypracovanie svojich noriem. Takže, ak nemáte vhodný kalkulačný softvér, zabehnite do dobrého kníhkupectva alebo antikvariátu a odpíšte si do svojej evidencie normy na jedlá, ktoré u Vás varíte. Tie knihy sú dobré aj na pochopenie tvorby kalkulácií a výroby jedál, sú tam tabuľky strát ... Určite tam nájdete receptúry, ktoré po malej úprave dokážete prispôsobiť svojim potrebám. Normy máte mať aj vzhľadom ku vzťahu SOI, ktorá kontroluje obsah jedla a jeho cenu, teda, či zákaznik dostal na tanieri to, čo podľa normy dostať mal. Sovtvér má v ponuke napr. aj firma Datalock, ale všetko sô to finančne dosť náročné investície.

    normy spotreby a receptúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.