Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, poistenec bol v roku 2007:
od 1.1.do21.5. dobrov.nezamestnany, od 22.5. do 31.12.2007 SZČO a zaroven od 1.9. do 31.12.2007 je student (nezaopatr.dieta), DZ na zivnosti 117503, cely rok nic neplatil. Mala by som vyplnit X+XB+XC. Mam problem pri tabulke na liste XB - B21, B22,B23,B24 a B25 - mam pocit ze je to stale to iste? Je mozne ze mu vysiel nedoplatok vlastne len za obdobie ked bol samoplatitel? Nieco som tam asi zle vypisala, prosim poradte?
Prosim pomoc, pozeram do toho a som z toho cim dalej tym blbsia...
0 0
sofi05 sofi05

sofi05 je offline (nepripojený) sofi05

Pekny vecer, potrebovala by som pomoct ako je to spravne,
SZCO od 01.01-materska, 04.04. ukoncila zivnost a dalej na rodicovskej az do konca roka 2007, preddavky neplatila. Zivnost ukoncila a tym aj predala obchod, takze prijmy zo zivnosti:320.558,-Sk.
moja otazka: vypisala som tlacivo B, vysiel mi nedoplatok 20.972, materska evidovana v odd. V., malo to byt tlacivo S +SB? pani sa ohradila, ze ako poistenec statu nemusi nic platit ved je na rodicovskej?

pomoze mi s tym niekto???Prosim.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sofi05 Pozri príspevok
Pekny vecer, potrebovala by som pomoct ako je to spravne,
SZCO od 01.01-materska, 04.04. ukoncila zivnost a dalej na rodicovskej az do konca roka 2007, preddavky neplatila. Zivnost ukoncila a tym aj predala obchod, takze prijmy zo zivnosti:320.558,-Sk.
moja otazka: vypisala som tlacivo B, vysiel mi nedoplatok 20.972, materska evidovana v odd. V., malo to byt tlacivo S +SB? pani sa ohradila, ze ako poistenec statu nemusi nic platit ved je na rodicovskej?

pomoze mi s tym niekto???Prosim.

Ak išlo o predaj firmy, tak by to nemalo vstupovať do VZ.
0 0
Duša Duša

Duša je offline (nepripojený) Duša

mama štyroch detí
Prosím o radu: Musí urobiť RZZP človek, ktorý bol
1.1.2007-31.12.2007 starobný dôchodca
1.1.2007-31.3.2007 Pracovný pomer + v 03/07 odstupné, príjem stále pod 51xxx
16.4.2007-31.12.2007 Nový pracovný pomer, príjem stále pod 51xxx
cca v 04/07 vyplatený autorský honorár ?
Ďakujem. Duša
Naposledy upravil Duša : 24.06.08 at 15:12
0 0
sofi05 sofi05

sofi05 je offline (nepripojený) sofi05

este nieco aj predavala cez reg.pokladnu, tak mi to nerozclenovala, ale dam jej vediet, dakujem.
a ako to je s tym tlacivom, je spravne B ak do konca roka bola na rodicovskom?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sofi05 Pozri príspevok
este nieco aj predavala cez reg.pokladnu, tak mi to nerozclenovala, ale dam jej vediet, dakujem.
a ako to je s tym tlacivom, je spravne B ak do konca roka bola na rodicovskom?
Myslím, že nie je správne B, ak počas roka bol aj poistencom štátu.
0 0
kiki007 kiki007

kiki007 je offline (nepripojený) kiki007

ahojte,
neskoro som sa spamatala, ale teda pytam sa, mam podavat rocne zuctovanie ZP alebo nie?

od 1.1.2007 do 28.5.2007 som bola studentka
par dni som bola nezamestnana, avsak nestihla som sa vcas prihlasit na urad prace a tak som si cast poistneho do zdravotnej poistovne musela zaplatit sama
par dni som bola evidovana na urade prace
od 1.7 do konca roka som bola zamestnana na TPP az doteraz

stale studujem na VS (inej, ako ta, ktoru som ukoncila v 28.5. statnou skuskou), tu, na ktorej studujem teraz som mala od 1.9. 2006 do 1.9.2007 prerusene studium.

podat zuctovanie alebo netreba?

vrela vdaka
0 0
abcd.kates abcd.kates

abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

Ahoj všetci. Ak smiem, zapojila by som sa aj ja do debaty okolo rzzp. Prosím o radu, viem že sa veľa popísalo o rzzp no nikde som nenašla môj konkrétny problém:
--Od 1.1.2007 do 31.7.2007 - rodičovská dovolenka (počas rodičovskej príjem podľa § 6 ods.2 písm. d) sprostredkov. činnosť, a zároveň aj rodičovsk.príspevok).
--od 1.8.2007 do 31.12.2007 - SZČO

Veľmi pekne ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

smith Pozri príspevok
Ak išlo o predaj firmy, tak by to nemalo vstupovať do VZ.
Myslím, že nie je správne B, ak počas roka bol aj poistencom štátu.
S oboma odpoveďami nesúhlasím.
AK predala obchod, t.j. majetok, ktorý mala ako SZČO, príjem z predaja je zdaniteľným príjmom podľa §6 a vstupuje do RZZP.
Ak bola v r.2007 platiteľom poistného iba ako SZČO (nebola zamestnanec ani samoplaiteľ), tak použije tlačivo B a je jedno, že bola časť roka poistencom štátu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

abcd.kates Pozri príspevok
Ahoj všetci. Ak smiem, zapojila by som sa aj ja do debaty okolo rzzp. Prosím o radu, viem že sa veľa popísalo o rzzp no nikde som nenašla môj konkrétny problém:
--Od 1.1.2007 do 31.7.2007 - rodičovská dovolenka (počas rodičovskej príjem podľa § 6 ods.2 písm. d) sprostredkov. činnosť, a zároveň aj rodičovsk.príspevok).
--od 1.8.2007 do 31.12.2007 - SZČO

Veľmi pekne ďakujem.
Správne sú sprostredkovatelia považovaní za SZČO, takže mala si byť SZČO celý rok. Ak si nemala zamestnanie, či si bola SZČO od 1.1. alebo 1.8. je pre výber tlačiva jedno, v oboch prípadoch robíš RZZP na tlačive B. AK si SZČO od 1.8., nevyplníš IV.oddiel.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

sofi05 Pozri príspevok
Pekny vecer, potrebovala by som pomoct ako je to spravne,
SZCO od 01.01-materska, 04.04. ukoncila zivnost a dalej na rodicovskej az do konca roka 2007, preddavky neplatila. Zivnost ukoncila a tym aj predala obchod, takze prijmy zo zivnosti:320.558,-Sk.
moja otazka: vypisala som tlacivo B, vysiel mi nedoplatok 20.972, materska evidovana v odd. V., malo to byt tlacivo S +SB? pani sa ohradila, ze ako poistenec statu nemusi nic platit ved je na rodicovskej?

pomoze mi s tym niekto???Prosim.
Ak poberala rodičovský príspevok, poistencom štátu by bola, ak by jej VZ bol nižší ako 59232 Sk. Keďže jej VZ bol vyšší, poistencom štátu v r.2007 nie je.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

fipina Pozri príspevok
Krásne ránko, prosím o pomoc :
-Szčo do 30.11.07 (potom pozastavená živnosť),
-od 10.11.07 zamestnanec,

-odviedol spolu 10x1064 + 320,- (do 9.11.07) =10960 , správne?

-preddavky na ZP za 2 mesiace 2007 zaplastil až v 2008 (kde ich uviesť?)
Ťažko povedať, či tie preddavky boli správne,keď nevieme aké mal RZZP za rok 2005 a rok 2006, resp. odkedy bol SZČO. Ale môžu byť aj také preddavky.
Preddavky zaplatené v r.2008 uvedie do B06. Ak vedie jednoduché účtovníctvo, do B08 ich nezahrnie.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň prosím Vás, invalidný dôchodca sa posudzuje ako starobný dôchodca a môže na DOPV zarobiť akúkoľvek sumu a nemá povinnosť podať RZZP? Ďakujem.
Áno, posudzuje sa obdobne ako starobný dôchodca. Ak robil iba na dohody, nemusí podať RZZP.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

beata.b Pozri príspevok
Dobrý deň,
mohol by mi prosím niekto poradiť, pretože zúčtovanie do ZP robím prvý krát.

1. ak mi na r. 65 (preddavok na poistné) vyšla suma 593 Sk, má to ostať na tlačive takto alebo to treba upraviť na 1.134 Sk? Vyplnila som tlačivo na internete a tam mi ale neumožní upraviť tento riadok. Samozrejme, szčo musí platiť minimálne 1.134 Sk, len si nie som istá, či na tlačive má ostať nižšia suma.

2. Nie som si istá, aký typ tlačiva mám použiť v prípade, ak ide o dobrovoľne poistenú osobu celý rok, ktorá k tomu ešte mala príjem z dohôd, konkrétne:
09,10/2007 - vo výške 31.500 Sk (preddavok 5.985 Sk)
a
01,06,08/2007 - vo výške 7.581 Sk (preddavok 1.441 Sk)
Mám použiť tlačivo typu "S" ?

Ďakujem velmi pekne za pomoc.
1. Ak je k 1.7.2008 čistý SZČO a má sadzbu 14% , tak predavok z r.65 treba upraviť v r.66 na minimum 1134 Sk.
2. Ak celý rok bol iba samoplatiteľom, pri úhrnnom príjme z dohôd do 59232 Sk RZZP podať nemusí. Inak by použil tlačivo C. (A nemýľte si preddavky na daň s preddavkami na ZP)
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

Dobrý večer. Celý rok ZTP a SZČO do 5.11. , od 6.11. vedený na úrade práce.
vyplnujem tlačivo X, XB ? treba vôbec podávať RZ? príjem bol 0 Sk.
Dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, poistenec bol v roku 2007:
od 1.1.do21.5. dobrov.nezamestnany, od 22.5. do 31.12.2007 SZČO a zaroven od 1.9. do 31.12.2007 je student (nezaopatr.dieta), DZ na zivnosti 117503, cely rok nic neplatil. Mala by som vyplnit X+XB+XC. Mam problem pri tabulke na liste XB - B21, B22,B23,B24 a B25 - mam pocit ze je to stale to iste? Je mozne ze mu vysiel nedoplatok vlastne len za obdobie ked bol samoplatitel? Nieco som tam asi zle vypisala, prosim poradte?
Niečo je zle, pozri prílohy. Nie je poistencom štátu, nespĺňa ako študent podmienku nízkeho príjmu (pozri III.oddiel v opise).
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

macilaci Pozri príspevok
Dobrý večer. Celý rok ZTP a SZČO do 5.11. , od 6.11. vedený na úrade práce.
vyplnujem tlačivo X, XB ? treba vôbec podávať RZ? príjem bol 0 Sk.
Dakujem
Keďže bol SZČO, RZZP podať musí. Opäť stačí tlačivo B.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Duša Pozri príspevok
Prosím o radu: Musí urobiť RZZP človek, ktorý bol
1.1.2007-31.12.2007 starobný dôchodca
1.1.2007-31.3.2007 Pracovný pomer + v 03/07 odstupné, príjem stále pod 51xxx
16.4.2007-31.12.2007 Nový pracovný pomer, príjem stále pod 51xxx
cca v 04/07 vyplatený autorský honorár ?
Ďakujem. Duša
Ak ten autorský nebol zdanený zrážkovou daňou, musí robiť RZZP. Ak úhrn VZ je väčší ako 91200, tak tlačivo S+SA+SA+SD.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

kiki007 Pozri príspevok
ahojte,
neskoro som sa spamatala, ale teda pytam sa, mam podavat rocne zuctovanie ZP alebo nie?

od 1.1.2007 do 28.5.2007 som bola studentka
par dni som bola nezamestnana, avsak nestihla som sa vcas prihlasit na urad prace a tak som si cast poistneho do zdravotnej poistovne musela zaplatit sama
par dni som bola evidovana na urade prace
od 1.7 do konca roka som bola zamestnana na TPP az doteraz

stale studujem na VS (inej, ako ta, ktoru som ukoncila v 28.5. statnou skuskou), tu, na ktorej studujem teraz som mala od 1.9. 2006 do 1.9.2007 prerusene studium.

podat zuctovanie alebo netreba?

vrela vdaka
Ak v zamestnaní v žiadnom mesiaci si nemala príjem nad 51822 a iné príjmy si nemala, RZZP podať nemusíš.
0 0
Monius Monius

Monius je offline (nepripojený) Monius

Prosím o malú radu. SZČO + zamestnanec celý rok 2007. Za predchádzajúce roky mal len stratu, tak odvody do zdrav. poist. v roku 2007 neplatil, platil len zamestnávateľ. Za rok 2007 mal zisk 151 397,-. Na RZ ZP mu vyšiel nedoplatok 10 208,-. Má tento nedoplatok uhradiť zdravotnej poisťovni? Je to dosť vysoká suma.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať