Zavrieť

Porady

stavebný materiál YTONG

Ahojte všetci..chceli by sme na jar začat so stavbou domu...sme rozhodnutí pre ytong, len by sme potrebovali poradit akú hrúbku máme zvolit..určite budeme zateplovat minimálne 15-20 polystyrén...Vie nám niekto poradit?
Velmi pekne ďakujeme
Usporiadat
majo-majo majo-majo

majo-majo je offline (nepripojený) majo-majo

dorwin Pozri príspevok
v podstate suhlas,
ytong zateplovat netreba ... podla obchodnikov.
ja som si spravil hruby prepocet kurenia a vyslo to tak, ze pri ytong 375+200EPS su naklady na m2 steny vyssie o cca 10Eur a spotreba na kurenie mensia o viac ako 120Eur rocne.
...cena celej obvodovej steny je vyssia o nejakych 750Eur (len material ytong+EPS)
co sa tyka kombinacie hrubka steny a hrubka izolacie tak sa musis rozhodnut sam.
mne vyslo pri mojom dome najlepsi pomer "cena/vykon" ytong375+200EPS a "porotherm 38 ti profi + 200EPS", yotng bol lepsi, ale len o 1kWh/m2 za rok... z toho si asi vyberiem, ale ja mam na rozdiel od Teba este rok na rozmyslanie, tento rok chceme spravit platnu a dovybavovat stavebne.
Vdaka za radu, ale vazne je treba az 200 EPS? Vsak to budu mury ako na hrade :-) Chapem, ze cim vacsia izolacia, tak tym mensie naklady na kurenie, ale tak ja zase neplanujem robit nejaky pasivny dom. Nestacilo by 80 EPS? Alebo potom radsej iba 300 YTONG a vacsia izolacia?

PS:Nie som odbornik, takze sa radsej spytam aj blbu otazku
0 0
ace123 ace123

ace123 je offline (nepripojený) ace123

Dobre izolujuce murivo a malo izolacie je problem, lebo rosny bod sa posuva to muriva, v tomto pripade Ytong, ktoremu vlhkost nerobi dobre. Kvoli izlolacii to potom horsie o vlhkost prichadza. Tazke alebo VIAC izolacie, alebo radsej VOBEC. Na webe mas free kalkulacky, ktore ti ukazu priebeh teploty pri takom a takom murive a takej a takej izolacie, potom podla relativnej vlhkosti vies, pri akej teplote vlhkost kondenzuje. Proste toto by som nepodcenoval a viac nastudoval. 20cm mi pripada ekonomicke maximum, teoreticky sa da ist na 15cm, viacej urcite dane kalkulacky ako pisem, nie je na to univerzalna rada.
0 0
majo-majo majo-majo

majo-majo je offline (nepripojený) majo-majo

Ok, tak potom by som zostal pri alternative YTONG 300 + 150 EPS + obklad a tam kde obklad nebude, tak dam 200 EPS.
Dufam, ze toto riesenie uz bude v poriadku. Ak predsa len nie, tak ma kludne zvozte
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

majo-majo Pozri príspevok
Ak predsa len nie, tak ma kludne zvozte
Niet za čo. Bude to ideálne riešenie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať