Zavrieť

Porady

Účtovanie exekúcie

Čaute poraďáci, prosím Vás, poraďte mi s účtovaním exekúcie. Môj klient v roku 2005 nezaplatil svojmu dodávateľovi za faktúry. Dodávateľ ho dal preto na súd a teraz v roku 2007 môj klient prehral. Prišlo mu vyúčtovanie s nasledovnými položkami, ktoré by som zaúčtovala nasledovne a chcem sa uistiť či to je správne:
vymáhané pre oprávneho:
1. istina - to zaúčtujem ako úhradu faktúr 321/221
2. úroky z omeškania - 544/321 - ide o zmluvné úroky
3. trovy súdneho konania, právneho zastupovania, iné súdne poplatky - 538/321
- je to oproti 321, pretože to platí dodávateľovi...


trovy exekúcie:
1. zákonná odmena exekútora - 548/325 alebo 518?, ale to nebola služba poskytnutá pre môjho klienta, takže na 518 by som to nedávala;
2. trovy exekúcie - 538/325
3. DPH - môj klient je platiteľom DPH, ale keďže nemá nárok na jej odpočítanie, zaúčtujem na daňový náklad 548/325?

Vopred ďakujem za odpovede, pekný deň:-)
Usporiadat
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
plne s tebou súhlasím
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Podľa mňa trovy nie sú daňovo uznateľné.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
smith Pozri príspevok
Podľa mňa trovy nie sú daňovo uznateľné.
smiht sú...ak súvisia s podnikaním....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
V tomto konkrétnom prípade, by som ich nepovažoval za daňové. Neboli vynakladané na dosiahnutie zdaniteľného príjmu. Boli by daňové náklady tej druhej strany.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
nemá nárok na odpočet DPH ale daňovým nákladom sú aj v tomto prípade...pre obe strany zúčastnené na súdnom spore
0 0
Jovankovicova Jovankovicova

Jovankovicova je offline (nepripojený) Jovankovicova

Dobry den, chcem sa odbornikov opytat ako mam exekuciu uctovat v jed. uctovnictve, ked ide o vymahanie exekucie Socialnej poistovne. Platili sme to z uctu dali nam splatkovy kalendar.
Dakujem
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

dobry den, tiez by som chcela radu ohladne uctovanie exekucie socialnej poistovne. dostali sme od exekutora oznamenie o zacati, je dlzoba voci SP 300 000,- a exekutor si uctuje trovy 106000,- to by som zauctovala ako predpis 538/379 z bankoveho uctu bola stiahnuta suma 110000 a potom este 5000,- viac sa nedalo ...nebolo, ale neviem ako zauctujem tieto ciastky, podla coho viem, ze si stiahli dlzobu voci SP?? - to by som zauctovala ako 366/221 ale ak to boli tie poplatky exekutorovi tak 379/221. ´dakujem
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ja mám tiež prípad so SP. mzdárka vyrátala odvody za brigádnikov, ktorí neboli a odovzdala do SP. Bolo to 3205,-. Keďže som sa pýtala minimálne 20x, či to mám zaplatiť, nič sa nevyjadrovali, tak som to uhradila 23.4. na účet SP.
15.5. prišlo oznámenie o začatí exekúcie na sumu 4593,4+3205, čo bolo z účtu strhnuté, aj ked to bolo SP už pred mesiacom zaplatené, poplatky exekútora ešte 500,-. Tie poplatky môžem zaúčtovať na 548 alebo 568? A odmena a odvody, rozúčtovať? ď
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

vedel by mi niekto poradiť ako zaúčtovať exekúciu?
takže našla som: trovy exekúcie, účet 538: ale je to rozpísané, odmena 660, náklady exek. 3200, dph 733,4. môžem zaúčtovať 538-660+3200, 343 733,4? je nárok na odpočet dph? ďakujem
Naposledy upravil Pru : 06.07.08 at 14:04
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

nikto? Prosím zaúčtovanie poplatku za spracovanie exekúcie v banke môžem dať na 568 ako daň. náklad?
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

zuzkadzugi Pozri príspevok
Čaute poraďáci, prosím Vás, poraďte mi s účtovaním exekúcie. Môj klient v roku 2005 nezaplatil svojmu dodávateľovi za faktúry. Dodávateľ ho dal preto na súd a teraz v roku 2007 môj klient prehral. Prišlo mu vyúčtovanie s nasledovnými položkami, ktoré by som zaúčtovala nasledovne a chcem sa uistiť či to je správne:
vymáhané pre oprávneho:
1. istina - to zaúčtujem ako úhradu faktúr 321/221
2. úroky z omeškania - 544/321 - ide o zmluvné úroky
3. trovy súdneho konania, právneho zastupovania, iné súdne poplatky - 538/321
- je to oproti 321, pretože to platí dodávateľovi...


trovy exekúcie:
1. zákonná odmena exekútora - 548/325 alebo 518?, ale to nebola služba poskytnutá pre môjho klienta, takže na 518 by som to nedávala;
2. trovy exekúcie - 538/325
3. DPH - môj klient je platiteľom DPH, ale keďže nemá nárok na jej odpočítanie, zaúčtujem na daňový náklad 548/325?

Vopred ďakujem za odpovede, pekný deň:-)


Dobrý deň, takto som účtovala aj ja dodnes, čo sa týka dph - nemá nárok na odpočítanie, ale na 548. Avšak dnes mi kolegyňa tvrdí, že nárok na odpočet dph z trovexekúcie má, zmenilo sa niečo o čom neviem? Ďakujem za odpoveď.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Posúvam ...... ďakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

kovex Pozri príspevok
Dobrý deň, takto som účtovala aj ja dodnes, čo sa týka dph - nemá nárok na odpočítanie, ale na 548. Avšak dnes mi kolegyňa tvrdí, že nárok na odpočet dph z trovexekúcie má, zmenilo sa niečo o čom neviem? Ďakujem za odpoveď.


Povinný
si nemôže uplatniť odpočítanie dane z výkonu exekučnej činnosti, pretože

nespĺňa základnú podmienku zákona, t.j. daň z tovarov a služieb nepoužije na účely svojho podnikania ako platiteľ.


1 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Ďakujem krásne Anka, takže mám to v poriadku.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Dobrý deň, ešte sa spýtam a ako to je s platobným rozkazom zo súdu, kde sú vyčíslené trovy právneho zástupcu aj s dph, tiež si nemôže odporca uplatniť dph alebo áno? ďakujem za odpoveď.
0 0
kvitko kvitko

kvitko je offline (nepripojený) kvitko

Ahojte, ja by som sa chcela opýtať, kde by ste zaúčtovali preddavok vyplatený exekútorovi na výdavky v exekučnom konaní.
ďakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

kovex Pozri príspevok
Dobrý deň, ešte sa spýtam a ako to je s platobným rozkazom zo súdu, kde sú vyčíslené trovy právneho zástupcu aj s dph, tiež si nemôže odporca uplatniť dph alebo áno? ďakujem za odpoveď.
Nie, nemôže.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

kvitko Pozri príspevok
Ahojte, ja by som sa chcela opýtať, kde by ste zaúčtovali preddavok vyplatený exekútorovi na výdavky v exekučnom konaní.
ďakujem
Použila by som účet 314.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Prosím...
Ako postupovať, keď sme dostali fa.od exekútora kde má položkovo vyčíslené napr:
trovy...50€
poštovné...7€
cestovné...10€
strata času...20€
spotrebý materiál...0,95€
k tomu je aj DPH
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
posúvam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať