Zavrieť

Porady

Prvy rok podniakania, ZP, odvody, dane, zisk...

padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Caute, mam viacero otazok.

Som student denneho studia VS, v tomto roku som si v 9/2007 zalozil prvy krat zivnost. Chcem sa spytat:
1. Budem platit za rok 2007 nejake zdravotne poistenie(zatial neplatim nic) ako to bude v roku 2008?
2. Budem platit nejake dane za rok 2007?
3. Budem platit nejake odvody do socialnej poistovne?

Obrat bude cez 140 000,-Sk

Este sa chcem spytat ako sa vypocita zisk. Pretoze vlastne vsetok zisk dam do nakupu dalsieho tovaru. Pocita sa to tak, ze ak mam tovar na sklade tak to este nie su naklady? Lebo ak by to boli naklady tak nemam skoro ziadny zisk, ale ak nie tak zisk je za tento rok cez 50 000,-. Dakujem za odpovede.
Usporiadat
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
KEJKA Pozri príspevok
no tak teda sa pridám aj ja..... ak si založíš s.r.o. a budeš podnikať cez sro, ako celý rad študentov okolo mňa, tak sa vôbec nemusíš trápiť s vymeriavacími základmi, alebo odvodmi, lebo budú nulové.....minimálne počas tvojho štúdia.
na zalozenie s.r.o namam este financie, aj ked pocul som ze je to mozne zalozit aj bez 200 000, ale..
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
na založenie jednoosobovej sro....ti stačí prehlásenie o zaplatení vkladu, inak potrebuješ presne toľko financií, kolko SZČO, resp. potrebuješ 10000 Sk na zápis plus nejaké drobné na overenie podpisu, ale to aj SZČO.
Naposledy upravil KEJKA : 19.12.07 at 23:15
0 0