Zavrieť

Porady

Prvý zateplený panelák na Slovensku

mta mta

mta je offline (nepripojený) mta

[FONT='Verdana','sans-serif']Všetky domy sú po zateplení a iných obnovách pekné ale vie niekto akú to má trvácnosť? Môj barák bol na Slovensku uteplený ako prvý a to v roku 1993. Bola to výskumná úloha a peniaze na to boli ešte z federálneho rozpočtu. Po tých 14 rokoch farby skoro úplne vybledli a pod farbou je vidieť spoje polystyrénu a na severnej stene začína rásť niečo zelené, asi nejaká forma machu je jasné že bude nutné aplikovať novú maľovku, ale doteraz mi nikto nevie povedať ako a čím steny očistiť, či na to existuje nejaká chemikália alebo čo. Má niekto nejaký typ?
P.S. Ak sa toto bude prejavovať na všetkých zateplených barákoch tak už teraz mi je ľúto tích ktorí si na zateplenie zobrali úvery s dobou splatnosti 20 rokov a ešte ani nesplatia úver už budu musieť do baráku znovu investovať.[/FONT]
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ten link som tam dala hlavne z dôvodu, že si v prvej vete uviedol: "Vidím, že téma sa nepohla, nikto neprispel s údajmi o spotrebe tepla, alebo s jasnými a zdokladovanými údajmi o úsporách po zateplení. " Je tam uvádzaná úspora po jednotlivých zavedených prvkov za účelom úspory energií.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Už len čakám, kedy tam bude uvedená spotreba 0. Stále ale chýba údaj o vynaložených prostriedkoch a o ich návratnosti.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

ale to nebude asi nikdy. Stále bude niečo, čo bude pre niekoho veľmi zaujímavé, pre niekoho vôbec. Ale stále bude potrebné niečo inovovať, opravovať, vymieňať. Myslím, že úplne normálne.
0 0
zsolt69 zsolt69

zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

Potreboval by som kontakt ( e-mail,tel.) na predsedu spoločenstva v Hliníku nad Hronom. Naozaj veľmi pekne obnovili bytové domy.Naše bytové domy sú tiež stavebnej sústave T 06 B. V nasledujúcich rokoch plánujeme previesť zateplenie.
Ďakujem.
0 0
zsolt69 zsolt69

zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

Naozaj nemá nikto kontakt na predsedu v Hliníku nad Hronom?
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Asi ti neostane nič iné len sa tam spýtať keď pôjdeš okolo.
0 0
zsolt69 zsolt69

zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

Orim Pozri príspevok
Asi ti neostane nič iné len sa tam spýtať keď pôjdeš okolo.
Je to naozaj posledná šanca ale ďakujem.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Poradím Ti ešte jednu "šancu"... pozri v registri SVB. Mal by byť na nete. Ak čosi pomôžem hľadať, ale nemal by si mať problém.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Tieto paneláky sú minimálne 40 rokov staré. Ten vpravo je zateplený asi 15 rokov. (Druhé foto- detail)
Bez komentára.
P1052315.jpg  
P1052317.jpg  
1/1
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať