Zavrieť

Porady

Usporiadat
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

Ahojte. Poprosím Vás o radu. Môžem doúčtovať 55% nákladov z hodnoty stravných lístkov z roku 2006 do roku 2007? ak áno tak ako.. ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sameika Pozri príspevok
Ahojte. Poprosím Vás o radu. Môžem doúčtovať 55% nákladov z hodnoty stravných lístkov z roku 2006 do roku 2007? ak áno tak ako.. ďakujem
Asi budeš musieť, lebo rok 2006 už nebudeš otvárať. Náklad r. 2006 zaúčtovaný v r. 2007 je pripočítateľnou položkou k základu dane, resp. VNZD.
0 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

Ďakujem pekne, takto som to aj nastavila v daňovom priznaní, len som si to chcela potvrdiť. pekný víkend prajem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Sisiak Pozri príspevok
Ahojte,
chcela by som sa opýtať, či má zamestnanec podľa zákona nárok na stravné lístky aj počas dovolenky.
Ďakujem
Ak máte vo firme kolektívnu zmluvu a v nej takúto výhodu u zamestnancov, ano. Zo Zákonníka práce zamestnávateľovi takáto povinnosť nevyplýva.

------
Veronika
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Mám otázku, súvisiacu s poskytovaním stravných lískov. Má na stravné lístky nárok zamestnanec - PZ doba určitá skrátený pracovný čas 5 hodín denne 25 hod týždenne. Odpracuje viac ako štyri hodiny. A čo v prípade, ak je v druhom pracovnom pomere.
0 0
Fidlo Fidlo

Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

Viera Klimentová Pozri príspevok
Mám otázku, súvisiacu s poskytovaním stravných lískov. Má na stravné lístky nárok zamestnanec - PZ doba určitá skrátený pracovný čas 5 hodín denne 25 hod týždenne. Odpracuje viac ako štyri hodiny. A čo v prípade, ak je v druhom pracovnom pomere.
Ako bolo písané už vyššie, nárok na stravný lístok má už po odpracovaní 4 hod., bez ohľadu na dobu určitú alebo neurčitú v PZ. Ale ak má súbežne 2 prac. pomery, lístky má nárok podľa mňa len raz a to tam, kde pracuje viac ako 4 hod.
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Presne to si myslím aj ja. len neviem, či si to mám preverovať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Fidlo Pozri príspevok
Ako bolo písané už vyššie, nárok na stravný lístok má už po odpracovaní 4 hod., bez ohľadu na dobu určitú alebo neurčitú v PZ. Ale ak má súbežne 2 prac. pomery, lístky má nárok podľa mňa len raz a to tam, kde pracuje viac ako 4 hod.
Nesúhlasím, podľa § 152 ZP odst.2, nárok vzniká až pri odpracovaní viac ako 4 hodín. Raz sa v prísp. uvádzaš 4, a potom viac ako 4. skús to opraviť.
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Áno, to je jasné. Ak odpracuje 5 hodín má nárok. Teoreticky by teda u iného zamestnávateľa mal odpracovať len tri hodiny a v to prípade je jasné, že nárok na stravné nemá.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ozaj len teoreticky. Môže odpracovať u jedného 5 hodín aj u druhého. Môže mať aj 2 stravné lístky. Prakticky.
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Ahojte poradaci poprosim Vas o radu co sa zmenil zakon ze tych 89 Sk na den sa zmenilo na 98 Sk na den tak to len pri pracovnych cestach alebo aj ked niekto je v praci?Som zivnostnicka a doteraz som si kupovala stravne listky v hodnote 89 Sk teraz ak to dobre chapem tak mozem v hodnote 98 Sk, nie?Alebo sa to tyka len tych co su na pracovnej ceste?Dakujem vopred za objasnenie nechcem urobit nejaku chybu.Krasny den.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Natallka Pozri príspevok
Ahojte poradaci poprosim Vas o radu co sa zmenil zakon ze tych 89 Sk na den sa zmenilo na 98 Sk na den tak to len pri pracovnych cestach alebo aj ked niekto je v praci?Som zivnostnicka a doteraz som si kupovala stravne listky v hodnote 89 Sk teraz ak to dobre chapem tak mozem v hodnote 98 Sk, nie?Alebo sa to tyka len tych co su na pracovnej ceste?Dakujem vopred za objasnenie nechcem urobit nejaku chybu.Krasny den.
Áno platí to aj pre SZČO, teraz si môžete dať do nákladov stravný lístok v hodnote 98SK.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Natallka Pozri príspevok
Ahojte poradaci poprosim Vas o radu co sa zmenil zakon ze tych 89 Sk na den sa zmenilo na 98 Sk na den tak to len pri pracovnych cestach alebo aj ked niekto je v praci?Som zivnostnicka a doteraz som si kupovala stravne listky v hodnote 89 Sk teraz ak to dobre chapem tak mozem v hodnote 98 Sk, nie?Alebo sa to tyka len tych co su na pracovnej ceste?Dakujem vopred za objasnenie nechcem urobit nejaku chybu.Krasny den.
Bolo vydané opatrenie MPSVaR o výške CN... a to prakticky upravilo aj príspevok na stravovanie.
Naposledy upravil Tweety : 11.06.08 at 07:56 Dôvod: dopl. opatrenia
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Dakujem moc som sa chcela v tom uistit.
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

Poraďte mi prosím vás čo musí obsahovať interný doklad, je to tlačivo ktoré kúpim alebo si musím vytvoriť nejaký vlastný? Chcem na ňom účtovať stravenky do prev. réžie ako VOZP a ešte jedna otázka: koľko môžem dať príspevok na stravenky zo soc. fondu a ako to zaúčtovať?
0 0
Mariana42 Mariana42

Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

Na základe zákona o účtovníctve č.431/2002 aj interný doklad musí obsahovat:

§ 10
Účtovný doklad
Na začiatok

(1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

a) slovné a číselné označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.

(2) Účtovná jednotka je povinná vyhotoviť účtovný doklad bez zbytočného odkladu po zistení skutočnosti, ktorá sa ním preukazuje, a to tak, aby bolo možno určiť obsah každého jednotlivého účtovného prípadu spôsobom podľa § 8 ods. 5.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať