Zavrieť

Porady

Vianočné ozdoby, dekorácie - ako vyrobiť?

Vianoce sa blížia a ja sa asi už neviem dočkať. Najradšej by som už zdobila. Tak ma napadlo, ak máte nejaké rady a návody, čo tak po domácky doma vyrábate na vianočné dekorácie....lebo ste šikulky, to sa nedá prehliadnuť a nespomenúť a vždy sú tu dobré rady a veľa dobrých nápadíkov, a samozrejme aj skutky. Pre inšpiráciu. Ďakujem
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vďaka za pochvalu, ale ja som to tiež zistila nedávno a bola prekvapená ako Ty. Vyrobila som prvýkrát pred pár dňami a dala som tam len tie menované "vianočné" - vonia úžasne, už je skoro rozdaná. Dokonca som si na veľmi starom ďumbieri, ktorý som si doniesla zo starého domu a držala z nostalgie, rozbila tĺčik.
Na bylinkovú variantu sa chystám a oleje zatiaľ len do aróma lampy. Urob si hneď z toho čo máš, doplniť môžeš vždy. Práve som si dala sušiť mandarínkovú kôru.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

A aké množstvá si použila?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

netreba veľa, len pár kúskov, tá vôňa je veľmi intenzívna
0 0
jaroll jaroll

jaroll je offline (nepripojený) jaroll

ešte stále stihnete niečo objednať na www dekoracie-vianoce sk
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Poradáci, potrebujem poradiť. Dávnejšie som si na nete stiahol takú vianočnú dekoráciu okien - postup ako si to vyrobiť. Také domčeky z tvrdého papiera, zo štyroch strán, a medzi to sa dali el. sviečky a pekne to svietilo. Malo to nejaký názov že Vianočná dekorácia ako z Ikey. Teraz to nemôžem nájsť ani u mňa na PC ani na nete. Neviete niekto o tom? Ďakujem.
0 0
nina12 nina12

nina12 je offline (nepripojený) nina12

Wilma, veľmi sa ospravedlňujem za preklep. Teraz by Ti to už malo ísť. http://www.marthastewart.com/crafts
0 0
lujza.lm100 lujza.lm100

lujza.lm100 je offline (nepripojený) lujza.lm100

Dáša_ Pozri príspevok
Ja som urobila takéto zvončeky. Ale tuším som ich stihla už porozdavať.

A ešte sme aj s detmi v škole robili ozdoby z koralkov . S pomocou to zvládli aj prváci.
prosím vás nezverejnili by ste sem aj postup na tie hviezdice?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hačkované mám, je to krásne...teda mne sa to páči, je to také nežné....
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Jednou rukou potľapkať po ramene a ústa dať do pozície,kedy pripomínajú také širšie písmeno "U". To je darček!
0 0
eluša eluša

eluša je offline (nepripojený) eluša

pracujúca žena po 50-tke, matka dvoch detí,vdova ...viac
Ja som z bielej organzy urobila kvietky / 5 koliesok vystrihnúť, prvé zahnúť na polovicu, potom na štvrtinu a navlečenou ihlou som ten štvrtinový oblúčik nazberala tak, ako keď fercuješ - - - - takto, na tú istú niť som rovnako navliekla ďalšie kolieska zložené na štvrtinky, potom som to dobre zatiahla a šitím zakončila/. Tie kolieska som na organzu obkreslovala zelenou fixkou a tak mi vznikol kvietok so zeleným stredom. Cez jedno okvetie som prevliekla nitku, uviazala na not nitkou zavesila na stromček. Škoda, že neviem priložiť obrázok. Už ich mám na stromčeku...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
kukučka
PURPURA

Vyrobte si ju v mažiari, alebo v starom mlynčeku, nechajte pár celých kúskov navrch na ozdobu.
Zloženie: badián, bobkový list, ďumbier, nové korenie, klinček, škorica, muškát, sušená kôra z pomaranča a citróna.
Priebežne ju môžete osviežiť pár kvapkami vody a dať na krb či radiátor, alebo pridaním čerstvej rozmixovanej pomarančovej kôry. Vhodné aj ako darček.

Originál purpura obsahuje aj byliny a páli sa ako kadidlo.

sa chcem opýtať, ten ďumbier čerstvý, sušený, či mletý? a muškát orech, či kvet?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...
14915267_1964819700411786_2662942083414960511_n.jpg  
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

buchač, predpokladám, že onen stromček by sa ti moooc páčil...možno, by si ho aj mohol mať.....keby si parožie nebol pomíňal na nožíky
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Moj pes.by si pochrumkal
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

afrikánka
buchač, tvoje parohy ma napadli ako prvé, ale nechcela som byť až taká úprimná
A neublížili ti?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tebe co je...som povedala,ze skarade.ci có....ak to nie je lepene...ale spajane skrutkami.....fajny smtad pri vrtani
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
afrikánka
buchač, tvoje parohy ma napadli ako prvé, ale nechcela som byť až taká úprimná
A neublížili ti?
neublížili, však sú dostatočne vzdialené, až hen na východe
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dva knoty je dost na taku velkost.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
Ja som dostala minuly rok ...mama od.svagrinnej robila-vcelarova zena....odlievana do formy...nevyhorela cela.....Mne je vosku luto na sviecku...radsej do kremu
nevyhorrela celá,lebo nemala ten správny knôt,na včelí vosk treba iné knôty ako na parafín,inak tkané a hrubšie.
O tom pochybujem...knot hruby tkany ....ale nebudem sa "hadat".....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať