Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2007

Prosím poraďákov o radu ako je to s nezdaniteľným základom dane ,keď si ho uplatňujem na manželku?
Príklad: Zárobok manželky 100 000Sk
Povinné odvody 20 000Sk
Zárobok 80 000Sk

95616-80000=15616 uplatniť si môžem sumu 15 616Sk?
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jamis Pozri príspevok
Áno, práve som si to uvedomila a preto opravím vyššie uvedený príspevok.
Aspoň som si zase po dlhšej dobe prečítala § o daňovom bonuse
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

katkaj Pozri príspevok
Aspoň som si zase po dlhšej dobe prečítala § o daňovom bonuse

Aj mňa to prinútilo si tento § prečítať.
0 0
fileva fileva

fileva je offline (nepripojený) fileva

katkaj Pozri príspevok
ten odpočet na manželku by mal byť po správnosti 95 616 - podpora v nezamestnanosti čo dostala z úradu práce
Podporu v nezamestnanosti nepoberala, lebo bola niekoľko rokov doma pri deťoch. Od mája poberá iba rodičovský príspevok. Tak to aspoň uviedol zamestnanec v Žiadosti o RZD.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

fileva Pozri príspevok
Podporu v nezamestnanosti nepoberala, lebo bola niekoľko rokov doma pri deťoch. Od mája poberá iba rodičovský príspevok. Tak to aspoň uviedol zamestnanec v Žiadosti o RZD.
OK, rodičovský príspevok sa nezahŕňa do vlastného príjmu manželky takže je to v poriadku.
0 0
prvacka prvacka

prvacka je offline (nepripojený) prvacka

nechce sa mi čítať všetky strany príspevkov, viete niekto poradiť,
či dôchodca ak si chce podať daňové priznanie má nárok na odpočítateľnú položku len z rozdielu medzi dôchodkom a odpoč. položkou ?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Áno,rozdiel.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
prvacka Pozri príspevok
nechce sa mi čítať všetky strany príspevkov, viete niekto poradiť,
či dôchodca ak si chce podať daňové priznanie má nárok na odpočítateľnú položku len z rozdielu medzi dôchodkom a odpoč. položkou ?

Na označené ti viem odpovedať jedine toto:

http://www.porada.sk/t71365-pohodlno...t-a-ci-co.html
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

prvacka Pozri príspevok
nechce sa mi čítať všetky strany príspevkov, viete niekto poradiť,
či dôchodca ak si chce podať daňové priznanie má nárok na odpočítateľnú položku len z rozdielu medzi dôchodkom a odpoč. položkou ?
Áno.
a ešte jedna možnosť je, keď mal hrubý príjem do 47.808 tak bude mať nulovú daň. povinnosť a daň , ktorá mu bola zrazená vráti DU po podaní DP.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

quote=prvacka;668293]nechce sa mi čítať všetky strany príspevkov, viete niekto poradiť,

či dôchodca ak si chce podať daňové priznanie má nárok na odpočítateľnú položku len z rozdielu medzi dôchodkom a odpoč. položkou ?[/quote]



Áno.

A ešte jedna možnosť je, keď mal hrubý príjem do 47.808 tak bude mať nulovú daň. povinnosť a daň , ktorá mu bola zrazená vráti DU po podaní DP.
0 0
prvacka prvacka

prvacka je offline (nepripojený) prvacka

díky za odpoveď, ale ak mal napr. vyšší dôchodok ako je odpoč. položka aj vtedy mu vrátia zaplatenú daň ak mal príjem len 47 354
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

ˇAno, ale musí podať DP typu A
0 0
eduard1 eduard1

eduard1 je offline (nepripojený) eduard1

ak bol ten príjem z predaja bytu ako požiadať daňový úrad o zúpčtovanie dane alebo ako priznať daň a ako sa zaráta nedzaniteľná položka na daňovníka keď už bola započítaná vdaniach vyplatenýcu v kadom mesiaci? A ako sa položka znáži ak základ dane presiahne tých 460.000.-Sk?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
eduard1 Pozri príspevok
ak bol ten príjem z predaja bytu ako požiadať daňový úrad o zúpčtovanie dane alebo ako priznať daň a ako sa zaráta nedzaniteľná položka na daňovníka keď už bola započítaná vdaniach vyplatenýcu v kadom mesiaci? A ako sa položka znáži ak základ dane presiahne tých 460.000.-Sk?
Ten byt ste vlastnili 5 rokov, alebo ste tam mali 2 roky trvalý pobyt?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Bez zodpovedania predchádzajúcej otázky ti ťažko pomôžeme.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Asi budem sám so sebou dopisovať, alebo si najmem Columba na pátranie po doplňujúce info.
0 0
vinea vinea

vinea je offline (nepripojený) vinea

Dobrý den,
chcela by som si potvrdit nasledovnu situáciu ..
zamestnankyna mala priznaný daňový bonus za obdobie 1-8. ma invalidneho syna. jej syn chodí na VS. v septembri mal prerušené vyplacanie DB.
1- musi vratit cely danovy bonuis - v jej vprípade od 1-8?


Nasla som § 33 - za vyživované dieťa danovníka, a to vlastne, osvojene, dieta prevzate do starostlivosti nahradzajucej starostlivost rodičov na základe rozhodnutia príslušného organu a dieťa druheho z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu - Co je v tomto prípade 600/2003. T
Takm je -
Nezaopatrené dieta podla tohto zákona , nie je dieťa - ktorému vznikol nárok na invalidný dôchodok alebo pobera sirotský dôchodok.

ak tomu dobre rozumiem
DB priznaný ZC od 1 - 8 2007 jej teraz strhnem v RZ...
Dakujem za odpoved
0 0
barborka7 barborka7

barborka7 je offline (nepripojený) barborka7

Dobrý deň,
dnes som volala na daňový úrad a tam mi pani na informáciách pre verejnosť oznámila, že keď zamestnávateľ vykonal zamestnancovi ročné zúčtovanie dane a vznikol mu nedoplatok do 100,- Sk, tak tento musí uhradiť aj v tom prípade ak nechce darovať 2%. Tak som si prečítala zákon o dani z príjmov a aj materiály zo školení a aj tu na porade príspevky, ale všade mi to vyznieva tak, že ak má zamestnanec nedoplatok na dani do 100,- Sk a nechce darovať 2% daní, a dodatočne si neuplatnil daňový bonus, tak sa mu nedoplatok do 100,- SK nezráža.
Je to naozaj tak, že sa nedoplatok do 100,- Sk nezráža, ak nechce darovať 2%, lebo tá pani na daňovom úrade mi tvrdila, že keď platil daň preddavkovo celý rok, tak nedoplatok do 100,- SK v kažom prípade musím z miezd zraziť, ale ja som to neurobila, tak by som im to zrazila dodatočne z marcovej mzdy.
Ďakujem vopred za rady.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

barborka7 Pozri príspevok
Dobrý deň,
dnes som volala na daňový úrad a tam mi pani na informáciách pre verejnosť oznámila, že keď zamestnávateľ vykonal zamestnancovi ročné zúčtovanie dane a vznikol mu nedoplatok do 100,- Sk, tak tento musí uhradiť aj v tom prípade ak nechce darovať 2%. Tak som si prečítala zákon o dani z príjmov a aj materiály zo školení a aj tu na porade príspevky, ale všade mi to vyznieva tak, že ak má zamestnanec nedoplatok na dani do 100,- Sk a nechce darovať 2% daní, a dodatočne si neuplatnil daňový bonus, tak sa mu nedoplatok do 100,- SK nezráža.
Je to naozaj tak, že sa nedoplatok do 100,- Sk nezráža, ak nechce darovať 2%, lebo tá pani na daňovom úrade mi tvrdila, že keď platil daň preddavkovo celý rok, tak nedoplatok do 100,- SK v kažom prípade musím z miezd zraziť, ale ja som to neurobila, tak by som im to zrazila dodatočne z marcovej mzdy.
Ďakujem vopred za rady.

A akú radu ešte potrebujete?
0 0
barborka7 barborka7

barborka7 je offline (nepripojený) barborka7

Ja som sa len potrebovala po tom rozhovore s pracovníčkou daňového úradu uistiť, či som urobila správne, keď som nezrazila zamestnancom z ročného zúčtovania dane daň do 100,- Sk ak nechceli darovať 2% a neuplatnili si daňový bonus.
Takže je to správne tak, že daň do 100,- Sk netreba zraziť, však.
Ďakujem.
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Prijemny den
potrebujem poradit ohladom nasho zamestnanca, z minuleho roku u nas pracoval len tu druhu polovicku a pocas prveho polroka pracoval v Anglicku. Doniesol mi vsak od tial len take sumarne potvrdenie z firmy v ktorej robil kolko zarobil a kolko odviedol dane. Moc sa v tom ale nevyznam. Nevedeli by ste niekto poradit co s tym? Priznavat to vobec v danovom priznani? Pre priblizenie tych poloziek: Total gross to date - zarobený daňový základ: 12048,89, Tax paid to date - zaplatená daň: 1559,87
Vie niekto poradit????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať