Zavrieť

Porady

školská jedáleň

Vie mi niekto poradiť v ktorom zákone či vyhláške je zadefinovaná doba prihlásenia a odhlásenia dieťaťa na a z obedu v školskej jedálni základnej školy? Dieťa mi večer ochorie a ráno o 7.00 hod. mi ho pani kuchárka odmietne z obeda odhlásiť s odôvodnením, že je povinná to urobiť len ak dieťa odhlásim 24 hod. pred podávaním obedov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    ja volám o 7.30 a v pohode ma odhlásia. Veď keď dieťa v noci ochorie tak kedy máš zavolať?......Asi závisi od vedúcej. Ale zas v škôlke to nechceli v ten deň ráno.......v týždni. Iba v pondelok ráno keď sa zavolalo urobili výnimku.

    VASABI je offline (nepripojený) VASABI

    VASABI
    Preto ma zaujíma, či exiskuje predpis, ktorý by bol pre školské jedálne záväzný. Snažila som sa niečo nájsť v zákonoch o šk. strav. zariadeniach. ale nikde som nenašla riešený tento problém.

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    no mne povedala vedúca že ona si do 8.00 normuje obedy, takže dovtedy môžem volať.........asi záleží na vedúcej........ale teoreticky by to malo tak byť...zákon neviem..

    miroslav2 je offline (nepripojený) miroslav2

    miroslav2
    Vyhláška č.121/1994. A ako si To školské zariadenie zadá do prevádzkové poriadku. Predpisy školského stravovania su veľmi prísne.Príjemný deň!

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    ešte doplnam, že toto určuje mesto v prevádzkovom poriadku pre školu. takže skús na webe školy, ale na webe vášho mesta, či tam nenájdeš niečo k tomu. Niektoré školy to majú určené do rána, iné deň vopred......alebo skús zavolaž na mestský úrad......tam ta poinformujú....

    miroslav2 je offline (nepripojený) miroslav2

    miroslav2
    Doporučujem sa informovať u vedúcej školskej jedálne.Viem to posúdiť pracovala som ako vedúca školskej jedálne a teraz sa trápim ako ekonómka.Školskú kuchyňu mi zrušili ľudia,ktorí tomu nerozumeli a doplatili na to malé deti.Strava sa im dováža.Takže,viem aký je pohľad rodiča, keď sa ide informovať a pani vedúca to vysvetlí, ako keď sa hľadá vysvetlenie a tie informácie su skreslené, alebo sú to len dohady.

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    miroslav2 Pozri príspevok
    Opravujem, určuje škola, nie mesto.
    ale ved prevádzkový poriadok zadáva mesto, nie? ved škola patrí pod mesto.....

    miroslav2 je offline (nepripojený) miroslav2

    miroslav2
    Samozrejme mesto je zriaďovateľ,ale prevádzkový poriadok si každá škola a školské zariadenie spracuje
    a prispôsobí svojím podmienkam.

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    tak odporúčam nabehnut do školy a od vedúcej si vypýtať tento poriadok....
    budeš na istom.....

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    myslím, si VASAB, že takéto odhlasovanie z obedov je "pritiahnuté " za vlasy. Pracujem v školstve a s takýmto termínom som sa nestretla. Ako rodič, keby som sa aj s takým prevádzkovým poriadkom stretla, kde je toto zakotvené, tak by som sa ozvala, a určite by som našla aj ostatných rodičov, ktorým takáto doba odhlasovania nevyhovuje. A robila by som všetko preto, aby to takto nebolo. A druhá strana, určite v zákone nenájde takúto oporu.

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    Môžu sa vlastné príjmy školskej jedálne, t.j. prostriedky ktoré platí zamestnávateľ za svojich zamestnancov (55%), alebo cudzí stravníci, použiť aj na výplatu miezd zamestnancov školskej jedálne?

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Ivča Pozri príspevok
    Môžu sa vlastné príjmy školskej jedálne, t.j. prostriedky ktoré platí zamestnávateľ za svojich zamestnancov (55%), alebo cudzí stravníci, použiť aj na výplatu miezd zamestnancov školskej jedálne?
    Môžu ! Vyplýva to zo skutočnosti, že kalkulácia ceny jedla okrem nákladov na potraviny pozostáva aj z nákladov na mzdy, poistné odvody, energie a iné nepriame náklady. Je síce pravda, že v minulosti, keď školstvo patrilo pod okresné úrady, prax bola taká, že réžia sa mohla použiť na nákup napr. inventára do školskej jedálne a na iné drobné nákupy. Takto ich usmerňoval okrený úrad. Žiadny právny predpis neurčuje na čo môžu, resp. nemôžu byť použité prostriedky získané z réžie (t.j. príspevku 55 % od zamestnávateľa a od cudzích stravníkov).

    Pekný deň

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    U nás to v materskej škole tiež tak funguje, dieťa môžem odhlásiť len 24 hod dopredu. Informovala som sa na to a vraj je to kvôli tomu, že MŠ nemá vlastnú kuchyňu a strava sa objednáva deň dopredu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.