Zavrieť

Porady

Poznáte výhodný bankový účet pre SVB?

Ahojte,
prosím, môžete mi poradiť, ktoré banky ponúkanú zvýhodnené vedenie bankového účtu pre spoločenstvá vlastníkov bytov? Teda, ak je táto cieľová skupina zaujímavá pre nejakú banku.
Počul som, že takýto produkt má v portfóliu ČSOB, no na ich stránkach som žiadnu informáciu o tom nenašiel. Plánujem sa tam zastaviť osobne.

V.
Usporiadat
ivangabris ivangabris

ivangabris je offline (nepripojený) ivangabris

user P406
o tomto neviem nic. My mame uzet v tratrabanke, obzerali sme sa aj po Dexia, ale zistili sme ze vyhody su len pol roka a potom to ide hore. :-( My platime balicek v TB a ale ten nepokryva vsetko. Aj tak platim faktury cez internet. :-)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

je možné, že sa niektoré banky snažia prilákať hlavne SVB, ktoré teraz, v čase boomu zatepľovania a rozličných obnov bytového fondu a rekonštrukcií, budú potencionálnymi žiadateľmi o úver...
ale v reále som sa zatiaľ s takýmto zvýhodnením nestretla...
potom daj vedieť, ako je to v tej ČSOB...

a : TB má snáď najvyššie poplatky za bankové transakcie vykonané mimo toho ich "balíčka"
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Ja som vybavovala úver ce Slov.sporit. Porovnávala som podmienky PSS, a SLSP. Myslím že to závisí od možností SVB. Ostatné banky majú porovnateľné ponuky. Podľa mňa je to vždy výhodnejšie tam, kde máte účet.
Ak máte čas, správne informácie asi sa oplatí pozrieť po úvere ŠFRB.
Marková
0 0
Polis Polis

Polis je offline (nepripojený) Polis

Naše spoločenstvo malo účet v TB a chceli sme úver. Pre nás sa videli podmienky, ktoré určila Istrobanka prijateľnejšie a tak máme učet a úver z Istrobanky program obnova. Suma je 450.000,-sk pri pevnej úrokovej sadzbe 6,5 % na 5 rokov. Pre nás je to jasné - pri mesačnej tvorbe 24.600,-sk platím splátku úveru 9.400,-sk mesačne.
0 0
Viliam... Viliam...

Viliam... je offline (nepripojený) Viliam...

Tak dnes sa mi podarilo zistiť, že ČSOB nemá špeciány účet pre spoločenstvá, ponúka však celkom výhodné podmienky.

Takže - samostatný účet - 45 Sk mesačne, je v tom internet banking, cena účtovnej položky je 3 Sk, inak je prijatá aj odoslaná platba zadarmo.
Nevýhodou je, že takéto účty potrebuje spoločenstvo min. dva - jeden na platby a jeden na fond opráv, takže to znamená 90 Sk/mesiac.

Ďalšou možnosťou je rozhodnúť sa pre balík služieb - Konto Plus, tento balík stojí mesačne 99 Sk. Je v ňom už 5 účtovných položiek zdarma, internet banking. Súčasťou tohto balíka je vraj aj vedenie jedného podúčtu, čiže nie je potrebné otvárať dva samostatné účty. Toto si však ešte chcem overiť, lebo som o tom nikde v cenníku nenašiel ani zmienku.

Inak, zistil som, že aj Tatrabanka má špeciálny balík pre spoločenská - vedenie účtu stojí 79 Sk/mesiac + internetbanking za 9 Sk/mesiac, čiže spolu 88 Sk/mesiac. Účtovná položka stojí 3 Sk. Žiaľ, je potrebné zriadiť dva účty.

V.
0 0
Polis Polis

Polis je offline (nepripojený) Polis

Naše spoločenstvo má jeden účet v Istrobanke, načo majú byť dva účty? Veď na ten jeden chodia platby od vlastníkov, z tohto účtu platím cez IB platby-faktúry za plyn, elektriku, vodu, revízie , srávcovi za správu, kotolníka, deratizáciu ... Správcovi - účtovníčke prídu výpisy z účtu o pohyboch na účte a urobí vyučtovanie.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Polis Pozri príspevok
Naše spoločenstvo má jeden účet v Istrobanke, načo majú byť dva účty? Veď na ten jeden chodia platby od vlastníkov, z tohto účtu platím cez IB platby-faktúry za plyn, elektriku, vodu, revízie , srávcovi za správu, kotolníka, deratizáciu ... Správcovi - účtovníčke prídu výpisy z účtu o pohyboch na účte a urobí vyučtovanie.
V zásade s tebou súhlasím, že na správu stačí jeden účet v banke (všetky pohyby by sa robili cez neho). Mnoho ľudí si myslí, že zákon predpisuje dva účty. To je ale omyl, zákon nehovorí o bankových účtoch, len predpisuje, že v internom účtovníctve musí byť tvorba a čerpanie fondu oddelené od bežných prevádzkových platieb. A to je niečo iné, ako bankové účty.

Na druhej strane, pokiaľ už bytovka má dostatok prostriedkov vo fonde, je škoda držať všetky peniaze na bežnom účte (napr. 2 mil. SKK) za úrok 0,0nič%, keď lepšie by bolo ich z času na čas uložiť na termínovanom účte. Preto niektoré spoločenstvá alebo objekty majú dva účty - jeden bežný a jeden termínovaný. A to pletie ľudí, lebo si myslia, že to, čo je na termínovanom, je fond opráv.
0 0
Polis Polis

Polis je offline (nepripojený) Polis

CHobot súhlasím s Tebou, na účte máme 200.000,-sk a z toho platím teraz 90.000,-sk za výmenu okien 40 ks na pivničných priestoroch. Ak budeme mať viac je možné uvažovať o dvoch účtoch ako píšeš.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Polis Pozri príspevok
CHobot súhlasím s Tebou, na účte máme 200.000,-sk a z toho platím teraz 90.000,-sk za výmenu okien 40 ks na pivničných priestoroch. Ak budeme mať viac je možné uvažovať o dvoch účtoch ako píšeš.
Pri takomto finančnom objeme je úplne zbytočné viesť dva učty. Tak ako píše Chobot treba sledovať tvorbu fondu a opráv v samostatnom účtovníctve, alebo sa to dá úplne jednoducho v programe pre SVBčka
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Co tak mbank?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Igy Pozri príspevok
Co tak mbank?
...mbank ponuka síce pekné výhody, avšak to ponukali aj iné banky a nakoniec to bolo úplne inak. Osobne by som nešpekulovala s novou bankou, ešte neotestovanou u SVBčiek nakoľko vlastníci potrebuju mať aku-taku istotu, že nebudu meniť svoje príkazy po roku do inej banky, chodiť vkladať zas inde peniaze, platiť za rušenie a prestupy, oznamovať dodavateľom nové čísla atď... no proste treba to dobre premyslieť. Ja osobne mám učty vo všeobecke, avšak mám výhodu, že vediem v ich banke 6 učtov a tak pristúpili na zníženie poplatkov za vklady na polovicu, za vedenie učtu mám necelých 200,-sk. Bolo to však odvažne jednanie s riaditeľom ale keď sa chce ide aj to./Vlasníci to určite ocenia /... Takže po roku som klesla zo 450,-sk balíka na 200-až 250,-sk/podľa toho koľko ludí vkladá osobne/ a vklad ich stojí iba 5,-sk. Aj tak si stale myslím, že by mal konečne nastúpiť trend zahraničných bánk, kde sa za vklady a transakcie neplati. No ale u nas je veľa veci naopak
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Igy Pozri príspevok
Co tak mbank?
Pre súkromné financie sa to dá risknúť, ale pomeniť všetky platobné príkazy, ľuďom pomeniť bankové spojenie, zadefinovať trvalé platby; a potom ak sa náhodou služba neujme, tak znovu vracať všetko späť - to je dosť prácné. Ja by som radšej počkal, ako sa mBanka vykryštalizuje a potom uvidíme.

Podobný pokus už tu bol, keď Tatrabanka zriadila Eliota a ten skončil tak rýchlo ako začal.

No možno mBanke krivdím...
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Jasne, tomu rozumien. Eliot vsak skoncil kvoli legislative a nie preto ze by sa neujal. Aspon pokial mam informacie. Ale urcite treba pockat ako sa to vykristalizuje.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Nad mbank som uvažoval ale len súkromne.
0 0
jurajM22 jurajM22

jurajM22 je offline (nepripojený) jurajM22

Vraciam sa k téme, lebo som sa nedocital, ci sa pre SVB osvedcila mBank alebo nie. Rád by som presedlal na moderny sposob uhrad a internetove vypisy, len neviem ako je to s ich právnou uznatelnostou, a pri výbere z bankomatu je dokladom papierik co mi vypluje bankomat? Motivaciou su 0 poplatky, netreba vypisovat papiere a vystavat v rade pred okienkami... mBank mi v tomto pripade pripada ako vhodna alernativa. Sme male SVB a zmena trvalych prikazov by nemal byt problem a pre nas aj 250-300Sk mesacne su pekne peniaze.
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

K mbank je nieco v tejto teme Mbiznis od mbank
Pokial ide o vypisy tak dolezite je to co je v banke. Ci si vypis vytlacite doma alebo ho posle banka je to jedno. Banka vie poskytnut aj spatnu historiu transakcii. Podla mna vypis v elektronickej podobe ma rovnaku pravnu vahu ako papier. Pokial ide o vyber z bankomatu tak tam je opat dokladom vypis z uctu. Blocek z bankomatu je len potvrdenka o transakcii a moze sluzit ako dodatocne dokladovanie ale myslim ze nie je potrebne.
0 0
mamia mamia

mamia je offline (nepripojený) mamia

Dobrá je Prvá stavebná sporitelňa .Dáva na 4 byty štátnu prémiu 2000 sk.Treba založiť učet v PSS.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Dobrá je Prvá stavebná sporitelňa
To nie je banka
0 0
mamia mamia

mamia je offline (nepripojený) mamia

Mate mylné informácie
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Rád sa poučím
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať