Zavrieť

Porady

Lekár pre živnostníkov

Prajem pekný podvečer, chcela by som vedieť niečo o lekárovi pre živnostníkov. Ja som začala živnosť tohto roku v septembri. O tejto téme sa mi nepodarilo nič na internete nájsť. Ďakujem každému, kto mi s týmto pomôže a dá nejaké informácie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fimka je offline (nepripojený) fimka

    fimka
    Ak sa pýtaš na tvoju povinnosť ohľadne pracovnej zdravotnej služby - tak odpoveď je áno, ako SZČO musíš aj ty mať zmluvu s poskytovateľom PZS.

    Vyplýva to z ustanovení zákona č. 355/2007 Zb., kde:
    V § 2 Základne pojmy - kto je v zmysle zákona zamestnavateľ - a je tam uvedené, že je to právnická alebo fyzická osoba, ak zamestnáva apoň 1 zamestnanca ... atď
    V § 30 Povinnosti pri ochrane zdravia pri práci, kde:
    v ods. 1 sú povinnosti zamestnavateľa.
    V ods. 2 je zasa uvedené, kto okrem zamestnávateľov má rovnaké povinnosti ako zamestnávatelia - sú tam uvedené fyzické osoby-podnikatelia, aj keď nezamestnávajú žiadneho zamestnanca.
    Z uvedného mi vyplýva, že ak právnická osoba nezamestnáva na PZ alebo dohodu žiadneho pracovníka, nie je zamestnávateľ a nemusí mať PZS, ale fyzická osoba-podnikateľ musí mať zabezpečenú PZS, aj keď nikoho nezamestnáva.

    Mimochodom v téme http://www.porada.sk/t52080-p56-firm...do-milion.html nájdeš kopec iných informácií okolo PZS.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Načo sa zakladá nová téma a pokračuje sa v nej, keď odpovede sú už kompletne rozobrané vo vyššie uvedených linkoch.

    niky32123 je offline (nepripojený) niky32123

    niky32123
    Tak prepáčte, ja som tu nová a neviem sa poriadne orientovať... Ja som akurát v júni vyšla zo školy a teraz prichádzam na to, že aj keď som chodila na Obchodnú akadémiu, viem hovno, kvôli tomu, že tam sa učí všetko možné len nie to, čo človek potrebuje do života...

    niky32123 je offline (nepripojený) niky32123

    niky32123
    Ale je to pravda, človek sa učí štyri roky a dnes viem akurát všetko o a.s. a s.r.o. ale o živnostníkoch sa nič neučí. tak isto o jednoduchom účtovníctve. preberá sa nejakých 5 hodín a hotovo. školy dnes dávajú iba informácie, ktoré sú mi po škole úplne nanič.

    pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

    pracovisko
    Na škole by nás mali učiť hlavne vedieť vstúpiť do života a vedieť sa zorientovať, čo kde hľadať a učiť sa stále ďalej. Ja mám strednú i vysokú školu, dve atestácie a stále mám dojem , že nič neviem,život totiž ide stále ďalej a ďalej , otvárajú sa pred nami stále nové dvere, i keď sa jedny zatvoria, netreba plakať a treba sa pozerať na novo otvárajúce sa dvere. Život so sebou prináša nové udalosti, nové aktuálne veci, ktoré pred pár rokmi ešte neexistovali, treba sa neustále pokúšať ovládať nové veci, lebo ako sa hovorí : "stále sa niečo deje".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.