Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

januľka, (viem, že sa to na porade nemám oslovovať v príspevkoch) ďakujem TI velice pekne, lebo sa s tým už pekne dlho mordujem a musím sa ešte učiť. Pekný dník
0 0
Evana Evana

Evana je offline (nepripojený) Evana

Dobry den,
prosim velmi pekne o radu: SZCO (cely rok 2007), sucasne 5 mesiacov zamestnanec a zvysnych 7 mesiacov dochodca, ako SZCO mal vysoky zisk - vyse 100.000,- Sk. Mozem pouzit tlacivo S+SA+SB alebo musim X+XA+XB?
Dakujem!
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

S-SA,SB (teda predpokladám, že nebola zmena sadzby poistného a nestal sa invalidným, ale starobným dôchodcom)
0 0
Evana Evana

Evana je offline (nepripojený) Evana

Ano, starobnym - dakujem krasne!!!
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak bol zisk zo SZČO okolo 100000 SK a kým bol dôchodcom bol iba SZČO, vyplatilo by sa (a mal by) urobiť RZZP na tlačive X.
0 0
Evana Evana

Evana je offline (nepripojený) Evana

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak bol zisk zo SZČO okolo 100000 SK a kým bol dôchodcom bol iba SZČO, vyplatilo by sa (a mal by) urobiť RZZP na tlačive X.
Ide tam o to, ze vtedy ten vymeriavaci zaklad nepresahuje uhrn minimalnych zakladov podla §11ods.9 a nestava sa platitelom poistneho stat?
Ale ak by bol vymeriavaci zaklad vyssi (napr. 200.000,-), potom by to boli tlaciva "S"? Rozumiem tomu spravne?
Dakujem za trpezlivost!
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ide o to - ak kým bol SD, jeho VZ v tom období bol nižší ako úhrn min.základov,tak v tom období je poistencom štátu a môže si svoj VZ zo SZČO ponížiť, potom robí X.
Napríklad : zamestnanie do 31.5. VZ 100.000, SZČO celý rok základ dane 100.000, dôchodca od 1.6., potom, v období kým bol dôchocom jeho VZ bol (výpočet) :
VZ za celý rok zo SZČO cca 100.000/2,14 = 46 729 Sk.
VZ zo SZČO kým bol dôchodcom : 46729/365x214 = 27398. Aby bol poistencom štátu, mohol mať VZ : 7x4936 = 34552. Keďže jehop VZ v tom období bol nižší, je poistencom štátu od 1.6., svoj VZ zo SZČO si môže ponížiť o sumu 27398 Sk. Ale na to musí urobiť tlačivo X.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Jana Motyčková Pozri príspevok
Katka, zákon nevylučuje príjmy zo zahraničia v čase kedy je poistený na Slovensku. Iba ak je zdravotne poistný v zahraničí, automaticky by to nebol zdaniteľný príjem poistenca, keďže tu nie je poistencom.
Ja by som sa k tejto téme opýtala, že čo robiť keď je príjem zo zahraničia len na dohodu, potvrdenia k tomu nemá, príjem viem použiť len z daňov ého priznania.
0 0
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Ahojte súrne..
od 1.1. do 28.2.2007 bol legálne v Anglicku - aj oznámenie v zdravotnej poisťovni, od 1.3 do 5.3.2007 dobrovoľne nezamestnaný, od 6.3. do 14.3.2007 dobrovoľný plátca a od 15.3 do 31.12.2007 SZČO.
Ako s RZZP??? poprosím Vás pomôžte.. Ďakujem.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Nerozumiem termínu dobrovoľne nezamestnaný a dobrovoľný plátca.
Ak nebol evidovaný ako uchádzač o zamestnanie, tak je samoplatiteľ od 1. 3. do 14. 3.
Anglicko nikde neuvádzaš, ako SZČO vyplníš SB, ako samoplatiteľ SC.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Prosím ešte o ujasnenie:

osoba samoplatca do 30.8.2007 a od 31.8.2007 sprostredkovateľ poistenia doposiaľ neprihlásený v ZP ako SZČO, má pridelené DIČ, ZD 101.000,- Sk : vyplňa tlačivo X, XB, XC s tým , že sa dodatočne zaregistruje ako SZĆO od 31.8.2007 alebo vyplňa iný typ tlačiva?
a má povinnosť registrovať sa na SP ???

nemám v tomto jasno...
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Poradite mi, ake tlacivo mam pouzit v tomto pripade, ak osoba bola:
a) 1.1.07-31.3.07 - zamestnaná u 1.zamestnavatela
b) 1.4.07-25.8.07 - zamestnaná u 2.zamestnavatela
c) 26.8.07-31.8.07 - PN
d) 1.9.07-31.12.07 - zamestnana u 3.zamestnavatela
e) cely rok SZCO
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

johny18 Pozri príspevok
Poradite mi, ake tlacivo mam pouzit v tomto pripade, ak osoba bola:
a) 1.1.07-31.3.07 - zamestnaná u 1.zamestnavatela
b) 1.4.07-25.8.07 - zamestnaná u 2.zamestnavatela
c) 26.8.07-31.8.07 - PN
d) 1.9.07-31.12.07 - zamestnana u 3.zamestnavatela
e) cely rok SZCO

S+3xSA+SB
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ermon Pozri príspevok
Prosím ešte o ujasnenie:

osoba samoplatca do 30.8.2007 a od 31.8.2007 sprostredkovateľ poistenia doposiaľ neprihlásený v ZP ako SZČO, má pridelené DIČ, ZD 101.000,- Sk : vyplňa tlačivo X, XB, XC s tým , že sa dodatočne zaregistruje ako SZĆO od 31.8.2007 alebo vyplňa iný typ tlačiva?
a má povinnosť registrovať sa na SP ???

nemám v tomto jasno...
Mal by sa ako SZČO registrovať v ZP, X+XB,XC je správne. Ak by sa neregistroval, robí C a VZ je hrubý príjem - to ako argument na to, aby sa naozaj zaregistroval.
Pre SP nie je považovaný za SZČO.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

prosím Vás môžete mi poradiť, včera mi mama doniesla vystrašená papiere, či jej to nepozrem: zárobok za rok 2007 mala 72000 a robila do 30.6.2007 od 1.7.2007 bola na dôchodku, ktorý jej spätne priznali od apríla. Myslím, že ona nie je povinná robiť RZZP, ale radšej si nechám poradiť, ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pri uvedenom príjme zrejme v žiadnom mesiaci nepresiahla príjem 51822, tkaže RZZP podať nemusí.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

no to určite nepresiahla, takže jej môžem vrátiť podklady a potešiť, že nemusí podávať. ďakujem
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

robím za seba RZZP, vlastne už ho mám, keď mi v r. 65 RZZP B vyšlo platiť 804, upravím v r. 66 na 1134? čo sa prikladá ako príloha k RZZP? ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pru Pozri príspevok
robím za seba RZZP, vlastne už ho mám, keď mi v r. 65 RZZP B vyšlo platiť 804, upravím v r. 66 na 1134? čo sa prikladá ako príloha k RZZP? ďakujem
Ak si len SZČO - áno.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Pru Pozri príspevok
robím za seba RZZP, vlastne už ho mám, keď mi v r. 65 RZZP B vyšlo platiť 804, upravím v r. 66 na 1134? čo sa prikladá ako príloha k RZZP? ďakujem

pokiaľ si čistá szčo tak upravíš na minimálne odvody. Pokiaľ si zároveň aj zamestnanec tak platíš len 804
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať