Zavrieť

Porady

Usporiadat
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Ahojte poradaci vie mi niekto poradit ako zauctujem stravne listky ked som platcom DPH a som SZCO a robim v JU?Este som stravne listky nekupovala tak ani neviem ci faktura bude s DPH alebo bez.Neviem ako to mam zauctovat najprv si to chcem zistit a potom tie listky kupim ked mam na ne narok.Dakujem vopred.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Natallka Pozri príspevok
Ahojte poradaci vie mi niekto poradit ako zauctujem stravne listky ked som platcom DPH a som SZCO a robim v JU?Este som stravne listky nekupovala tak ani neviem ci faktura bude s DPH alebo bez.Neviem ako to mam zauctovat najprv si to chcem zistit a potom tie listky kupim ked mam na ne narok.Dakujem vopred.
- stravné lístky - nákup - výdavok neovplyvňujúci ZD.
- manipulačný poplatok + DPH = prevádzkový réžia /v zmysle pokynu UDR, živnostník nemá nárok na odpočet DPH z man.poplatku/.
- mesačne - cez interný doklad - zúčtuješ ako VOZD = prevádzková réžia, podľa počtu odpracov. dní - max. výška ktorú si môžeš dať do nákladov je 89,-sk/deň.

-------
Veronika
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Veronika dakujem velmi pekne uz mi je to jasnejsie.Ak som to spravne pochopila ak by som si kupila sttravne listky v hodnote napriklad 80 Sk tak by som si ich mohla dat vlastne cele do nakladov,nie?A ak by som si kupila v hodnote 100 Sk tak potom len tu sumu tych 89 Sk a ostatne by som zauctovala ako osobna spotreba?Dakujem este raz vopred.
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Ked to est elepsie citam co je to ten manipulacny poplatok?Nejako tomu nechapem.DAkujem.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Natallka Pozri príspevok
Ked to est elepsie citam co je to ten manipulacny poplatok?Nejako tomu nechapem.DAkujem.
Ten Ti vyúčtujú pri nákupe stravných poukážiek...
0 0
janess30 janess30

janess30 je offline (nepripojený) janess30

Ahojte, tiež by som mala jednu otázočku k stravným poukážkam. SZČO mal kontrolu vo februári 2008 kvoli stravenkám. Je SZČO od júna 2007 a zamestnancom nedával stravenky. Otázka znie, či je povinný dohradiť stravenky za minulý rok 2007, alebo sa povinnosť vzťahuje len na rok 2008?
ďakujem
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Dakujem no som v tom novacik este som si nikdy nekupovala stravne listky.
Stale to neviem nejako pochopit.
Nieje mi jasne ze ak si napriklad kupim listky stravne v hodnote 80 Sk mozem si ich cele dat do nakladov alebo len nejake percenta?Citam vsade o tej sume na den 89 Sk.Takze z toho mi vychadza ze ak by som si kupila listky z nizsou hodnotou tak by som si ich mohla dat cele do nakladov.Dobre to chapem?Dakujem este raz.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Natallka Pozri príspevok
Dakujem no som v tom novacik este som si nikdy nekupovala stravne listky.
Stale to neviem nejako pochopit.
Nieje mi jasne ze ak si napriklad kupim listky stravne v hodnote 80 Sk mozem si ich cele dat do nakladov alebo len nejake percenta?Citam vsade o tej sume na den 89 Sk.Takze z toho mi vychadza ze ak by som si kupila listky z nizsou hodnotou tak by som si ich mohla dat cele do nakladov.Dobre to chapem?Dakujem este raz.
SZČO má nárok na stravné 89 Sk na deň... Ak si kúpi stravné poukážky v hodnote 89 Sk alebo nižšej, tak mu pôjdu do VOZD celé...
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Stale hladam nieco o tych stravnych listkov snad mi niekto aj odpise lebo si idem prvy krat zakupit gastrolistky a neviem ani ako ich zauctujem ci si mozem uplatnit celu tu sumu ak mi nepresiahne tych 89 Sk alebo aj ked to bude menej tak do nakladov si mozem dat len 55 % z ceny listka?Prosim o odpoved.Vopred vrele dakujem.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Natallka Pozri príspevok
Stale hladam nieco o tych stravnych listkov snad mi niekto aj odpise lebo si idem prvy krat zakupit gastrolistky a neviem ani ako ich zauctujem ci si mozem uplatnit celu tu sumu ak mi nepresiahne tych 89 Sk alebo aj ked to bude menej tak do nakladov si mozem dat len 55 % z ceny listka?Prosim o odpoved.Vopred vrele dakujem.
Čítaš odpovede? V predchádzajúcom príspevku som Ti odpovedala...
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Anja111 Pozri príspevok
Čítaš odpovede? V predchádzajúcom príspevku som Ti odpovedala...
Anja dakujem velmi pekne odpovede citam len som pisala asi zarovno s tebou aj ked som to neskorsie poslala,takze velmi pekne dakujem.Krasny vecer.Konecne mam v tom uplne jasno.
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Ahojte mozte mi prosim este niekto poradit?
Dosli mi uz stravne listky platila som ich zalohovou fakturou dna
10.3. a stravne listky mi prisli aj z vyuctovacou fakturou kde je datum 12.3.
Chcem sa opytat od akeho datumu si mozem dat listky?Som SZCO a viem ze do zadu spatne si nemozem za dni zobrat stravne listky.
Dobre uvazujem tak ze ked bola vyuctovacia faktura vystavena toho 12.3. tak za ten den si uz mozem dat listky?Dakujem vopred.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Natallka Pozri príspevok
Ahojte mozte mi prosim este niekto poradit?
Dosli mi uz stravne listky platila som ich zalohovou fakturou dna
10.3. a stravne listky mi prisli aj z vyuctovacou fakturou kde je datum 12.3.
Chcem sa opytat od akeho datumu si mozem dat listky?Som SZCO a viem ze do zadu spatne si nemozem za dni zobrat stravne listky.
Dobre uvazujem tak ze ked bola vyuctovacia faktura vystavena toho 12.3. tak za ten den si uz mozem dat listky?Dakujem vopred.
Podľa mňa už od dňa zaplatenia = 10.3.
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Liba dakujem,za odpoved.
Este dalsie nazory ma potesia.
Pekny den.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zopakujem svoju mienku: Za lístok, ktorý mám až dnes, sa včera nenajem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Natallka Pozri príspevok
Liba dakujem,za odpoved.
Este dalsie nazory ma potesia.
Pekny den.
A neostali Ti nejaké stravenky v zásobe z februára na vykrytie prvých dní marca?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

tak 2 dni bude držať diétu a na tretí si dá duplu za 2 lístky
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

liba2 Pozri príspevok
tak 2 dni bude držať diétu a na tretí si dá duplu za 2 lístky

Dupľu teraz v pôstnom období? to snaj nieMusí byť predsa nejaká očista organizmus. A DÚ nám ju umožňuje.
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Dakujem.Takze si ich dam dnom vystavenia faktury.
Listky nemam z februara lebo som si ich teraz len prvy krat objednavala a som v tom novacik tak som sa preto pytala.
Este raz dakujem.
0 0
Sisiak Sisiak

Sisiak je offline (nepripojený) Sisiak

Ahojte,
chcela by som sa opýtať, či má zamestnanec podľa zákona nárok na stravné lístky aj počas dovolenky.
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať