Zavrieť

Porady

občerstvenie - prezentácia tovaru

milí poraďáci,
už ste sa stretli s názorom, že občerstvenie pri prezentácii tovaru /výstava/ je daňovo uznaným nákladom + uplatním si DPH ?

mne sa to moc nezdá ...

ďakujem za vaše názory
martina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no viem napr. to že ak si najmete kapelu pri prezentácii výrobkov ide o druh reklamy a je to daňový výdavok. Hm či by sa občerstvenie dalo špecifikovať takto, asi len v prípade ak by samotné to občerstvenie malo prilákať potencionálneho zákazníka dalo by sa uvažovať ako o výdavku na reklamu inak asi nie...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pozrite tu
    http://www.porada.sk/t4657-reprezent...Ob%E8erstvenie

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    je to názor audítora a ja by som ho mala rešpektovať. vypýtam si to písomne a zaúčtujem podľa jeho priania.
    môj názor je, že celé na 513 aj s DPH tak ako sa píše na porade.

    ďakujem a prajem príjemný víkend.
    martina
    človiečik Vladimír Ozimý
    martinala Pozri príspevok
    je to názor audítora a ja by som ho mala rešpektovať. vypýtam si to písomne a zaúčtujem podľa jeho priania.
    môj názor je, že celé na 513 aj s DPH tak ako sa píše na porade.

    ďakujem a prajem príjemný víkend.
    martina
    určite ano ak je to zadefinované ako občerstvenie niet čo riešiť..ak by malo ísť o reklamu nie je možné to definovať ako občerstvenie...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Za výdavky na reklamu nemožno považovať náklady na osobnú spotrebu a výdavky na reprezentáciu vynaložené v súvislosti s organizáciou roznych akcií spojených s prezentáciou firmy a jej výrobkov, a to za účasti obchodných partnerov a ďalích hostí. Veobecne by sme považovali takéto výdavky za daňové, avšak nie v úhrne nákladov vynaložených na akciu ako celok. Výdavky na reprezentáciu-pohostene, občerstvenie, výdavky na gala večer, výdavky na dopravu pri prehliadkach kultúrnych, hstorických miest, sú teda nedańovým výdavkom.
    V štruktúre jednotlivých nákladov fakturovaných firmou, je potrebné posúdiť a vylúčiť tie náklady, kt. majú charakter osobnej potreby a výdavkov na reprezentáciu. Výdavkom nie sú náklady na večere, ubytovanie hostí a celkové výdavky na šow = (prenájom, technické zabezpečenie-video technika, zvuk, svetlá, technický personál, kamera ..., výdavky na umelcov, hostesky, oblečenie.

    občerstvenie - prezentácia tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.