Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z Číny-skúsenosť

Poprosila by som všetkých, ktorí už majú za sebou skúsenosť: chceli by sme z Číny doviesť tovar a je to pre nás tak trochu tipos-bingo. Prečo? Ak nám zákazník pošle vzorky tovaru vopred, dodrží túto kvalitu aj vo veľkej zaplatenej zásielke. Tovar by mal prísť v lodnom kontajneri, nezatečie?
Ak áno, s akou poisťovňou sa budeme vlastne naťahovať?
Vykládka v Hamburgu. Asi hlúpa otázka-nestratí sa to tam, koľko to tam môže trčať, mám tovar pripoisťiť tu na Slovensku? Podmienky dodania INCOTERMS
sú-k boku lode v Hamburgu, takže čo ďalej ? Ďakujem všetkým za skúsenosti...
Usporiadat
Veronika Accu Veronika Accu

Veronika Accu je offline (nepripojený) Veronika Accu

@Ivana Halajová: Dobrý den, pokud chcete ověřit firmu v Číně, můžete mě kontaktovat na veronika@accu.eu
0 0
lili1 lili1

lili1 je offline (nepripojený) lili1

Ahojte, chcela by som sa spýtať na účtovanie dovozu tovaru zo zahraničia. Nikde tu to neviem nájsť. Dovoz tovaru z Číny je prepravený loďou - kontajnerom do krajiny EÚ a odtial slovenskou prepravnou firmou do SR. Rieši sa tu niekde miesto vykládky, preklády alebo sa zaplatí clo a dph v SR, predtým ako sa tovar prepustí. A potom cez DP si vypýtam naspäť DPH. Ak je tovar prepravovaný v EÚ, tak sa musí sledovať kde sa tovar naloží, preloží a vyloží. A tiež dátumy. Tu to asi nemusí byť. Dôležité je JCR, cez ktoré sa tovar preclí a zaplatí dph. Rozumiem tomu správne? ďakujem za odpoveď. A ešte sa chcem spýtať, či to musím prihlasovať niekde na štatistiku? Díky
0 0
slovakdragon slovakdragon

slovakdragon je offline (nepripojený) slovakdragon

Zdravim, nema niekto kontakt na cinske velkosklady v Nemecku so znackovym oblecenim. Dakujem.
0 0
duneha duneha

duneha je offline (nepripojený) duneha

Ahojte. Rozmyslam o tom, ze by som tovar v hodnote ccca 3000USD chcel doviezt na Slovensko. Mam momentalne jedneho dovozcu z Polska od ktoreho nakupujem za celkom slusne ceny, on to tiez mimochodom bere z Ciny, ale Cinania maju predsa najlepsie ceny, tak rozmyslam o tom, ze by som si to doviezol priamo od vyrobcu. Komunikujem s nejakymi vyrobcami, doprava samozrejme lodou, odpoved mi od nich prisla, zasielka: 31 kartonov, 3.12CBM,684.75KG, FOB guangzhou sea shipping fee is USD192.5.(do Hamburgu) FOB: Predávajúci umiestni tovar na palubu lode v dohodnutom prístave. Nie som si celkom isty ako funguje lodna doprava, ta cena sa mi zda celkom nizka, 192 dolarov za skoro 700kg. Otazka ale je, kto mi ten naklad vylozi z lode v Hamburgu? O vsetko sa stara spedicna firma?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

chod na cinsky trh do Budapesti, mas to v takej cene, akoby si priviezol z Ciny, ked pripocitas dopravu.
0 0
duneha duneha

duneha je offline (nepripojený) duneha

no ty si mi moc poradil, nechcem kupovat handry v Budapešti, jedna sa o tovar dost specificky - elektronika, a je to tazsie, cca 2-5kg kus, takze pochybujem ze na nejakom cinskom trhu budu toto predavat
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Poradila som ti, ako som chcela, ak si ten trh nevidel, ako mozes o nom kecat. je to veeelkoobchod. Tak vela zdaru. A s takou elektronikou, prevazanou lodou z Ciny ti zelam vela zdaru.-)
0 0
Bejata73 Bejata73

Bejata73 je offline (nepripojený) Bejata73

Ak to chceš mať bez problémov, dohodni sa s nejakou firmou na dovoze tovaru aj s preclením (naprcargo), môžu Ti to doviezť až do firmy - samozrejme za určité poplatky. Ale odpadne Ti práca s colnicou - akurát potrebuješ vedieť položky colného sadzobníka, do ktorých Tebou dovážaný tovar patrí - od toho sa odvíja výška cla + DPH. Mysli na to, že tovar loďou ide z Číny cca mesiac.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Bejata73
Ak to chceš mať bez problémov, dohodni sa s nejakou firmou na dovoze tovaru aj s preclením (naprcargo), môžu Ti to doviezť až do firmy - samozrejme za určité poplatky. Ale odpadne Ti práca s colnicou - akurát potrebuješ vedieť položky colného sadzobníka, do ktorých Tebou dovážaný tovar patrí - od toho sa odvíja výška cla + DPH. Mysli na to, že tovar loďou ide z Číny cca mesiac.
Odpovedas na temu z roku 2007.
Zadavatelka za tie roky uz urcite problem vyriesila...
0 0
Bejata73 Bejata73

Bejata73 je offline (nepripojený) Bejata73

Sorry, myslela som, že odpovedám na duneha z 10.10.13..
0 0
duneha duneha

duneha je offline (nepripojený) duneha

Diki Beata.za odpoved. Skusim pohladat nejake spedicne firmy a popytat sa na to. Vedel by mi ale niekto povedat ako funguje lodna doprava. Cinan mi napisal ze za 680g tovaru, cca 2m3 je 180 dolarov lodna doprava z Guangzou do Hamburgu (FOB - vyplatene na lod). Cinan mi povedal ze maju nejakeho forwardera - cloveka ktory mi posle papiere na preclenie, neviem ci som to pochopil spravne. Chcem sa ale spytat, ked pride lod do Hamburgu, kto vylozi tovar z lode ? A kde ho umiestnia zatial, kym nepride specicka pon?
Tomuto dobre nechapem, co mam vlastne spedicke natiktovat, datum aj ked lod pride?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať