Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2007

Prosím poraďákov o radu ako je to s nezdaniteľným základom dane ,keď si ho uplatňujem na manželku?
Príklad: Zárobok manželky 100 000Sk
Povinné odvody 20 000Sk
Zárobok 80 000Sk

95616-80000=15616 uplatniť si môžem sumu 15 616Sk?
Usporiadat
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

MGiti Pozri príspevok
Ahojte poraďáci. Daňové preplatky z RZ sa u nás budú vyplácať vo výplate za mesiac marec 2008, mám na Vás taký dotaz: naša pracovníčka bola v mesiaci január 2008 PN, vo februári si vyčerpala len starú dovolenku a po jej skončení ukončila s nami pracovný pomer, ale podala si žiadosť o RZ. Ja som ju musela vo febrári odhlásiť zo soc. poisťovne, no a nakoľko jej musím vrátiť preplatok dane z roku 2007 - musím ju znova prihlásiť aspoň na jeden deň do soc. poisťovne? Jeden deň ju prihlásim a druhý deň odhlásim?
Nie už ju neprihlasuješ do soc. poisťovne. Vrátiš jej len preplatok dane.
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Ďakujem
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň poraďáci,ja som z toho hlásenia trošku vyplašená.. vyšiel mi preplatok na dani,ale v hlásení ho nikde nevidím.
preddavky boli 5 tis sk (r.1), úhrn riadkov je 5 tis (r.4), odvodova povinnost (rovnaka?) - dan.bonus nebol,takze je to asi ok.., odvedene preddavky r. 5 tis.
vysledok danovy preplatok, danovy nedoplatok je 0
ale mne vychadza preplatok.. (toto mi vypočital olymp,malo by to byť správne,len sa mi nezdá že mi neuvádza daňový preplatok..?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň poraďáci,ja som z toho hlásenia trošku vyplašená.. vyšiel mi preplatok na dani,ale v hlásení ho nikde nevidím.
preddavky boli 5 tis sk (r.1), úhrn riadkov je 5 tis (r.4), odvodova povinnost (rovnaka?) - dan.bonus nebol,takze je to asi ok.., odvedene preddavky r. 5 tis.
vysledok danovy preplatok, danovy nedoplatok je 0
ale mne vychadza preplatok.. (toto mi vypočital olymp,malo by to byť správne,len sa mi nezdá že mi neuvádza daňový preplatok..?
posúvam
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Milí poraďáci, keď ste teraz v sobotu niekto na porade skúste mi poradiť. Bola za mnou jedna moja známa s dotazom v ohľade RZ u nich v práci. Nevedela som jej odpovedať nakoľko so mzdami robím veľmi krátko a nemala som ešte taký prípad. U nich sa práca normuje, nakoľko majú ešte staré normy stane sa veľakrát, že nevedia spraviť normu a potom sa im dopláca do minimálnej mzdy, aby dostali aspoň tých 8100,- Sk v hrubom. Teraz v RZ jednej pracovníčke mali vrátiť preplatok dane asi 1000,-Sk a oni jej to pravdepodobne prirátali do tých 8100,- Sk k minimálnej mzde, lebo čakala o tých 1000 ,- Sk viacej a dostala tak isto ako keď sa jej doplácalo minule do minimálnej mzdy. Za odpovede Vám ďakujeme.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
MGiti Pozri príspevok
Milí poraďáci, keď ste teraz v sobotu niekto na porade skúste mi poradiť. Bola za mnou jedna moja známa s dotazom v ohľade RZ u nich v práci. Nevedela som jej odpovedať nakoľko so mzdami robím veľmi krátko a nemala som ešte taký prípad. U nich sa práca normuje, nakoľko majú ešte staré normy stane sa veľakrát, že nevedia spraviť normu a potom sa im dopláca do minimálnej mzdy, aby dostali aspoň tých 8100,- Sk v hrubom. Teraz v RZ jednej pracovníčke mali vrátiť preplatok dane asi 1000,-Sk a oni jej to pravdepodobne prirátali do tých 8100,- Sk k minimálnej mzde, lebo čakala o tých 1000 ,- Sk viacej a dostala tak isto ako keď sa jej doplácalo minule do minimálnej mzdy. Za odpovede Vám ďakujeme.
Preplatok dane mala dostať navyše.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

RZD má byť príjem navyše po zdanení, bez odpočítania poistného, takže mala mať o tých 1000.- viac. Ale je dosť možné, že jej to zamestnávateľ vyplatí až v mzde za marec, čiže v apríli. Treba si pozrieť výplatnú pásku.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň poraďáci,ja som z toho hlásenia trošku vyplašená.. vyšiel mi preplatok na dani,ale v hlásení ho nikde nevidím.
preddavky boli 5 tis sk (r.1), úhrn riadkov je 5 tis (r.4), odvodova povinnost (rovnaka?) - dan.bonus nebol,takze je to asi ok.., odvedene preddavky r. 5 tis.
vysledok danovy preplatok, danovy nedoplatok je 0
ale mne vychadza preplatok.. (toto mi vypočital olymp,malo by to byť správne,len sa mi nezdá že mi neuvádza daňový preplatok..?
Erika, nerozumiem, kde ti vyšiel preplatok? V ročnom zúčtovaní dane za rok 2007? Ten sa ti prejaví predsa prvýkrát až v prehľade za 1. Q/2008 a v hlásení za rok 2008.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

abel Pozri príspevok
Erika, nerozumiem, kde ti vyšiel preplatok? V ročnom zúčtovaní dane za rok 2007? Ten sa ti prejaví predsa prvýkrát až v prehľade za 1. Q/2008 a v hlásení za rok 2008.
Ďakujem Ti za odpoveď Elenka.
Áno,preplatok na dani mi vyšiel z ročného zúčtovania zamestnanca za rok 2007.Na daňový úrad podávam aj žiadosť o vrátenie preplatku dane.
Alebo nemám dávať? - píšeš že sa mi to prejaví v prehľade I.Q 08 ..
hm.. no daň tomu zamestnancovi nevyjde platiť v I.Q 08,takže prehľad budem mať nulový..
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Zamestnanec požiadal o ročné zúčtovanie, pracovný pomer ukončil k 31.01.2008 , urobila som mu ročné zúčtovanie a vznikol mu nedoplatok ako mám postupovať ďalej, keď bývalý zamestnanec odmieta doplatiť daňový nedoplatok poslať ročné zučtovanie na DU ? Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dada 1 Pozri príspevok
Zamestnanec požiadal o ročné zúčtovanie, pracovný pomer ukončil k 31.01.2008 , urobila som mu ročné zúčtovanie a vznikol mu nedoplatok ako mám postupovať ďalej, keď bývalý zamestnanec odmieta doplatiť daňový nedoplatok poslať ročné zučtovanie na DU ? Ďakujem
Áno.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
preplatok na dani mi vyšiel z ročného zúčtovania zamestnanca za rok 2007.Na daňový úrad podávam aj žiadosť o vrátenie preplatku dane.
Alebo nemám dávať? - píšeš že sa mi to prejaví v prehľade I.Q 08 ..
hm.. no daň tomu zamestnancovi nevyjde platiť v I.Q 08,takže prehľad budem mať nulový..
prosím,pomôže mi s tým niekto?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Preplatok na dani si môžeš postupne umorovať počas roka z daňovej povinnosti. Ak žiadnu daňovú povinnosť nemáš, môžeš požiadať správcu dane o vrátenie preplatku - to sa mi len marí, v praxi som sa s tým ešte nestretla. Možno sa ozve niekto, kto s tým má skúsenosti.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

erika_H Pozri príspevok
Ďakujem Ti za odpoveď Elenka.
Áno,preplatok na dani mi vyšiel z ročného zúčtovania zamestnanca za rok 2007.Na daňový úrad podávam aj žiadosť o vrátenie preplatku dane.
Alebo nemám dávať? - píšeš že sa mi to prejaví v prehľade I.Q 08 ..
hm.. no daň tomu zamestnancovi nevyjde platiť v I.Q 08,takže prehľad budem mať nulový..
Preplatok vráti firma zamestnancovi z vlastných mzdových prostriedkov a následne bude postupne odratávať na dani (nebude odvádzať daň DÚ až do postupného vykompenzovania preplatku.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Firmá má iba jedného zamestnanca,a po odočítaní nezdaniteľnej položky na daňovníka mu nevyjde povinnosť platiť daň,preto ten preplatok nemám ako vysporiadať.. Pošlem na DÚ žiadosť o vrátenie preplatku
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

erika_H Pozri príspevok
Firmá má iba jedného zamestnanca,a po odočítaní nezdaniteľnej položky na daňovníka mu nevyjde povinnosť platiť daň,preto ten preplatok nemám ako vysporiadať.. Pošlem na DÚ žiadosť o vrátenie preplatku
Ak dotyčný zarobí 8208,- Sk alebo menej, tak to nemáš ako umoriť. V takom prípade treba požiadať DÚ o vrátenie preplatku.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ďakujem Vám za odpovede poraďáci,ste zlatí.Pekný večer prajem
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Ahojte. Teraz ma tak napadlo, musím robiť RZ aj zamestnancovi, ktorý má len príjmy od jedného zamestnávateľa a zdaniteľné príjmy má 93.013,- Sk. Tzn., že celý rok nemal preddavky a ani teraz mu nič nevíde platiť. ďakujem.
0 0
JanaJB JanaJB

JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

Áno treba urobiť RZ.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nad 47 408 Sk je povinnosť vykonať RZD príp. podať DP.

Opravujem sumu : 47.808
Naposledy upravil Andyke : 30.03.08 at 04:36
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať