Zavrieť

Porady

stavebný materiál YTONG

Ahojte všetci..chceli by sme na jar začat so stavbou domu...sme rozhodnutí pre ytong, len by sme potrebovali poradit akú hrúbku máme zvolit..určite budeme zateplovat minimálne 15-20 polystyrén...Vie nám niekto poradit?
Velmi pekne ďakujeme
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

cocker.ba Pozri príspevok
ale mame tu zateplovaci trend a slovac asi nepozna iny zateplovaci material, nez je polystyren
Je pomerne lacný,no pritom zabúdajú na to,čo urobí so stenou z Ytongu. Samozvaní odborníci.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
cocker.ba Pozri príspevok
tak si postav dom z ytongu. hoci aj zatepleneho omietkou a potom mi povedz, kedy budes mat na prizemi napr. v obyvacke, ktora je orientovana na zapad(o podkrovi nehovoriac), teplotu nad 25 st.celzia, na aku teplotu sa tam vzduch zohreje a kolko vydrzis bez klimatiky-ty expert.proste ytong po 2-3 dnoch horucav nad 35 stupnov sam zacina kurit a nie ze by izoloval- to je jeho nevyhoda.mysli si co chces. mam "rad" teoretickych mudrcov.
A práve pre to je tehla najideálnejší stavebný materiál / ak neberiem do úvahy valky /
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

cocker.ba Pozri príspevok
tak si postav dom z ytongu. hoci aj zatepleneho omietkou a potom mi povedz, kedy budes mat na prizemi napr. v obyvacke, ktora je orientovana na zapad(o podkrovi nehovoriac), teplotu nad 25 st.celzia, na aku teplotu sa tam vzduch zohreje a kolko vydrzis bez klimatiky-ty expert.proste ytong po 2-3 dnoch horucav nad 35 stupnov sam zacina kurit a nie ze by izoloval- to je jeho nevyhoda.mysli si co chces. mam "rad" teoretickych mudrcov.
Preto je najlepším stavebným materiálom drevo.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
marleau Pozri príspevok
Preto je najlepším stavebným materiálom drevo.
Ale masív , niie tie tvoje osbskové búdy.
Ja by som do toho ani zajaca nedal.
0 0
cocker.ba cocker.ba

cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

marleau Pozri príspevok
Preto je najlepším stavebným materiálom drevo.
a co tak brikety alebo pelety? :-). drevo max. tak na kurenie.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

cocker.ba Pozri príspevok
tak si postav dom z ytongu. hoci aj zatepleneho omietkou a potom mi povedz, kedy budes mat na prizemi napr. v obyvacke, ktora je orientovana na zapad(o podkrovi nehovoriac), teplotu nad 25 st.celzia, na aku teplotu sa tam vzduch zohreje a kolko vydrzis bez klimatiky-ty expert.proste ytong po 2-3 dnoch horucav nad 35 stupnov sam zacina kurit a nie ze by izoloval- to je jeho nevyhoda.mysli si co chces. mam "rad" teoretickych mudrcov.
Fakt vtipné. S týmto humorom, by si sa mohol skvele živiť.

A neveril by si, postavil som si dom z Ytongu, ale mám tam určite nejakú chybu, lebo toto leto bolo fakt horúce a Ytong nie a nie "tepelne skolabovať" ako uvádzaš. A ani nechcel "sám kúriť".
Myslíš že by som to mal reklamovať u výrobcu?
0 0
cocker.ba cocker.ba

cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

Ferdosondo Pozri príspevok
Fakt vtipné. S týmto humorom, by si sa mohol skvele živiť.

A neveril by si, postavil som si dom z Ytongu, ale mám tam určite nejakú chybu, lebo toto leto bolo fakt horúce a Ytong nie a nie "tepelne skolabovať" ako uvádzaš. A ani nechcel "sám kúriť".
Myslíš že by som to mal reklamovať u výrobcu?
nesnaz sa ma vyprovokovat, to sa ti nepodari.uz ta vidim, ze ked je vonku 3-5 dni 35 stupnov samozrejme v tieni, a viac, tak v izbe ktora je na juh alebo zapad, mas stale prijemnych 24-25 stupnov bez klimatiky...alebo mas obleceny ytong v igelite, teda obaleny 10 cm polystytrenom, co je teraz absolutny hit-nezmyselny samozrejme.
nie som sam co mam dom z ytongu a jednoducho pri horucavach sa vzduch v miestnosti prehreje na 26,5- 27 stupnov-poznam takych troch. ze by vsetci mali vyrobnu vadu?
ale pis si co chces.mas na to pravo.mozno je pre niekoho este prijemny chladok, ked ma v bmiestnosti 29 stupnov-moj pripad to nie je. udrzujem klimatikou na 25 stupnov.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

cocker.ba Pozri príspevok
nesnaz sa ma vyprovokovat, to sa ti nepodari.uz ta vidim, ze ked je vonku 3-5 dni 35 stupnov samozrejme v tieni, a viac, tak v izbe ktora je na juh alebo zapad, mas stale prijemnych 24-25 stupnov bez klimatiky...alebo mas obleceny ytong v igelite, teda obaleny 10 cm polystytrenom, co je teraz absolutny hit-nezmyselny samozrejme.
nie som sam co mam dom z ytongu a jednoducho pri horucavach sa vzduch v miestnosti prehreje na 26,5- 27 stupnov-poznam takych troch. ze by vsetci mali vyrobnu vadu?Obrovská "výhoda" akumulačnej schopnosti. V drevostavbe to nehrozí...
ale pis si co chces.mas na to pravo.mozno je pre niekoho este prijemny chladok, ked ma v bmiestnosti 29 stupnov-moj pripad to nie je. udrzujem klimatikou na 25 stupnov....aj bez klimatizácie.
Nedalo mi,ale ty by si tiež drevo najradšej spálil...veď je demokracia.
Naposledy upravil marleau : 14.12.12 at 08:15
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

cocker.ba Pozri príspevok
nesnaz sa ma vyprovokovat, to sa ti nepodari.uz ta vidim, ze ked je vonku 3-5 dni 35 stupnov samozrejme v tieni, a viac, tak v izbe ktora je na juh alebo zapad, mas stale prijemnych 24-25 stupnov bez klimatiky...alebo mas obleceny ytong v igelite, teda obaleny 10 cm polystytrenom, co je teraz absolutny hit-nezmyselny samozrejme.
nie som sam co mam dom z ytongu a jednoducho pri horucavach sa vzduch v miestnosti prehreje na 26,5- 27 stupnov-poznam takych troch. ze by vsetci mali vyrobnu vadu?
ale pis si co chces.mas na to pravo.mozno je pre niekoho este prijemny chladok, ked ma v bmiestnosti 29 stupnov-moj pripad to nie je. udrzujem klimatikou na 25 stupnov.
Neviem kde na to chodíš, ale na Teba sa tie blbosti lepia ako na magnet. Kontrolná otázka: Aká bola známka z fyziky?
1 0
cocker.ba cocker.ba

cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

Ferdosondo Pozri príspevok
Neviem kde na to chodíš, ale na Teba sa tie blbosti lepia ako na magnet. Kontrolná otázka: Aká bola známka z fyziky?
dalsi tiezexpert...ja nehovorim o teorii ale praxi, ak si si nevsimol, tak co to ma s fyzikou?
skoda reagovat a temu prestavam sledovat.skoda casu.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Technické údaje sú jedna vec,prepočty druhá,no skúsenosť býva častokrát tretia,odlišná. Žiadna teória ešte nebola užitočná,pokiaľ ju nepotvrdila prax,teda skúsenosť.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Technické údaje sú jedna vec,prepočty druhá,no skúsenosť býva častokrát tretia,odlišná. Žiadna teória ešte nebola užitočná,pokiaľ ju nepotvrdila prax,teda skúsenosť.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

cocker.ba Pozri príspevok
dalsi tiezexpert...ja nehovorim o teorii ale praxi, ak si si nevsimol, tak co to ma s fyzikou?
skoda reagovat a temu prestavam sledovat.skoda casu.
By si sa divil ale s fyzikou to má spoločné úplne všetko. To že tomu nerozumieš ešte nezamená, že to tak nie je. Ak by si trochu rozmýšľal, tak by si nezmysel o "tepelnom skolabovaní" Ytongu napísať nemohol. Ja netvrdím, že v stavbe z Ytongu(a nielen z neho) nemôže byť horúce počas horúcich letných dní, ale príčinou je úplne niečo iné ako "tepelné skolabovanie" Ytongu.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Tak som prešla celú tému,lebo ma zaujíma a od vás som sa okrem výsmechu nedozvedela nič.Škoda...veď toto je porada - poradili ste ?
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

cocker lepsie ked prestanes "radit".
dom nedycha, vlhkost z domu odvadza vetranim, nutenym - rekuperacia - pripadne nenutenym - klasicke vetrania oknami.

ohladom stavebneho materialu, kazdemu co vyhovuje, ci tehla alebo porobeton?
v dnesnej dobe uz je moznost stavat z viacerych materialov, zamerat sa na tehlu a porobeton mi pride zastarale

prikladam link na stranku porfix kde odpoveda admin, takze si mozete urobit nazor:
http://www.porfix.sk/zateplit-ci-nezateplit/
ja tam pisane aj o sirke nosnej steny

a ako sa stavaju moderne doby, pripadne pre klasickych stavacov, mozna alternativa:
http://pasivnydom.blog.cz/

mame 25cm ytong a 20cm EPS
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Peggynka Pozri príspevok
Tak som prešla celú tému,lebo ma zaujíma a od vás som sa okrem výsmechu nedozvedela nič.Škoda...veď toto je porada - poradili ste ?
Nepostrehol som ,čo ste sa pýtali?
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Prepáčte 220870,reagovala som na príspevky "Ferdosondo ".
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
cocker.ba Pozri príspevok
tiez mam dom z ytongu, plus zateplovacia omietka.blbec je ten, co zatepluje ytong polystyrenom.ytong je porovity material, takze dycha-na rozdiel od tehly. takze je asi rozdiel zabalit do igelitu kamen, alebo spongiu...
proti zateplovaniu polystyrenom pred 12 rokmi boli aj vyrobcovia ytongu a nedavno som bol na skoleni v hasite, tam sa vyvojari vzdy chytali za hlavu, ked niekto zateploval ytong pplystyrenom...ytong sa musi zateplovat bud perlitovou termoomietkou alebo mineral. vlnou-proste tym co dycha! inak nema sancu vypudit zo seba vlhkost, ktoru naberie.hlavne cez noc v zime. a zdrojom vlhkosti je kazdy z nas...
inak ytong ma nevyhodu v tom, ze pri 36 st. pocas 2-3 dni v lete proste tepelne skolabuje a uz neizoluje, skor vyhrieva interier.teraz by som radsej staval z veloxu alebo izolovaneho durisolu.
Nezmysel na nezmysel.Polystyrén má podobnú paropriepustnosť ako beton.V betónových panelákoch je pritom vzduch súchší ako na Sahare pod 35%.Ľudový názov dýchanie stien je schopnosť materiálu alebo skladby materiálov odvovzdať nasatú vlhkosť späť do interiéru ,alebo exteriéru.Nezateplený Ytong dosahuje priemernú vlhkosť 4% .Zateplený 6%.Keď prestanete veriť tendenčným kydom dealerov omietok a trošičku porozmýšlate ,tak podľa kydu dealera tehla postavená na stole v interiéri ,alebo v pivnici ,garáží, zákonite zhnije lebo interiérová vlhkosť je cca 65%.
Páni od hasitu by mali prestať osierať konkurenciu a radšej sa venovať žalostnej kvalite ich výrobkov prešpikovaných jedovatou chémiou.
1 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

v panelakoch bol suchy vzduch skor preto, ze bolo spolocne kurenie, prekurovalo sa a vela vetralo. Bohvie ci je to tak aj teraz. Dychanie stien je blud, akonahle pride omietka, je po vyhode ytongu typu tepla stena na dotyk a difuzia pary. On je sice difuznejsi ako napriklad beton, ale v obyvanom dome sa produkuje vlhkost tak rapidne, ze to co prejde stenou je zanedbatelne. To nic neberie na tom, ze ytong je dobra volba na stavbu. Treba vetrat, v kazdom dome. Je fuk z coho je postaveny. Pokial by aj bola v ytongu vlhkost tak pokial nebude mat moznost preschnut smerom von, tak preschne smerom dnu a vyvetra sa oknom. Vsetko ale nejaku dobu trva.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Panelak a vlhkost to je katastrofa, neviem sa dostat nad 30%
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať