Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2007

Prosím poraďákov o radu ako je to s nezdaniteľným základom dane ,keď si ho uplatňujem na manželku?
Príklad: Zárobok manželky 100 000Sk
Povinné odvody 20 000Sk
Zárobok 80 000Sk

95616-80000=15616 uplatniť si môžem sumu 15 616Sk?
Usporiadat
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Andyke,
dakujem pekne, idem poradit dalej.
pekny den.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

DoVP vystavená v decembri 2007 a vyplatená v januári 2008 - zahrňa sa do daňového priznania r. 2007 ?
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

AnitaMartinska Pozri príspevok
Prosim poradit.
Dochodca si chce poziadat o vratenie dani z urokov zo stavebneho sporenia.Iny prijem nema /okrem dochodku/
Vypise si DP typ B>
tab.c.2, r. 2 = uroky
Zaklad dane r. 69 = uroky
r. 70 = 95616 ? Tu mu neviem poradit,ci nema byt nula,kedze je dochodca. Ale ked tam da nulu, tak mu vyjde zaklad dane.
Potom sa do c. 98 vypise dan a ta by sa mu mala vratit.
Co s tym riadkom 70?
Dakujem
Andyke,odpoved som uz prestudovala, ale este sa chcem spytat, treba dolozit doklad zo stavebneho sporenia? Kopiu,alebo original?
Vdaka
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

AnitaMartinska Pozri príspevok
Andyke,odpoved som uz prestudovala, ale este sa chcem spytat, treba dolozit doklad zo stavebneho sporenia? Kopiu,alebo original?
Vdaka
Ja som robila takéto DP na úroku pre maminu, doložila som len kópiu dokladu kde boli vyčíslené úroky a daň, stačilo im to.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

elenka Pozri príspevok
DoVP vystavená v decembri 2007 a vyplatená v januári 2008 - zahrňa sa do daňového priznania r. 2007 ?
Je to príjem za rok 2007, aj keď vyplatený až v januári, takže áno, zahrnúť.
To máš rovnaké ako s výplatou za 12/2007. Tiež je vyplatená až v januári, ale započítať si ju musíš.
0 0
ErikaOl ErikaOl

ErikaOl je offline (nepripojený) ErikaOl

Ahojte,

prosím, poraďte mi.
Robím RZD zamestnankyni, ktorá bola na v januári/2007 na rodič. dovolenke.V 02,03/2007 pracovala v jednej firme. Potom od 04,05,06,07 až do 12.8.2007 bola na dobrov. rodič. dovolenke. Od 12.8.2007 nastúpila u nás. Má nárok na celú nezdaniteľnú časť základu dane, t.j. 95.616,- Sk (7968x12 mes.)? Alebo len za mesiace, ktoré pracovala, t.z. 02,03,08,09,10,11,12/2007 = 7 mesiacov?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ErikaOl Pozri príspevok
Ahojte,

prosím, poraďte mi.
Robím RZD zamestnankyni, ktorá bola na v januári/2007 na rodič. dovolenke.V 02,03/2007 pracovala v jednej firme. Potom od 04,05,06,07 až do 12.8.2007 bola na dobrov. rodič. dovolenke. Od 12.8.2007 nastúpila u nás. Má nárok na celú nezdaniteľnú časť základu dane, t.j. 95.616,- Sk (7968x12 mes.)? Alebo len za mesiace, ktoré pracovala, t.z. 02,03,08,09,10,11,12/2007 = 7 mesiacov?
Na celú, nezdaniteľná čiastka sa nedelí. Už to tu bolo veľakrát spomenuté
0 0
JanaJB JanaJB

JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

Má nárok na celú nezdaniteľnú časť = 95616,- Sk.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ahojte Poraďáci.Chcela by som sa spýtať:kámoška začala pracovať od februára 2008.Predtým poberala rodičovský príspevok a podpísala pracovnú zmluvu cez agentúru s firmovu so sídlom v Blave a dohodu o dočasnom pridelení k inemu zamestnávateľovi v Novákoch.Zaujímalo by ma, kto bude na konci roka robiť Ročné zúčtovanie, urobia jej ho automaticky, keď nastúpila až vo februári,al.musí oň požiadať, ak nepožiada, robí si ho sama, však?Keby si ho robila sama a jej manžel je SZČO, môže si odpísať nezdaniteľnú časť na manžela?
0 0
gitaxxx gitaxxx

gitaxxx je offline (nepripojený) gitaxxx

Chcem sa opýtat ak robím DP typ A Základ dane má 96048 odpočítam na danovníka 95616 potom zák.dane je 432 a z toho je dan 82,-. a potom má aj nárok na l dieta dan.bonus na celý rok 6570,- čiže dan bude nulová a dan.bonus nižší o 82 Sk ?
0 0
mapope mapope

mapope je offline (nepripojený) mapope

dobry vecer, mam zamestnanca, ktory bol 1-6/2007 student (SOU), 7-10/2007 urad prace, 11-12/2007, nas zamestnanec. Pocas obdobia, kt. bol vededny ako nezamestnany, pracoval u nas na DoVP, poziadal ma o RZD. Potrebujem doklad o navsteve skoly? alebo len nejake cestne prehlasenie? ked bol student, mozem mu uplatnit celu NC? dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mapope Pozri príspevok
dobry vecer, mam zamestnanca, ktory bol 1-6/2007 student (SOU), 7-10/2007 urad prace, 11-12/2007, nas zamestnanec. Pocas obdobia, kt. bol vededny ako nezamestnany, pracoval u nas na DoVP, poziadal ma o RZD. Potrebujem doklad o navsteve skoly? alebo len nejake cestne prehlasenie? ked bol student, mozem mu uplatnit celu NC? dakujem
má nárok na celý odpočet na seba v sume 95 616. žiadne čestné prehlásenie nepotrebuje
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

gitaxxx Pozri príspevok
Chcem sa opýtat ak robím DP typ A Základ dane má 96048 odpočítam na danovníka 95616 potom zák.dane je 432 a z toho je dan 82,-. a potom má aj nárok na l dieta dan.bonus na celý rok 6570,- čiže dan bude nulová a dan.bonus nižší o 82 Sk ?
Áno tak
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

leozka Pozri príspevok
Ahojte Poraďáci.Chcela by som sa spýtať:kámoška začala pracovať od februára 2008.Predtým poberala rodičovský príspevok a podpísala pracovnú zmluvu cez agentúru s firmovu so sídlom v Blave a dohodu o dočasnom pridelení k inemu zamestnávateľovi v Novákoch.Zaujímalo by ma, kto bude na konci roka robiť Ročné zúčtovanie, urobia jej ho automaticky, keď nastúpila až vo februári,al.musí oň požiadať, ak nepožiada, robí si ho sama, však?Keby si ho robila sama a jej manžel je SZČO, môže si odpísať nezdaniteľnú časť na manžela?
Po skončení roka 2008 požiada zamestnávateľa o vykonanie RZD. Pokiaľ bude mať manžel príjem menší ako odpočítateľná položka tak si bude môcť uplatniť odpočet aj na manžela
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Mám takýto prípad. Pán XY sa zamestnal vo firme, dostal riadnu pracovnú zmluvu. Po niekoľkých mesiacoch zistil, že fi. neplatí odvody a on je zamestnaný tzv. "na čierno" (hoci s pracovnou zmluvou v rukách!!!). Po skončení roka si písomne vyžiadal doklad o príjme (má doručenku), ktorý mu dodnes neprišiel. Okrem spomínaného príjmu mal aj iný príjem, ktorý musí priznať do DP. Ako však vyčísliť mzdu a odvody v spomínanej firme? Ak to neuvedie, vyjde mu vysoký preplatok na dani, čo je v skutočnosti nezmysel.
Ako to riešiť?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

fipina Pozri príspevok
Mám takýto prípad. Pán XY sa zamestnal vo firme, dostal riadnu pracovnú zmluvu. Po niekoľkých mesiacoch zistil, že fi. neplatí odvody a on je zamestnaný tzv. "na čierno" (hoci s pracovnou zmluvou v rukách!!!). Po skončení roka si písomne vyžiadal doklad o príjme (má doručenku), ktorý mu dodnes neprišiel. Okrem spomínaného príjmu mal aj iný príjem, ktorý musí priznať do DP. Ako však vyčísliť mzdu a odvody v spomínanej firme? Ak to neuvedie, vyjde mu vysoký preplatok na dani, čo je v skutočnosti nezmysel.
Ako to riešiť?
asi by som sa informovala na DÚ ako postupovať
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Prosim Vas kde sa pridava v danovom priznani tlacivo B, suma....v roku 2007 bol zaplateny nedoplatok v zdravotnej za rok 2006, zahrna sa to tam vsak?Neviem do ktorej kolonky, alebo sa to len pripocitava k odvodom?Pausalne vydavky ma dotycny
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

jopo.home Pozri príspevok
Prosim Vas kde sa pridava v danovom priznani tlacivo B, suma....v roku 2007 bol zaplateny nedoplatok v zdravotnej za rok 2006, zahrna sa to tam vsak?Neviem do ktorej kolonky, alebo sa to len pripocitava k odvodom?Pausalne vydavky ma dotycny
Ja myslím, že k odvodom. Však je to doplatok poistného. Treba asi priložiť doklad o zaplatení nedoplatku.
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Vie mi to prosim este niekdo upresnit? nechcem aby sa stal omyl a podavalo sa opravne danove
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jopo.home Pozri príspevok
Vie mi to prosim este niekdo upresnit? nechcem aby sa stal omyl a podavalo sa opravne danove
nedoplatok zaplatený v roku 2007 sa priráta k 40% výdavkom a zaplatenému poistnému
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať