Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

martina12 Pozri príspevok
Prosím o odsúhlasenie RZZP. SZČO dosiahla v roku 2007 stratu - 147 000,-. Zaplatené preddavky, ktoré sú zapísané v r. B06 sa mi v rovnakej výške preniesli do preplatku. Je to v poriadku? SZČO platila odvody z min. VZ.
Ak vypĺňaš riadok B06, to znamená, že robíš S alebo X. Aký mala SZČO ešte príjem okrem príjmu z podnikania?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Bubačik Pozri príspevok
Ahojte, mozete mi prosim poradit?
Kamarat do septembra 2007 bol zamestnancom na HPP, potom ukoncim PP a je SZCO. Ideme robit RZZP, pouzijem tlacivo S pre 1zamestnavatela.
Sme z toho vyplnania uplne vedla...udavaju sa tam aj dni PN, tzn. kamarat si musi zistit, kedy bol PN?. Este dalsia otazka, za obdobie zivnosti si neplatil zdravotne poistenie, bude to mat na nieco vplyv?

Dakujem velmi pekne za odpoved.
Ak mu dátum po ukončení PP presne nadväzuje na dátum začatia podnikania, tak robíš tlačivo S s prílohami SA a SB.
Ak bol PN počas trvania pracovného pomeru, to má zohľadnené už pri platení poistného u zamestnávateľa. Ak bol PN počas podnikania a nebol dobrovoľne nemocensky poistený (predpokladám, že nebol, keď si neplatil ani zákonné zdravotné, tak zrejme ani dobrovoľné nemocenské), nemusí si to zisťovať a jeho minimálny vymeriavací základ je 7600.- mesačne (prípadne alikvotná časť v mesiaci pri začatí podnikania).
Ak si neplatil za dobu podnikania poistné, vyjde mu nedoplatok, ktorý musí doplatiť.
0 0
KatyZV KatyZV

KatyZV je offline (nepripojený) KatyZV

dobry den
mame zamestnanca na 5 hod. tyzdenny uvazok / odmenovany mesacnou mzdou 1000,/ /je nas len papierovo.
V potvrdeni o prijme mam uviest ako minimalny zaklad ya kalendarny mesiac sumu 7600/8=950,/ ?

Dakujem.
0 0
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

Dakujem ti za rychlu odpoved!
Socialku, zdravotku neplatil, socialku neplati, zdravotku zacal pred 3mi mesiacmi. Takze do uhrnu preddavkov dame nulu? Ja budem ratat aj koeficient Kmax?
Robime to 1x a mame v tom riadny gulas, rozmyslame ci niekomu nezacvakat a nedat spravit, ci myslis, ze to zvladneme aj sami?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Bubačik Pozri príspevok
Dakujem ti za rychlu odpoved!
Socialku, zdravotku neplatil, socialku neplati, zdravotku zacal pred 3mi mesiacmi. Takze do uhrnu preddavkov dame nulu? Ja budem ratat aj koeficient Kmax?
Robime to 1x a mame v tom riadny gulas, rozmyslame ci niekomu nezacvakat a nedat spravit, ci myslis, ze to zvladneme aj sami?
keďže sa jedná o ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2007,počítate iba s preddavkami zaplatenými na zdravotné poistenie za rok 2007, nič iné,ani sociálne poistenie,ani platby ktoré sa týkajú roku 2008
0 0
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

no a este jedna otazka, teraz mi oznamil, ze s ukoncenim PP siel na urad prace. No zivnost ma registrov. uz od 3.10., na UP evidovany do 11.10. Co s tym?
0 0
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

Este mi teraz povedal, ze sice ma zivnost od 3.10., ale na UP bol evidovany od 1.10-11.10. Co s tym? ovplyvnuje to nieco?
0 0
martina12 martina12

martina12 je offline (nepripojený) martina12

abel Pozri príspevok
Ak vypĺňaš riadok B06, to znamená, že robíš S alebo X. Aký mala SZČO ešte príjem okrem príjmu z podnikania?
Od 1.1.2007 - 31.7.2007 bola zamestnaná, v SA mi vyšiel preplatok zamestnanca 1,-. Od 1.8.2007 bol SZČO a tam dosiahol stratu, a výška zaplatených preddavkov + 1,- (zo zamestnania) sa mi premietli do preplatku.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Môžete mi prosím poradiť? Robila sme pre manžela RZZP typ S. Zamestnávatelia však na potvrdeniach nemajú uvedené číslo platiteľa poistného a tiež manžel ako SZČO nemal toto číslo pridelené od zdravotnej poisťovne ani nemal povinnosť platiť žiadne preddavky. Poradili mi, že aby som do rubriky číslo platiteľa poistného uviedla IČO organizácie a na tlačivo SB, ktoré vypĺňa ako SZČO mám napísať jeho rodné číslo. Je to podľa vás tak správne alebo mám nechať tú kolonku nevyplnenú? Vďaka.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ak číslo platiteľa neviete vyplniť s istotou, radšej túto položku nechajte prázdnu.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ak číslo platiteľa neviete vyplniť s istotou, radšej túto položku nechajte prázdnu.
Ďakujem vám za odpoveď, už to idem aj vytlačiť, aby som to mohla zajtra odovzdať. Ešte raz vďaka.
0 0
martinkannn martinkannn

martinkannn je offline (nepripojený) martinkannn

Ahojte, viete mi poradit ake tlacivo pouzit pre rocne zuctovanie? Bola som studentkou vysokej skoly, nezamestnanou a zivnostnickou. Na webe rzzp.sk v pomocke som odpovedala ano na otazku c. 2,4 a 6, ostatne boli nie. Dakujem
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

tlačivo B
0 0
martinkannn martinkannn

martinkannn je offline (nepripojený) martinkannn

Dakujem pekne za rychlu odpoved
0 0
Sariana Sariana

Sariana je offline (nepripojený) Sariana

Obyčajný človiečik s množstvom dobrých vlastností ale aj chýb... ...viac
Chcela by som sa utvrdiť v tomto: Keď ani jeden zamestnanec nepresiahol trojnásobok priemernej mesačnej mzdy a bol celý rok zamestnancom tej istej firmy, nemusí podávať RZZP?
Vopred ďakujem za odpovede.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Sariana Pozri príspevok
Chcela by som sa utvrdiť v tomto: Keď ani jeden zamestnanec nepresiahol trojnásobok priemernej mesačnej mzdy a bol celý rok zamestnancom tej istej firmy, nemusí podávať RZZP?
Vopred ďakujem za odpovede.
Ak nemal za celý rok ani jeden mesiac tzv. kolísavý príjem- viac ako 51822 mesačne, povinnosť RZZP mu nevzniká.
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

ahoj, ja by som sa len chcela spýtať či máte skúsenosti si Spoločnou poisťovňov, jedná sa o to či sa mi ozvú ak podám nesprávne RZ, nakoľko som už podávala aj do inej poisťovne a raz sa mi ozvali , že niečo tam treba opraviť ale spoločná sa nikdy neozvala či to bolo správne alebo nie, a neviem naisto či to bolo správne. Dakujem
0 0
Rybenka112 Rybenka112

Rybenka112 je offline (nepripojený) Rybenka112

Zdravím všetkých poraďákov,viete mi prosím poradiť,SZČO bola jeden deň,tj.1.1.07 ešte samoplatcom,až od 2.1. mala živnosť.Nie som si istá v tlačivách.Môžem si to zjednodušiť na tlačive B,akože bola 365 dní SZČO,preddavky má uhradené 12734,-,alebo na ktorom tlačive by som mala tento prípad riešiť.Totiž neviem čo s tým jedným dňom,keď bol samoplatcom.Ďakujem.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Rybenka112 Pozri príspevok
Zdravím všetkých poraďákov,viete mi prosím poradiť,SZČO bola jeden deň,tj.1.1.07 ešte samoplatcom,až od 2.1. mala živnosť.Nie som si istá v tlačivách.Môžem si to zjednodušiť na tlačive B,akože bola 365 dní SZČO,preddavky má uhradené 12734,-,alebo na ktorom tlačive by som mala tento prípad riešiť.Totiž neviem čo s tým jedným dňom,keď bol samoplatcom.Ďakujem.
Nemôžeš si to zjednodušiť. Musíš na tlačivách uviesť aj deň keď bol samoplátcom. Použiješ tlačivo S, SB, SC alebo X, XB, XC Ak jeho VZ bol nižší ako 91 200 sk.
0 0
Rybenka112 Rybenka112

Rybenka112 je offline (nepripojený) Rybenka112

Pokúšam sa vyplniť teda tlačivo X, XB, XC, len v XC neviem aký vymeriavací základ podľa § 13 ods.7 mám dať na p.C11,keď som na p.C12 uviedla 1 deň doby poistenia podľa § 11 ods. 2. A minim.základ na C13 bude koľko? Úhrn zaplatených preddavkov na C05 som dala 23.-Sk/692:31/,správne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať