Zavrieť

Porady

Výpočet obratu DPH

Ahojte poraďáci,
postupujem správne ak rátam obrat pre účely DPH, či som neprekročila nasledovne?
Rátam obrať za 01.02.2006 - 31.01.2007 (mám obrat za rok 2006 od ktorého odrátam obrat za JANUÁR 2006 a pripočítam obrat za JANUÁR 2007).

Ak by som potom rátala obraz za 01.03.2007 - 28.02.2007, tak by som s zostatkom čo mi vyšiel predtým od neho odrátala Február 2006 a prirátala Február 2007 a tak ďalej až do decembra.

Je tento môj výpočet správny?
Naposledy upravil Veronika Gabrielova : 29.12.07 at 06:56 Dôvod: oprava
Usporiadat
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
Našla som výbornú tabuľku na sledovanie limitu obratu (ak to tu už niekde je, tak sa ospravedlňujem)- SÚBOR XLS http://www.podnikam.sk/forum.php?id=233&kid=7
Pekný deň všetkým
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Podobná tabuľka je tu od 7.8.2008
http://www.porada.sk/792646-post6.html
1 0
joseph0307 joseph0307

joseph0307 je offline (nepripojený) joseph0307

Ahojte PORAĎACI,

trochu banálna otázka, ale predsa si to chcem vyjasniť.

Jeden známy mi povedal, že ak neplatiteľ DPH dosiahnem obrat 49 790 € za posledných 12 po sebe nasledujúcich mesiacov, že to nie je ešte povinnosť stať sa platiteľom DPH, nakoľko "kvázi" obrad bol vyfaktúrovaný s DPH a po odčítaní DPH táto suma sa poníži. Lebo ak by som sa stal platiteľom DPH, tak obraty sa mi za rok znížia o tu DPH-čku, takže až keď dosiahnem obrat 59 250 €, tak vtedy už áno.

Je to správne???

Mne sa to nezdá.

Ďakujem za odpovede.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Vzhľadom na roky fungovania zákona o DPH, pochybnosti o jeho aplikácii v praxi ma aj trochu vytáčajú - minimálne v tejto súvislosti.
Je to blbosť - pardon za výraz. Zákon je v tomto jednoznačný.
Treba len správne určiť obrat pre účely registrácie DPH, jeho výška je jednoznačne daná.
0 0
joseph0307 joseph0307

joseph0307 je offline (nepripojený) joseph0307

Ďakujem za odpoveď.
Zdá sa mi to trochu blbé ohľadom praxe, lebo ak spoločnosť prekročí zákonom stanovenú lehotu, t. j. 49 790 €, má povinnosť registrácie a po registrácii pri rovnakých príjmoch (príjmoch započítavaných do obratu) môže po roku požiadať o zrušenie, lebo kvázi 49 790 € je už s DPH a DPH neide do obratu.
Je to tak?
0 0
Meja98 Meja98

Meja98 je offline (nepripojený) Meja98

ja
Ahojte,
sme cirkevny zbor a mozno nam hrozi registracia. Akurat sa neviem zorientovat co sa rata do obratu. Podla mna tam nejdu prispevky od cirkevnikov a inych organizacnych (vyssich) zloziek §32. Tieto prispevky su len na chod kostolov, nie na podnikatelske veci. Moze mi niekto poradit? Nic podobne som nenasla. Dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať