Zavrieť

Porady

Formulár E 101

Ahoj.
Chcem sa opýtať na vaše skúsenosti s týmto formulárom. My sme doteraz nežiadali o tento formulár. Vyskytol sa nám pracovný úraz v zahraničí- na krátkodobej služobnej ceste a Sociálka žiada vyplnený formulár. Neviem presne, o čo ide ani v zmysle akého zákona, ale SP mi tvrdí, že pri každej aj jednodňovej služobnej ceste zamestnancov máme zakaždým žiadať o vystavenie tohto formuláru + doložiť kopec dokumentov. Naozaj sa to robí???
Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
angelina.007 angelina.007

angelina.007 je offline (nepripojený) angelina.007

takže to môžem zaúčtovať ako pracovnú cestu do nemecka (on tam bol takmer celý rok 2011), mám aj faktúry za ubytovanie z nemecka, len mi ešte nie je jasné, že keď zaučtujem stravne na deň či to musim mať podložene bločkami či nie(nakolko bločky neodkladal vsetky len posledne asi tri mesiace
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nie nemusíš mať stravné (ak si ho bude uplatňovať) podložené nejakými dokladmi (napr. o nákupe potravín?) ......vypíše si napr. cestovný príkaz a tam si uvedie zahr. prac. cestu od -do ......(skontroluj to pre istotu s nocľahmi ) a zaúčtuj to cez ID k posled. dňu (k 31.12.2011)
0 0
angelina.007 angelina.007

angelina.007 je offline (nepripojený) angelina.007

jj..takze si vypisem cestak podla tych faktur za ubytovanie - sumy z faktur dam aj do cestaku ako noclazne?
stravne na kazdy den davam podla zakona na SR (nad 12 hod) ? či ine?
cestovne nemusim davat? - idu tam a spat cca 3krat a to autom ineho szco
dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mala by si si preštudovať zákon o cest. náhradách......
pri ZPC je stravné v D tuším 45 € za deň /24 hodín....
nocľažné ak máš už zaúčt. nedávaš, mala by si to 2x vo výdavkoch.....
cestovné ak nemáš nedávaš.....
0 0
angelina.007 angelina.007

angelina.007 je offline (nepripojený) angelina.007

už som ho doštudovala a konecne mam v tom jasno, aj som si nasla tie nahrady stanovene na rok 2011 pri ZPC, noclazne nemam zauctovane este - zauctujem do cestaku a faktury za ubytovanie dam k cestaku ako prilohy, potom to nebude 2x.

Dakujem velmi pekne za radu, velmi ste mi pomohli a vsetko mi ujasnili
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať