Zavrieť

Porady

stavebne povolenie ?

prosim o radu,dostal som od obec.uradu tlačivo-žiadost o vydanie stavebneho povolenia na vystavbu RD v zlučenom uzemom konaní-ako dalšie mam predložit 1.LV,katastranu mapu,osadene stavby a inžinie.siety 1:200,projekt domu,doklad o vynati z pôdneho fondu,mena susedov a adresi,poplatok 1000,rozhodnutie o umiestneny stavby. ide mi hlavne o ten posladni bod-rozh.o umies.stavby. Kde a ako ho ziskat? ps.to je prve tlačivo ktore mi dali pri vybavovani stavby. Mam LV,geodeticky plan. Dakujem
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Projektant musí "osadiť" dom na pozemok, ktorý máš. Ergo, získaš ho u projektanta.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
tiež týmto teraz prechádzame takže viem čo to obnáša, a vyjadrenia od hasičov, vodárov, elektrikárov ... nepotrebuješ????
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Adaka Pozri príspevok
tiež týmto teraz prechádzame takže viem čo to obnáša, a vyjadrenia od hasičov, vodárov, elektrikárov ... nepotrebuješ????
Aj hasičov? To mi je novinka, to nám nespomínali. Budem sa musieť znovu pozrieť do papierov.
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
my staviame montovaný drevodom ale počula som to aj pri murovanom, ak máte plyn tak asi aj od nich a pevné nervy trvá im to strááááášne dlho. tak ak začneš vybavovať teraz počítam tak s jarou 2008
0 0
NeMaria NeMaria

NeMaria je offline (nepripojený) NeMaria

hasičský alebo nejaký požiarny posudok by mal byť aj súčasťou projektu, aspoň my sme ho mali a pri stavebnom povolení nám stačili iba vyjadrenia od elektrikárov, plynárov, vodárov a plynári ešte potrebovali vyjadrenia od všetkých telekomunikačných operátorov, že cez pozemok neprechádza žiadne vedenie ani tam nie je vysielač... m
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
atd, atd ... je toho ozaj kopec, co treba prilozit k zidosti o SP ... osobne to idem riesit tak, ze si zaplatim cloveka, ktoremu dam projekt domu, projekt na pripojky a ostatne necham na nom, v jeho naplni prace bude vybavit vsetky ostatne potvrdenie, formulare a konecne SP ... ak by som to mal nahanat sam, asi by som sa zblaznil, kedze popri tom este aj pracujem
0 0
lulinka108 lulinka108

lulinka108 je offline (nepripojený) lulinka108

my se tiež v štádiu vybavovania a je to katastrofa...tiez rozmyšlame nad niekym, kto by to z a nás všetko obehal...len by ma zaujímalo kolko takýto človek stojí...vie mi niekto poradiť?
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Záleží od rozsahu, ale orientačne cca 15-40 tis.
0 0
badoga badoga

badoga je offline (nepripojený) badoga

Služba ktorú potrebuješ sa volá inžinierska činnosť a dotyčný čo ju vykonáva za vás obehá všetky potrebné úrady a vybaví vám stavebné povolenie.
Často je táto služba ponúkaná v spojitosti stým, že dotyčný má už vychodené svoje cesty a povolenie vybaví rýchlejšie.

Závisí od človeka, nie vždy je ale tomu tak.
0 0
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

Rozhodnutie o umiestnení stavby sa vydáva v územnom konaní, ktoré ako som pochopil je "zlúčené so stavebným"... takže treba komunikovať s obecným resp. stavebným úradom...
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
lulinka108 Pozri príspevok
my se tiež v štádiu vybavovania a je to katastrofa...tiez rozmyšlame nad niekym, kto by to z a nás všetko obehal...len by ma zaujímalo kolko takýto človek stojí...vie mi niekto poradiť?
cena zavisi od obdobia, kedy to bude vybavovat (pocet zaujemcov atd.), standartne je to od 20 - 30 tis., zavisi ake vstupy tomu cloveku das ...ci si musi obehat komplet vsetko, vratane vypracovania projektu na pripojky atd ... je to relativne, najlepsie sa je skontaktovat sa s takym clovekom a dohodnut sa osobne ...
0 0
lulinka108 lulinka108

lulinka108 je offline (nepripojený) lulinka108

fuuuuha...tak to si asi obehám sama myslela som si, že to bude trošku menej, ale aj tak veľmi pekne ďakujem za odpoveď
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ROMBOR Pozri príspevok
cena zavisi od obdobia, kedy to bude vybavovat (pocet zaujemcov atd.), standartne je to od 20 - 30 tis., zavisi ake vstupy tomu cloveku das ...ci si musi obehat komplet vsetko, vratane vypracovania projektu na pripojky atd ... je to relativne, najlepsie sa je skontaktovat sa s takym clovekom a dohodnut sa osobne ...
Nie je to prehnaná suma? Mal som ponuku na 9 tisíc, a v tom komplet všetko.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Myslím si, že cena sa odvíja aj od miesta, kde sa to vybavuje. Určite iná bude niekde na Orave a iná v Bratislave. Nevešaj hlavu, zisti kto to robí a pýtaj cenovú ponuku. Aj u nás sa to robí podľa dĺžky trvania stavebného konania - pokiaľ nie sú zbytočné problémy, je to okolo 10 tisíc.
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
smith Pozri príspevok
Nie je to prehnaná suma? Mal som ponuku na 9 tisíc, a v tom komplet všetko.
ozaj ? ... posli kontakt, o 2 tyzdne budem mat hotovy projekt a zacnem riesit vybavovanie SP, kontakt sa hodi ... ja mam len jeden kontakt a ta berie 20 tis., za kompletne vybavenie vratane projektu na pripojenie sa na siete ...
dik
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ten kontakt je z PD a nie je ochotná ísť vybavovať SP mimo okresu. Dôvod je jednoduchý - neznalosť pomerov. Tu vie kde koho a čo nájde a pozná úradníkov na stavebných úradoch, vie kto poradí atď. Takže ľutujem, alebo začni stavať v okrese PD. Za tie peniaze sa to dá spraviť, pokiaľ nenastanú nepredvídateľné problémy.
0 0
Džany Džany

Džany je offline (nepripojený) Džany

mamička ma MD
wagner: som z PD a chcem tento rok začať stavať v PD. takže ak je to možné, môžeš prezradiť kto je to a poskytnúť mi kontakt. dík
0 0
NInive NInive

NInive je offline (nepripojený) NInive

My s manželom sme tiež rozmýšľali, že to zaplatíme, ale nakoniec sme to zvládli sami. Plynárov, telekomunikácie som zvládla za jeden deň (aj s vyjadrením), vodárov za 4 dni (v ten deň tam tá dotyčná nebola+2 dni víkend), elektrikári najdlhšie cca 2 týždne (mali sme to komlikovanejšie). Staviame 1, na našu ulicu ešte nieje schválený územný plán, riešili sme tam silový kábel), ktorý tadiaľ vedie,pripojenie až k nám do plota). Rovnako dlho trvalo i vyňatie z pôdneho fondu.
Ak tak rátam stálo nás to cca 2-3 dni, nejaký ten telefonát, trištvrte dňa bez jedla. Nebol to pre mňa problém, som na MD. Ušlá mzda žiadna, benzín (na cca 30km-u nás vlastne plyn).
Všetko sa dá, ja som nikde nikoho nepoznala, treba byť asertívny
10-15 000 je príliš veľa, podľa mňa je to práva tak za 3000 sk (ale záleží od ušlej mzdy za tie 3 dni.)
Mimochodom v tých 3 dňoch je zarátané i podanie na Stavebný úrad.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ROMBOR Pozri príspevok
ozaj ? ... posli kontakt, o 2 tyzdne budem mat hotovy projekt a zacnem riesit vybavovanie SP, kontakt sa hodi ... ja mam len jeden kontakt a ta berie 20 tis., za kompletne vybavenie vratane projektu na pripojenie sa na siete ...
dik
Asi už neskoro, ale predsa:

http://www.stavebnepovolenie.sk/kontakt.htm
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

smith Pozri príspevok
Asi už neskoro, ale predsa:

http://www.stavebnepovolenie.sk/kontakt.htm
Škoda, že tam nemajú cenník. Bola by som zvedavá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať