Zavrieť

Porady

nárok na dovolenku

Dobry den. Bola by som rada, keby ste mi poradili. Som tehotna a predpokladany termin porodu mam stanoveny na 10.5.20087. Cize ak vsetko dobre pojde, tak na matersku dovolenku by som mohla nastupit cca 1.4.2008. Chcela by som sa opytat, ci a v akej vyske mam narok na dovolenku za kalendarny rok 2008 a ci si tuto dovolenku mozem vycerpat aj pred nastupom na MD. Dakujem pekne za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Myslím, že v tejto téme nájdeš odpoveď... http://www.porada.sk/t63873-preplate...pom-na-md.html

    A nabudúce, kým zadáš otázku, skús cez vyhľadávanie a kľučové slovíčka (napr. dovolenka, MD, cerpanie dovolenky a pod...) nájsť riešenie toho-ktorého problému

    Pekný deň

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lucynka8 Pozri príspevok
    Dobry den. Bola by som rada, keby ste mi poradili. Som tehotna a predpokladany termin porodu mam stanoveny na 10.5.20087. Cize ak vsetko dobre pojde, tak na matersku dovolenku by som mohla nastupit cca 1.4.2008. Chcela by som sa opytat, ci a v akej vyske mam narok na dovolenku za kalendarny rok 2008 a ci si tuto dovolenku mozem vycerpat aj pred nastupom na MD. Dakujem pekne za odpoved
    Obdobie materskej dovolenky - 28 al. 35 týžd. od 1.4.08 sa považuje za odpracovanú dobu pre účely dovolenky. Ak pred nástupom na MD nebudeš PN, máš nárok na celú dovolenku za rok 2008.
    Krátenie pripadá do úvahy ak za celý rok 2008 neodpracuješ z dôvodu PN a rodičovskej dovolenky 100 dní - krátenie o 1/12 ročného nároku.

    --------
    Veronika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.