Zavrieť

Porady

Problémy so slúchadlami.

Mama troch dospelých detí
Kúpila som si nové slúchadlá, zapojila do PC..podotýkam dobre...slúchadlá mi fungujú, ale mikrofón nie. Nie je chyba v slúchadlách , lebo v inom PC idú bezchybne. Jeden mladík , čo sa PC rozumie viac ako ja mi to kontroloval a nezistil v nastaveniach PC a na Skype žiadnu chybu. Neviete kde môže byť príčina, že ja iných počujem a oni mňa nie?
Usporiadat
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Janinkaaa Pozri príspevok
Sú to len samostatné slúchadlá. Na konci drôtu je iba jeden taký kolík.

Ale na NB (Toshiba) mám zvlášť vstup na slúchadlá a zvlášť na mikrofón. Skúšala som tie slúchadlá do obidvoch otvoroch (či náhodou nie sú vstupy vymenené), ale nič.
Syn často cestuje a vo vlaku chce počúvať filmy, aby nerušil druhých. Ale neide to.
Asi pôjdem s NB do predajne, kde sme ho kúpili, či niečo nemôže byť zle zapojené.
Pozri v Ovládacom paneli/Zvuk, čo máš nastavené pri reproduktoroch (Speakers). Či tam nemáš zaškrtnuté "Nepoužívať toto zariadenie"
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Blankake Pozri príspevok
Pozri v Ovládacom paneli/Zvuk, čo máš nastavené pri reproduktoroch (Speakers). Či tam nemáš zaškrtnuté "Nepoužívať toto zariadenie"
Pozriem sa, keď prídem domov.
Zajtra dám vedieť.
Vďaka za trpezlivosť.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Blankake
Pozri v Ovládacom paneli/Zvuk, čo máš nastavené pri reproduktoroch (Speakers). Či tam nemáš zaškrtnuté "Nepoužívať toto zariadenie"
V tom prípade by nefungovali ani repráky na NB.
Janinkaaa
Nemám stiahnutý zvuk na slúchadlách, pretože hlas stále počuť iba z reprákov z NB.
Ako keby NB ani nezaregistroval, že som pripojila slúchadlá.
Toto skôr vyzerá na mechanickú chybu konektora pre slúchadlá. Buď sú kontakty v konektore špinavé, alebo sa nedotýkajú, alebo druhá možnosť je, že konektor nie je vôbec prepojený so zvukovým výstupom (výstup zo zvukovej karty na reproduktory prechádza cez konektor, ktorý sa zasunutím jacku [taký kolík ] prepne na slúchadlá.) Ako keby to bolo prepojené rovno na reproduktory a konektor by tam bol len "pre parádu".
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Blankake Pozri príspevok
Pozri v Ovládacom paneli/Zvuk, čo máš nastavené pri reproduktoroch (Speakers). Či tam nemáš zaškrtnuté "Nepoužívať toto zariadenie"
Pozrela som. Nemám tam zaškrtnuté "Nepoužívať toto zariadenie".
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

misoft Pozri príspevok
V tom prípade by nefungovali ani repráky na NB.

Toto skôr vyzerá na mechanickú chybu konektora pre slúchadlá. Buď sú kontakty v konektore špinavé, alebo sa nedotýkajú, alebo druhá možnosť je, že konektor nie je vôbec prepojený so zvukovým výstupom (výstup zo zvukovej karty na reproduktory prechádza cez konektor, ktorý sa zasunutím jacku [taký kolík ] prepne na slúchadlá.) Ako keby to bolo prepojené rovno na reproduktory a konektor by tam bol len "pre parádu".
Asi taká nejaká to bude chyba.
Asi zájdem do obchodu, kde sme NB kúpili (je ešte v záruke) a buď mi pomôžu, alebo nejak usmernia.
0 0
fredy27 fredy27

fredy27 je offline (nepripojený) fredy27

Reklamovať NB
0 0
bumblebee bumblebee

bumblebee je offline (nepripojený) bumblebee

AHOJTE PROSIM VAS POTREBUJEM POMOC!!!..........KED ZAPOJIM SLUCHATKA DO PC KLIKNEM NA OVLADACI PANEL ZVUK , TAK TAM PISE ZE SLUCHADLA SU NEZAPOJENE AJ KED SOM ICH ZAPOJIL A PRETO CEZ NE NEJDE ZVUK.....V MP3 ISLI PROSIM POMOC
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Máš ich správne zapojené?

Máš ich zapojené vpredu alebo vzadu? Ak sú vpredu: sú tie konektory pripojené k základnej doske?
0 0
bumblebee bumblebee

bumblebee je offline (nepripojený) bumblebee

CHCEM SI ICH DAT DO PREDU A CO JE TO ZAKLADNA DOSKA?
0 0
erikab03 erikab03

erikab03 je offline (nepripojený) erikab03

odšktrnutie fajočky pri ikonke slúchadla fakt pomohli, mikrofon funguje, díky za radu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pre všetkých, ktorým "nefungujú" slúchadlá!
Slúchadlá sú doplnkovým prvkom, ktoré sa zapájajú do konektora typu jack. Tento konektor je PRIAMO pripojený na výstup zvukovej karty a MECHANICKY prepína výstup na reproduktory, alebo slúchadlá (pri zasunutí "kolíka" do otvoru sa ODPOJA MECHANICKY vstavané reproduktory a pripoja slúchadlá. Na lište o pripojení slúchadiel nikdy nie je ikonka slúchadlá, je tam ikonka reproduktora = výstup zo zvukovej karty a ovládanie hlasitosti a vlastností tohto výstupu (má to všeobecný vplyv ako na reproduktory, tak na slúchadlá)!

V prípade, že sa vyskytne, že slúchadlá nefungujú, ale reproduktory áno, preveriť, či sú slúchadlá funkčné (vyskúšaním v inom zariadení, napr. mp3 prehrávač). Ak ani tam nefungujú, sú chybné slúchadlá.
Ak fungujú, je chybný KONEKTOR ("dierka" ), pretože odpojí reproduktory, ale už nie slúchadlá.
Príčiny tohto zlyhania:
-unavené kontakty (nedoliehajú na kovové segmenty)

JACK Plug - kolík (samec)
- zoxidované kontakty (odpor, neprenáša signál)
-nezapojený konektor (reproduktory pripojené mimo konektor priamo na zvukovú kartu)
Vo všetkých troch prípadoch je nutný zásah do vnútra NB ==>> servis.

Ďalej môže byť v nastaveniach zaškrtnuté MUTE (ale to by nešli ani repáky).
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať