Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z Číny-skúsenosť

Poprosila by som všetkých, ktorí už majú za sebou skúsenosť: chceli by sme z Číny doviesť tovar a je to pre nás tak trochu tipos-bingo. Prečo? Ak nám zákazník pošle vzorky tovaru vopred, dodrží túto kvalitu aj vo veľkej zaplatenej zásielke. Tovar by mal prísť v lodnom kontajneri, nezatečie?
Ak áno, s akou poisťovňou sa budeme vlastne naťahovať?
Vykládka v Hamburgu. Asi hlúpa otázka-nestratí sa to tam, koľko to tam môže trčať, mám tovar pripoisťiť tu na Slovensku? Podmienky dodania INCOTERMS
sú-k boku lode v Hamburgu, takže čo ďalej ? Ďakujem všetkým za skúsenosti...
Usporiadat
IvaIva IvaIva

IvaIva je offline (nepripojený) IvaIva

Vyhlásenie o zhode si vystaví výrobca sám na základe CE certifikátu!
0 0
marcuss333 marcuss333

marcuss333 je offline (nepripojený) marcuss333

no jasne, ta ista firma ktora ti to doviezla do Hamburgu ti to odvezie az k tebe, podla mojich skusenosti to vyjde priblizne rovnako ako ked si objednas kamion sam, staci im poslat ziadost o cenovu kalkulaciu
0 0
loktibrada loktibrada

loktibrada je offline (nepripojený) loktibrada

Neviete,co vsetko potrebujem na dovoz caju z Ciny? tento typ caju sa uz predava na SVK a je uz v spotrebitelskom baleni.
Netreba k predaju nejake povolenia z hygieny a testy?
predaj cez eshop

Dakujem.
0 0
jurajtenko jurajtenko

jurajtenko je offline (nepripojený) jurajtenko

Ja sa venujem gastronomii, a nemam moc dobru skusenosť .
pri prvej dodávke vsetko OK, ale 2,3 uz bol problem z kvalitou.
Co sa tyka reklamacie je to v pohode , pošlu vam novy kus.
Je to proste risk.
Ale odporučam je vela firiem v čine ktore sa venuju logistike, par korun daj navise a mas postarane.
Oni ti to skntroluju pri nakladke a si za vodou.
0 0
konti konti

konti je offline (nepripojený) konti

ahoj!
Mal by som na skúsenejších zopár otázok ohľadom objednávania z Číny.
1. S akým časovým horizontom treba rátať pri preprave?
2. Akým spôsobom najčastejšie prebiehajú prevody?
3. Keď rieši dopravu firma u ktorej si niečo objednávam, je to výhodnejšie, ako si zariadiť prepravu na vlastnú päsť /resp. ju objednať u nás/.
4. Keď si objednám tovar, ktorý bude napr. zabalený na palete, kde tá paleta skončí? Musím si ju vyzdvihnúť na colnici, alebo kde?
0 0
Sigurd Sigurd

Sigurd je offline (nepripojený) Sigurd

Cinania su pri dodani tovaru urcie spolahlivejsi ako slovenska colnica. Kurierom moze tovar preletiet polku sveta za 2-3 dni. Na slovenskej colnici vsak bez udania dovodu zasielka "zakvasi" dalsie dni az tyzdne. Kurier mi tvrdil, ze colnica ma vraj na colne vybavenie az 30 dni. V colnom zakone vsak som sa o tejto lehote nikde nedocital. Nevie nahodou niekto povedat, podla akeho zakona/predpisu moze colnica na Slovensku (ne)konat az 30 dni???
0 0
Dobrotka Dobrotka

Dobrotka je offline (nepripojený) Dobrotka

Súhlasím s Vami. Je pravda, že aj na štítkoch a etiketách od Adidasu, Nike a pod. nájdete info . vyrobené v Číne, Tchaiwane a pod. Rozdiel je ale v tom, že tieto firmy do Číny dodajú kompletný balík. Materiál, galantériu, strihy, manažérov-kontrola a podobne. V Číne len využijú lacnú pracovnú silu. Preto to robia. Mimochodom, teraz už nie je top ten Čína. Najnovší trend je Pakistan, Bangladéž a India. Tí sú ešte lacnejší...... A ten smrad z čínskych obchodov....pred prepravou sa kontajnery a tovar "ošetrujú" deratizačnými prostriedkami proti hmyzu, myšiam a pod."kamarátom"...

Je na každom, aby si uvedomil, že v dielňach pracujú naozaj častokrát deti za hrsť ryže denne...
0 0
hasty hasty

hasty je offline (nepripojený) hasty

Zdravim,
potreboval by som poradit (neviem kde to napisat, tu sa mi to vidi vhodne...). Dali sme si v Cine vyrobit priemyselnu klavesnicu. Ide vlastne o jeden kus, neskor mozno zoberieme viac. Uvidime ako sa nam osvedcia. Idem k veci...

Chcem vykonat prevod penazi z uctu na ucet do Ciny cez internet banking. Ide o uhradenie proforma faktury (platba-prevod T/T). Suma k uhrade je v mene USD.

1. Pri povinnych transackcnych udajoch (internet bankingu) neviem ake vybrat poplatky (SHA,OUR alebo BEN). Ide o to, ze Cinska firma zahrnula do faktury aj bankove poplatky (pravdepodobne ich alebo ich banky).
Nerad by som pripadne este raz platil poplatky Cinskej banke. A tiez, nerad by som este doplacal a vybavoval dodatocne nejake dalsie papiere a poplatky. Ake mam vybrat poplatky v tom internet bankingu ? -SHA, OUR alebo BEN. Vidim to tak, ze by som mal zvolit SHA, mylim sa ?

Este jedna otazka:

2. Spomenutej firme mam napisat ked zrealizujem platbu a zaroven im mam poslat kopiu prevodu (T/T). Myslia tym avizo, ktore mi pride od mojej banky ? -tipujem, ze hej.

Za rady vopred dakujem.
0 0
luco07 luco07

luco07 je offline (nepripojený) luco07

Dobrotka Pozri príspevok
Súhlasím s Vami. Je pravda, že aj na štítkoch a etiketách od Adidasu, Nike a pod. nájdete info . vyrobené v Číne, Tchaiwane a pod. Rozdiel je ale v tom, že tieto firmy do Číny dodajú kompletný balík. Materiál, galantériu, strihy, manažérov-kontrola a podobne. V Číne len využijú lacnú pracovnú silu. Preto to robia. Mimochodom, teraz už nie je top ten Čína. Najnovší trend je Pakistan, Bangladéž a India. Tí sú ešte lacnejší...... A ten smrad z čínskych obchodov....pred prepravou sa kontajnery a tovar "ošetrujú" deratizačnými prostriedkami proti hmyzu, myšiam a pod."kamarátom"...

Je na každom, aby si uvedomil, že v dielňach pracujú naozaj častokrát deti za hrsť ryže denne...
Vo Vasom prispevku uvadzate, ze v cinskych fabrikach pracuju deti za hrst ryze. Nie je to pravda. Cinske platy vo rozvinutych velkomestach, vzhladom k vyske spotrebitelskych cien su na tom podobne ako tie Slovenske (Napriklad plat v Shanghaji vid. http://www.sinaxis.sk/?q=sk/o-cine/p...lasti/shanghai V mensich mestach a na vidieku to je samozrejme ovela horsie, ale detska praca je v Cine zakonom zakazana. A za hrst ryze sa nerobi uz davno nikde, to si asi pletiete so Severnou Koreou. Skor by som povedal, ze v Bangladesi, ci v Indii je detska praca ovela vacsi problem.
0 0
harwester harwester

harwester je offline (nepripojený) harwester

Zdravim Vas vsetkych!

Mam taku otazku ohladom dovozu tovaru z Ciny: okrem zaplatenia DPH-cky a CLA je potrebne este niekde nieco nahlasovat?

Dakujem.
0 0
aktivnychlap aktivnychlap

aktivnychlap je offline (nepripojený) aktivnychlap

dobry den. dph treba zaplatit pri prevzati tovaru, alebo je na to lehota?
0 0
Mir024 Mir024

Mir024 je offline (nepripojený) Mir024

Dobry den,mam v plane objednavat z ciny vlajocky na auta,Chcem sa spytat podla coho si vypocitam clo a co vsetko mi treba vybavit aby som to mohol predavat na Slovensku? (ake certifikaty mi treba a podobne)
0 0
drotar drotar

drotar je offline (nepripojený) drotar

Ak si chcete otestovat cinske obchody tu najdete zopar: lacnynakup.eu Vacsinou funguju aj ako velkoobchody.
0 0
leojozef leojozef

leojozef je offline (nepripojený) leojozef

luco07 Pozri príspevok
Co laici nezvyknu vediet o Cine

Samozrejme je toho pomerne vela, ale jedna zo zakladnych veci je, ze vsetok tovar sa v Cine moze vyvazat iba prostrednictvom spolocnosti, ktore maju vyvoznu licenciu. Aj ked podla novych zakonov platnych od marca 2007 je zisk takejto licencie mozny prakticky pre kazdeho, aplikacia cinskych zakonov do praxe, ako aj vysoke poplatky su pricinou toho, ze spolocnosti, ktore tymto povolenim disponuju nie je az tak vela. Mnoho spolocnosti, ktore tovar predavaju vystupuju zaroven ako vyrobcovia, hoci su v podstate iba obchodnymi spolocnostami a cena tovaru kupeneho cez takuto spolocnost byva zvycajne o cca 20% vyssia. Preto je najdolezitejsie pri dovoze z Ciny overit si informacie o Vasom partnerovi, co byva vsak pomerne zlozite, nakolko v Cine neexistuje jednotny obchodny register. (Niektore administrativne jednotky ho maju dostupny na nete, samozrejme v cinstine, ale nie je ich vela). Je pochopitelne, ze obchodne spolocnosti sa tlacia do popredia hlavne cez internet, zatial co vyrobcovia, ktori sa spoliehaju skor na tradicne "guanxi" ostavaju v tomto smere pozadu.

Pri dovoze z Ciny je dolezite tovar vidiet a ohmatat si ho. To vsak samozrejme nie je zarukou toho, ze Vam dojde taky isty tovar ako ste si objednali. Pomerne velkym rizikom je v tomto pripade tovar objednany cez internet. V pripade, ze Vam dojde tovar, ktory je radovo nizsej kvality, alebo dokonca uplne iny tovar. Mozte urobit dve veci: 1. obesit sa 2. zabudnut na to. Teoreticky mate moznost sa sudit. V takom pripade musite mat pravoplatnu zmluvu s podmienkami. Podla cinskeho prava je takato zmluva iba taka, ktora je pisana v cinskom jazyku. Instanciou na ktorej sa budete sudit je sud v Cine, kde ma Vas dodavatel s najvacsou pravdepodobnostou nejakeho znameho a vybudovane "guanxi" - vztahy. Pripravte sa na to, ze poplatky budu vysoke. A pravdepodobne prehrate Tomuto problemu sa najlepsie vyhnete tak, ze si objednate predzasielkovu inspekciu tovaru.

A na zaver: To, ze v Cine sa vyrabaju len nekvalitne veci je mytus, urban legend. V Cine sa vyrabaju rovnako kvalitne, ako aj nekvalitne veci. Mytus o nekvalite cinskych vyrobkov spociva v tom, ze dovozcovia, dovazaju najlacnejsie braky s cielom predat ich so slusnou marzou. Kvalita cinskych vyrobkov castokrat prevysuje kvalitu europskych vyrobkov, no cena je samozrejme zodpovedajuca. Stale vsak pomer kvalita/cena je na strane Cinanov.

Ahoj. Rad by som tiez kontakt na teba a tvoju spolocnost, ale moj mail mi nejde pridat do spravy, kedze som tu novy. Posles mi svoj? Dakujem
0 0
leojozef leojozef

leojozef je offline (nepripojený) leojozef

Dobry den prajem,
vedel by ma niekto kontaktovat, kto ma skusenosti s obchodom s Cinou, s clami a dovozom tovaru? Dakujem
0 0
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

Vedeli by ste niekto poradiť dobrú, ale hlavne lacnú colno-deklaračnú spoločnosť? Vopred díky!
0 0
franco24 franco24

franco24 je offline (nepripojený) franco24

Ahojte moze mi niekto poradit? Nikde som nenasiel podobnu temu ani odpoved. Ako by sa uctoval tovar z ciny ktory by sa kupoval cez ebay a stale by bol len do sumy 20 eur. Bol by tim padom oslobodeny od dane a od cla? Platim by som len dph zo zisku? Na zauctovanie mi staci screen z ebayu + bankovy vypis + paypal? Dakujem za kazdy za kazdu odpoved.
0 0
mirec 313 mirec 313

mirec 313 je offline (nepripojený) mirec 313

Dobry den,
chcel by som Vas poprosit o radu alebo len podat informaciu.
Mal by som zaujem dovazat a zaroven predavat textil z ciny .A preto by som
potreboval vediet ci je na to potrebny certifikat.
Ak ano co vsetko potrebujem aby som dany certifikat dostal,kolko to trva a
co to stoji.

Dakujem pekne za pochopenie a Vasu odpoved.
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Dobrý deň, má niekto skúsenosti s dovozom z Číny, hlavne ohľadom overovania firiem, dovozných podmienok, na čo si treba dať pozor atď.?
Ďakujem
0 0
Borly Borly

Borly je offline (nepripojený) Borly

zolik2001 Pozri príspevok
Ja len mimo temi: robim dovoz z Chiny ale iba v malo a platim cez Western union. smiem sa opytat kolko bola vasa suma co ste posielali??? pytam sa preto kedze pomaly zacinam vo vacsom a western union je asi najrychlejsi aj ked niesom zastancom tohto platenia.
Dakujem
Julian
Zdravím ťa Julian

Pracujem na rozbehnutí eshopu z dovozom z Číny. Účtovníčka mi však hovorí, že to nieje také jednoduché. Tak sa chcem informovať u človeka, ktorý s tým má praktickú skúsenosť ako si ty. Ako riešiš papierovú stránku tohoto podnikania. Napr.:

- sú potrebné nejaké povolenia pre dovoz?
- či je potrebné robiť nejaké hlásenia (známi musí robiť mesačné hlásenia ale dováža z inej krajiny tak neviem či to platí aj pre čínu)
- či sa to berie za intrakomunitárny dovoz čiže dovoz z číny cez iné krajiny a následný dovoz do SR
- ako je to z DPH musel si sa registrovať ako plátca?

Ďakujem ti za každú radu

môžeš ma kontaktovať na mail.: ondrejborlas@gmail.com

s pozdravom Ondrej Borláš
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať