Zavrieť

Porady

stavebný materiál YTONG

Ahojte všetci..chceli by sme na jar začat so stavbou domu...sme rozhodnutí pre ytong, len by sme potrebovali poradit akú hrúbku máme zvolit..určite budeme zateplovat minimálne 15-20 polystyrén...Vie nám niekto poradit?
Velmi pekne ďakujeme
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
day Pozri príspevok
Panelak a vlhkost to je katastrofa, neviem sa dostat nad 30%
Treba vymeniť okná(na celom vchode).
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

tehla. alebo drevo, ale to nám povie predovšetkým peňaženka. Niet nad prírodné materiály a to platí všade.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

day Pozri príspevok
Panelak a vlhkost to je katastrofa, neviem sa dostat nad 30%
Jednoznačne okná ako píše 220870. Mám s tým osobnú skúsenosť. Cez staré netesné okná v byte nám vysušovalo vzduch. Okrem iného sa to prejavilo aj na plávajúcej podlahe, kde vznikali medzery aj 3 mm. Po zime medzery zmizli.
0 0
oondrejj oondrejj

oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

Mňa zabavila ta časť, že kde ma ten dom pľúca keď potrebuje dýchať. No ja by som chcel vidieť ten dom, ktorý by vôbec nepotreboval dýchať ale hlavne odborníkov čo by sa do takého domu nasťahovali. Predsa len navyše ak je to novostavba sa ešte aj potrebuje vysušiť lebo ma v sebe veľa vlhkosti.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

To som rad, ze som Ta pobavil
0 0
robov robov

robov je offline (nepripojený) robov

horka Pozri príspevok
...Okolo celého domu v úrovni podlahy a asi 80 cm nad zemou na poschodí mám mokrý pás. ...Moja otázka a problém je v podstate, či na jar bude postačovať nejaký pás polystyrénu po obvode alebo sa to má riešiť ináč?
Pri stavbe nebol zaizolovaný veniec pod krovom, ani v medziposchodí, vyzerá to ako čistý betón. Ak budem predpokladať hrúbku muriva 25cm, tak by malo postačovať prekrytie z exteriérovej strany pásom EPS 10-12cm hrubým a presahujúcim veniec o cca 20cm. Neriešim estetiku, pretože tam vznikne odskok... EPS ukotviť, lebo pôjde na omietku a čo najskôr presieťkovať.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
day Pozri príspevok
Panelak a vlhkost to je katastrofa, neviem sa dostat nad 30%
Kup zvlhčovač a je po probléme.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

pivko Pozri príspevok
Kup zvlhčovač a je po probléme.
Uz mam, je to lepsie, pohybujeme sa nad 40%
0 0
lubluc lubluc

lubluc je offline (nepripojený) lubluc

zdravím,
http://www.pomahamestavat.sk/poradna...fasada#answers
odborníci z ytongu, nemajú nič proti zatepleniu s EPS
0 0
robov robov

robov je offline (nepripojený) robov

pre 25 nosnú stenu Ytong je minimum 12cm EPS. Ja osobne mám 24cm EPS, ale to už bolo na objednávku, bežne sa predáva do 15cm hrúbky. Moja cena v 2011 bola 43,-E/m3. Môže sa lepiť na penu - doporučujem. Viac ako 24-25cm už nemá zmysel použiť.
Multipor je síce pekný, ale cenníková cena je 178,-E/m3 - asi by sa dalo uhádať na nejakých 120,-E/m3. Ale lepidlo, sieťka zostávajú rovnaké, dosky ťažšie, pevnosť iba o málo vyššia, lambda horšia, chce to potom použiť paropriepustnú stierku a omietku.
1 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
na Multipor ani pod neho nejde lepidlo ale multipor lepiaca malta, ktorá je zrnitejšia, hrubšia a pevnejšia ako lepidlo, fasáda je pevnejšia ako styrodur s dvojitou sieťkou.
0 0
bubulo bubulo

bubulo je offline (nepripojený) bubulo

aké murivo by bolo najideálnejšie pre poschodový dom - teda v akej pevnostnej kategorii pre obvodové murivo. Nevieme sa rozhodnúť či ytong Lambda (P2 350) alebo klasický ytong.( P2 400 alebo P4 500?). Je ta lambda dostatočne pevná? Nebude to v buducnosti praskat? Taktiež by sme chceli do buducna zatepliť nejakým Nobasilom alebo podobným materiálom. V projekte máme síce hrúbku 50mm, ale rozmýšlame, že by sme dali aj 80mm. Aký by bol cenový rozdiel medzi lambdou a obyč. ytongom pre obvodové murivo pri počte 315ks a hrúbke 375mm. Prípadne kolko by sme ušetrili keby sme dali len 300mm obvodové murivo?
Hlavne mi ide o to, aby nám v dome zvnútra nevlhlo. Kuriť budeme tuhym palivom ( drevom) a budeme mať radiatory.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

Ja osobne by som dom opat staval z tehly, al nie to som chcel :-)

Ak idete zateplovat, co je teda rozumne, naco rozmyslat o Lambde? Ved tie jej "zazracne" vlastnosti nevyuzijete.
Urobte to jednoducho, stena domu je na urcena je nato aby do drzala a izolacia nato aby izolovala - netreba ich funkcie miesat, pripadne zamienat.

A este k tomu, ak pouzijete murivo 375 mm hrube a izolaciu menej ako cca 100 mm, tak rosny bod bude niekde v murive - co nie je ani pri vate ziadna vyhra (aj ked uznavam ze pri polystyrene je to este horsie.

No a alfou a omegou nevlhnutia je spravne vetranie, takze ja by som dom dnesnych parametrov bez rekuperacneho vetrania nestaval.
0 0
jezo421 jezo421

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

Lambda je marketingovy nazov pre P2-350. Robia sa nielen 375mm hrube, ale aj 300. Ja take mam na podkrovnom dome. Boli skladom ked som ich potreboval a navyse aj za nizsiu cenu, tak som ho suhlasil. Praskat za normalnych okolnosti nema co, jedine ak sa narusi zakladova platna. Ale vtedy by prasklo cokolvek.
0 0
bubulo bubulo

bubulo je offline (nepripojený) bubulo

A ak by bol cenovy rozdiel cca 200 Eur v porovnani Lambda a obyc. ytong v prospech. obycajneho? teda ze to tenni az tak brutal rozdiel na cely dom? Nebolo by to idealnejsie ked ma lepsie vlastnosti izolacne? Nevypari sa z nej ta vlhkost rychlejsie ako z obycajneho?
Ale pri pouziti vaty sa ta vlhkost dostate von z muriva nie? nebude to tam kondenzovat pod izolaciou ale vata ju prepusti von tu vlhkost nie? Sme JZ Slovensko teda tu nie su take velke zimy. Rekuperaciu davat nebudeme. Mne ide hlavne o to aby to staticky udrzalo dom a vo vnutri nevlhlo.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

bubulo Pozri príspevok
Ale pri pouziti vaty sa ta vlhkost dostate von z muriva nie?
ked das vatu, vata dycha, nebude Ti unikat teplo? myslim, tym dychanim
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no jo, sorry..
Naposledy upravil alltracboy : 31.01.13 at 20:14 Dôvod: citova ujma
0 0
jezo421 jezo421

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

bubulo Pozri príspevok
A ak by bol cenovy rozdiel cca 200 Eur v porovnani Lambda a obyc. ytong v prospech. obycajneho?
Preco by mala byt lambda drahsia? Ked chces zateplovat, staci 300mm hrubka. Cennikova cena P2-350 je 36.25/m2, P2-400 37.26/m2.
0 0
nabytokexbyt nabytokexbyt

nabytokexbyt je offline (nepripojený) nabytokexbyt

stolárska výroba,kuchyne,vst.skrine,postele,schodiská a pod.Full servis na rekonštrukcie domov a bytov ...viac
S prihliadnutím na použité murivo....Keď zateplíte 10 polystyren a urobíte správne difúznu medzeru medzi murivom a polystyrenom tak sa nemusíte báť nejakej plesne.10 CM POLYSTYRENU IZOLUJE AKO 30 CM STENY.Medzera pracuje na základe opirania sa vetru do pružného polystyrenu a potom dochádza k tak.zv.dýchaniu izolácie.Nesmie sa zabudnúť na odvetrávacie priestory izolácie a príp.vetracie mriežky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať