Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2007

Prosím poraďákov o radu ako je to s nezdaniteľným základom dane ,keď si ho uplatňujem na manželku?
Príklad: Zárobok manželky 100 000Sk
Povinné odvody 20 000Sk
Zárobok 80 000Sk

95616-80000=15616 uplatniť si môžem sumu 15 616Sk?
Usporiadat
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Andyke Pozri príspevok
Nad 47 408 Sk je povinnosť vykonať RZD príp. podať DP.
Preto ma to napadlo, len som myslela, že sa to mohlo týkať len živnostníkov. A aký to má zmysel ? Inak ďakujem, to bola rýchlosť.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Do akého dátumu je treba vykonať RZ dane ? Ďakujem.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

(6) Ročné zúčtovanie a výpočet dane vykoná zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) najneskôr do 31. marca roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia. Rozdiel medzi vypočítanou daňou a úhrnom zrazených preddavkov na daň v prospech zamestnanca vráti a daňový bonus alebo jeho časť do výšky ustanovenej týmto zákonom vyplatí zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi po vykonaní ročného zúčtovania, najneskôr však pri zúčtovaní mzdy za apríl v roku, v ktorom sa zúčtovanie preddavkov vykonáva. O vrátený rozdiel z ročného zúčtovania zníži zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvod preddavkov na daň (dane) najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo sa uplatní postup podľa § 35 ods. 7. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, zníži odvod preddavku na daň (dane) aj o sumu daňového bonusu najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo uplatní postup podľa § 35 ods. 7. Správca dane použije postup podľa § 40 ods. 8.
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

Milí kolegovia, kto mi prosím pomôže? Mám zamestnankyňu, ktorá bola u nás zamestnaná od 01-12/2007 ale zároveň poberala aj rodičovský príspevok mesačne vo výške 4440,- od 01 do 06/2007.
Rodičovský príspevok jej nezarátam do príjmu, všakže....
Srdečná vďaka
príjemný víkend
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

pandorasbox Pozri príspevok
Milí kolegovia, kto mi prosím pomôže? Mám zamestnankyňu, ktorá bola u nás zamestnaná od 01-12/2007 ale zároveň poberala aj rodičovský príspevok mesačne vo výške 4440,- od 01 do 06/2007.
Rodičovský príspevok jej nezarátam do príjmu, všakže....
Srdečná vďaka
príjemný víkend
Do RZD nezarátaš
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Andyke Pozri príspevok
Nad 47 408 Sk je povinnosť vykonať RZD príp. podať DP.
Už sa nám čísielka trocha pletú, ale nie je div. Opravím preklep, aby to niekoho nepomýlilo. Hraničná suma je 47 808,- SK
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška


Evanka, my dve nemáme čo robiť?
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Muška Pozri príspevok
(6) Ročné zúčtovanie a výpočet dane vykoná zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) najneskôr do 31. marca roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia. Rozdiel medzi vypočítanou daňou a úhrnom zrazených preddavkov na daň v prospech zamestnanca vráti a daňový bonus alebo jeho časť do výšky ustanovenej týmto zákonom vyplatí zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi po vykonaní ročného zúčtovania, najneskôr však pri zúčtovaní mzdy za apríl v roku, v ktorom sa zúčtovanie preddavkov vykonáva. O vrátený rozdiel z ročného zúčtovania zníži zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvod preddavkov na daň (dane) najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo sa uplatní postup podľa § 35 ods. 7. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, zníži odvod preddavku na daň (dane) aj o sumu daňového bonusu najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo uplatní postup podľa § 35 ods. 7. Správca dane použije postup podľa § 40 ods. 8.
Muška ďakujem.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

dobré ránko prajem všetkým. Keďže je posledný deň na RZ dane mám jednu blbú otázku. Zamestnancovi nechcú vydať potvrdenie o príjme za rok 2007 od predchádzajúceho zamestnávateľa vraj si to mal požiadať skôr a teraz neviem či môžem ako zamestnávateľ mu spraviť RZ dane ak viem že mal príjmy zo závislej čin. aj u toho zamestnávateľa. Nemôže si vlastne ani podať daň.priz.Môžete mi prosím poradiť ako mám postupovať?Ďakujem
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Prosím poradíte mi?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zuzka2510 Pozri príspevok
dobré ránko prajem všetkým. Keďže je posledný deň na RZ dane mám jednu blbú otázku. Zamestnancovi nechcú vydať potvrdenie o príjme za rok 2007 od predchádzajúceho zamestnávateľa vraj si to mal požiadať skôr a teraz neviem či môžem ako zamestnávateľ mu spraviť RZ dane ak viem že mal príjmy zo závislej čin. aj u toho zamestnávateľa. Nemôže si vlastne ani podať daň.priz.Môžete mi prosím poradiť ako mám postupovať?Ďakujem
aj keď nepožiadal o vydanie potvrdenia, predchádzajúci zamestnávateľ bol povinný do 10.3 zaslať mu toto potvrdenie. Asi by som sa informovala na DÚ ako postupovať. Prípadne pokiaľ má výplatné pásky čo by mal mať tak zobrať príjem z nich
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

to je v tom že nemá ani výpl. pásky len potvrdenie o zamestnaní. A nemôžem mu spraviť roč. zúčt. a dať nezdan. čiastku len za to obdobie, ktoré bol v našej firme?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zuzka2510 Pozri príspevok
to je v tom že nemá ani výpl. pásky len potvrdenie o zamestnaní. A nemôžem mu spraviť roč. zúčt. a dať nezdan. čiastku len za to obdobie, ktoré bol v našej firme?
ročné zúčtovanie sa robí zo všetkých príjmov. Do 15.2 mal podpísať žiadosť o vykonanie RZD a aj priložiť potvrdenia. pokiaľ nepriložil, nie si povinná mu RZD vykonať.
Nech si urobí DP sám z toho čo vie a nech to chýbajúce potvrdenie rieši s DÚ a následne podá opravné DP.
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Prajem pekny den, potrebovala by som poradit, kamaratka si robi danove priznanie B, dnes rano sa rozhodla ze chce pouzit realne vydavky a nie pausalne.
Ked pouzije jedno aj druhe vzdy nebude latit dan kedze vystavene FA su za 15 000,- a dosle za 113788,- ked pouzije realne vydavky ta minusova dan znamena nieco aj v dalsom roku? Ci ako to mam chapat preco sa tak rozhodla?Niekdo jej nieco taketo poradil ale nevysvetlil a teraz sa ideme trapit s vyplnenim
0 0
bereta bereta

bereta je offline (nepripojený) bereta

Mám otázku započítava sa do príjmu manžela aj invalidný dôchodok pri uplatnení nezdaniteľnej časti ZD
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

bereta Pozri príspevok
Mám otázku započítava sa do príjmu manžela aj invalidný dôchodok pri uplatnení nezdaniteľnej časti ZD
Áno započítava
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

jopo.home Pozri príspevok
Prajem pekny den, potrebovala by som poradit, kamaratka si robi danove priznanie B, dnes rano sa rozhodla ze chce pouzit realne vydavky a nie pausalne.
Ked pouzije jedno aj druhe vzdy nebude latit dan kedze vystavene FA su za 15 000,- a dosle za 113788,- ked pouzije realne vydavky ta minusova dan znamena nieco aj v dalsom roku? Ci ako to mam chapat preco sa tak rozhodla?Niekdo jej nieco taketo poradil ale nevysvetlil a teraz sa ideme trapit s vyplnenim
... stratu si môže v budúcnosti uplatniť na zníženie základu dane. Viď ZDP.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Budú sa meniť tlačivá Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch za rok 2008?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nebudú.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím Vás, poprosil ma bývalý kolega urobiť dodatočné daňové priznanie, keďže si v ročnom zúčtovaní dane neuplatnil vlastnou vinou nezdaniteľnú čiastku na manželku. Mám jeho ročné zúčtovanie dane, keďže daňový bonus na deti mal uplatnený v rámci ročného zúčtovania tak potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov nemusím prikladať ku daňovému priznaniu? Jeho manželka bola 8 mesiacov na rodičovskom a potom na materskej ( po narodení 3 dieťatka ) . Treba potvrdenie zo sociálnej poisťovne o vyplatenej materskej? Alebo stačí tak ako pri ročnom zúčtovaní, že si za správnu výšku uplatnenej nezdaniteľnej čiastky ručí zamestnanec sám? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať