Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru a služby do ČR

Pekný deň.
Už sa tu toho popísalo veľa o dovoze tovaru a služby do česka.
Keď dovážam tovar tak vystavím fam bez dph (samozrejme ak spĺňa §43) a štvrť ročne podávam súhrnný výkaz da DÚ.
Ak sa jedna o službu tak nemusím podávať tento výkaz.
Ale čo ak sa jedna o dodávku materiálu aj službu naraz. Viete ideme pracovať do čiech. A budeme si dovážať priebežne materiál na stavbu , kde ho budeme aj montovať. A potom vystavíme jednú súhrnnu fa. Tak ako postupovať v takomto prípade?
Keď pôjdu cez hranice niekoľko krát aj tak musia mať CRM? Aj keď sa to bude fakturovať neskôr?
Alebo mám za každý dovoz vystaviť novú fa.
A mám si rozdeliť službu a tovar a tiež to zvlášť fakturovať? Alebo ako mám postupovať v takomto prípade.
Ako by ste to riešili Vy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    podľa mňa nejde o vývoz tovaru ale ide o materiál ktorý je súčasťou poskytnutých služieb. To jest pôjde to pod par. 15/2 prenesiete daňovú povinnosť na odberateľa ak je registrovaný v ČR a výkaz nepodávate...vy poskytujete stavebné práce nepredávate tovar.
    človiečik Vladimír Ozimý
    ale veď na hraniciach vás nekontrolujú či ako...CMR potrebujete v prípade dokladovania oslobodenia na základe par. 43...vy budete mať predsa potvrdenú spotrebu materiálu na zákazke alebo na niečom inom...nie?

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    No neviem či nekontrolujú. Kamóny na hraniciach stoja stále.Možno tak od budúceho roka tam už nebudú kontrolovať :-)
    Inač ďakujem veľmi pekne. Konečne mám v tom aspoň trochu jasno.

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Pekný deň.
    Ešte by som chcela otvoriť túto tému. Čo ak prevážame cez hranice vlastný majetok. (unimobunky) Ktoré nám budú v čechách slúžiť ako sklad. V takomto prípade aký doklad budem potrebovať pri prechode cez hranice? Keď sa jedná o vlastný majetok firmy?

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    berry Pozri príspevok
    Pekný deň.
    Ešte by som chcela otvoriť túto tému. Čo ak prevážame cez hranice vlastný majetok. (unimobunky) Ktoré nám budú v čechách slúžiť ako sklad. V takomto prípade aký doklad budem potrebovať pri prechode cez hranice? Keď sa jedná o vlastný majetok firmy?
    Vystavte pre vodiča prepravný list s náležitosťami odkiaľ - kam, že sa nejedná o obchodný tovar.

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Prepravný lisť? Kde také niečo zoženiem? Dá sa to dúpiť v papierníctve, Alebo čo všetko musí obsahovať?

    EmíliaC je offline (nepripojený) EmíliaC

    :) snažím sa žiť EmíliaC
    Prosím o radu, som v tomto úplný začiatočník - vysvetlite mi niekto, či si môžem alebo nemôžem uplatniť DPH, ak naši ľudia (sme stavebná firma) nakupujú materiál a PHM v CR, kde vlastne tento materiál aj spotrebujú. Sme platcom DPH v SR. Prosím pomôžte!!!!!!

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    Prosím o odobrenie.
    Slovák, plátca DPH predáva svoj tovar v ČR. Fakturuje bez DPH a podáva na DÚ súhrnný výkaz.
    Je to správne ?

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    tacasina Pozri príspevok
    Prosím o odobrenie.
    Slovák, plátca DPH predáva svoj tovar v ČR. Fakturuje bez DPH a podáva na DÚ súhrnný výkaz.
    Je to správne ?
    Nevie mi to nikto odobriť ?

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    tacasina Pozri príspevok
    Prosím o odobrenie.
    Slovák, plátca DPH predáva svoj tovar v ČR. Fakturuje bez DPH a podáva na DÚ súhrnný výkaz.
    Je to správne ?
    Ak predáva plátcovi DPH v ČR tak je to správne (máš od neho objednávku, kde je jeho IČ DPH pre ČR a ty si to overíš na stránke DRSR, či je ozaj registrovaný v ČR).
    Ak by kupujúci nebol registrovaný pre DPH, tak predáva tovar vrátane DPH.

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    Zlata Pozri príspevok
    Ak predáva plátcovi DPH v ČR tak je to správne (máš od neho objednávku, kde je jeho IČ DPH pre ČR a ty si to overíš na stránke DRSR, či je ozaj registrovaný v ČR).
    Ak by kupujúci nebol registrovaný pre DPH, tak predáva tovar vrátane DPH.
    Ďakujem.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.