Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Jozef Mihál Pozri príspevok
Profesionálny športovec má byť v ZP prihlásený ako SZČO.

Mal aj zamestnanie?

Ak nemal zamestnanie, tak RZZP podáva na tlačive B.

Uvádzate málo informácií.
Áno, p. Mihál, ako som už písala mal len príjem podľa §6 ods.2, nič okrem toho. Živnostenský list nemá, je registrovaný na DÚ (pridelené DIČ). Na ZP je prihlásený a po celý čas si riadne platil mesačné preddavky. Takže vychádzam z toho, že treba podať typ B. Ďakujem všetkým za pomoc.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Potom použijete tlačivo B. Neviem, prečo ste vôbec uvažovali o S+SD...
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Spanikárila som ...Zmiatol ma prísp.č.608. Ešte raz, vrelá vďaka.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

[quote=books;745704]
books Pozri príspevok
Prosím o radu. Robím RZZP jednej kočke.
Bola zamestnaná od 01.01.2007 do 30.09.2007.
úhrn príjmov =107598,00 Sk
úhrn preddavkov zamestnanca =4309,00 Sk
úhrn preddavkov zamestnávateľa =10763,00 Sk.
Potom bola evidovaná na úrade práce a tak ZP platil za ňu štát.(od 01.10.2007 do 31.12.2007).
A ešte robí sprostredkovateľa poistného (celý rok 2007).
základ dane z DP B =2129,00 Sk (príjem zo sprostredkovania) podľa §6 ods.2 písm.d
A chcem sa opýtať, či budem vyplňovať tlačivo S a ktoré oddiely?
1. tlačivo S (oddiel I., IV., V) ?
2. list SA (oddiel I., II., III)?
3. list SB (oddiel I., III., IV)? alebo list SD ?

Ďakujem

Môžem to tak spraviť?

Ď.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
books - list SB sa vypĺňa, ak bola v ZP prihlásená ako SZČO. Ak nebola prihlásená ako SZČO, vypĺňa sa list SD.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Jozef Mihál Pozri príspevok
books - list SB sa vypĺňa, ak bola v ZP prihlásená ako SZČO. Ak nebola prihlásená ako SZČO, vypĺňa sa list SD.

Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

abel Pozri príspevok
Typ B sa predsa vypĺňa, ak mal poistenec príjmy ako SZČO. V tom prípade sa počítajú aj prípadné preddavky pre budúci rok. Ak má ale príjmy nie zo živnosti, ale podľa §6 na základe iného ako živnostenského oprávnenia, tak vyplní SD, kde doplatí poistné na základe dosiahnutého príjmu a o preddavkoch tam nie je nikde reč. Ak ste aj minulý rok vyplnili nesprávne tlačivo (SB) a počas roka platil preddavky, tak si ich vyžiadajte od poisťovne a zaplaťte len potrebnú sumu. Aspoň tak som to pochopila ja.
Nie je to tak. B (SB, XB) vypĺňa, ak je považovaný podľa zákona o zdravotnom poistní za SZČO. To nie sú iba klasickí živnostíci s IČO, ale aj iné osoby podľa §11 ods.4:

(4) Samostatne zárobkovo činná osoba na účely tohto zákona je fyzická osoba, ktorá
a) vykonáva poľnohospodársku výrobu vrátane hospodárenia v lesoch a na vodných plochách a je zapísaná do evidencie podľa osobitného predpisu,
b) má oprávnenie prevádzkovať živnosť,
c) má oprávnenie na vykonávanie činnosti podľa osobitného predpisu okrem činnosti fyzickej osoby v pracovnom pomere, na ktorej výkon je povinná mať oprávnenie podľa osobitného predpisu, 33)
d) je spoločníkom verejnej obchodnej spoločnosti alebo komplementárom komanditnej spoločnosti,
e) vykonáva činnosti, 36a) ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním,
f) vykonáva športovú činnosť zárobkovo, ale nie v pracovnom pomere,
g) vykonáva umeleckú činnosť alebo inú tvorivú činnosť podľa osobitného predpisu 37) mimo pracovnoprávnych vzťahov a obdobných vzťahov, ak túto činnosť podľa svojho vyhlásenia vykonáva sústavne,
h) vykonáva činnosť obchodného zástupcu. 38)

33) Napríklad zákon č. 586/2003 Z. z. o advokácii a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov, zákon č. 95/2002 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 578/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov, zákon Slovenskej národnej rady č. 10/1992 Zb. o súkromných veterinárnych lekároch a o Komore veterinárnych lekárov Slovenskej republiky v znení zákona č. 337/1998 Z. z., zákon č. 466/2002 Z. z. o audítoroch a Slovenskej komore audítorov, zákon Slovenskej národnej rady č. 78/1992 Zb. o daňových poradcoch a Slovenskej komore daňových poradcov v znení neskorších predpisov, zákon Slovenskej národnej rady č. 323/1992 Zb. o notároch a notárskej činnosti (Notársky poriadok) v znení neskorších predpisov, zákon č. 382/2004 Z. z. o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 43/2004 Z. z. o starobnom dôchodkovom sporení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

36a) Napríklad zákon č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 650/2004 Z. z. o doplnkovom dôchodkovom sporení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 747/2004 Z. z., zákon Slovenskej národnej rady č. 310/1992 Zb. o stavebnom sporení v znení neskorších predpisov.

37) Napríklad zákon č. 527/1990 Zb. o vynálezoch, priemyselných vzoroch a zlepšovacích návrhoch v znení neskorších predpisov, zákon č. 618/2003 Z. z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (autorský zákon).

38) § 652 až 672a Obchodného zákonníka.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Ahojte, už som tu zas. Chcem si len overiť. Len SZČO celý rok, a v 2/08 a 3/08 bol PN, platil si nemocenské. Vyplňujem Odd. V. kde uvediem do jednotlivých mesiacov počet kal.dní PN a Odd. VI. kde upravím VZ. Oddiel IV. NEVYPLňUJEM ?!. Ďakujem.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Zuzanak1 Pozri príspevok
Ahojte, už som tu zas. Chcem si len overiť. Len SZČO celý rok, a v 2/08 a 3/08 bol PN, platil si nemocenské. Vyplňujem Odd. V. kde uvediem do jednotlivých mesiacov počet kal.dní PN a Odd. VI. kde upravím VZ. Oddiel IV. NEVYPLňUJEM ?!. Ďakujem.
správne
0 0
PRIVATEX-AGRO PRIVATEX-AGRO

PRIVATEX-AGRO je offline (nepripojený) PRIVATEX-AGRO

Viete mi prosím poradiť ako vypočítam minimálny základ, ktorý potrebujem uviesť do dokladu o výške príjmu a preddavkoch na poistné za rok 2007?
0 0
zienka zienka

zienka je offline (nepripojený) zienka

Zdravim vsetkych! Neviem ci sa to tu uz rozoberalo, alebo nie, tak skusim. Cim viac hladam, tym viac som z toho zmatenejsia Tak mi prosim poradte.
SZCO bol do 06/2008, od 07/2008 dochodca,sprostredkovatel poistenia (evidovany na DU, NBS) bol cely rok. Vychadza mi to na B - tlacivo, ale nie som si celkom ista, ci nakoniec to nebude XB,XD.
Moze mi niekto poradit?
A este sa opytam, pred casom sme tu rozoberali, ci zamestnanec ktory ma viacerych zam-lov ma podat alebo nie? Zhodli sme sa, ze pokial nemal kolisavy prijem, nemusi. No v pouceniach k tlacivam som nasla, ze tlacivo X vyplna aj ten, ktory mal viacero zamestnavatelov. Tak ako je to potom?
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Prosím Vás od 1.1.07-30.4.2007- evidovaný na úrade práce
od 1.5.-31.12.07 SZČO, VZ 132 539,- SK. Použiť tlačivo B
alebo SB a SD - tak mi to vyhadzuje na stránke www.rzzp.
Ďakujem.
0 0
continuity continuity

continuity je offline (nepripojený) continuity

Dobry den,

cele som to tu preluskala a mam nasledovny problem:
od 1.1. - 31.1.2007 som bola zamestnanca v SR s vymeriavacim zakladom vyssim sko 51xxx.
od 1.4. - 31.12. som bola zamestnanca v CR a tam som bola aj zdravotne poistena.

v 7,8,9 mesiaci som mala v SR prijmy na dohody - v podstate doslo k dodatocnemu vyplateniu mzdy za prve tri mesiace, ale uzavrelo sa to az neskor.

chapem, ze musim podat RZZP, moja otazka znie, ci sa do VZ zapocitavaju aj prijmy z tychto dohod

a co potom s tymi ubohymi zamestnavatelmi, ktori to budu cele doplacat? som ja povinna ich nejak informovat?

dakujem pekne
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

continuity Pozri príspevok
Dobry den,

cele som to tu preluskala a mam nasledovny problem:
od 1.1. - 31.1.2007 som bola zamestnanca v SR s vymeriavacim zakladom vyssim sko 51xxx.
od 1.4. - 31.12. som bola zamestnanca v CR a tam som bola aj zdravotne poistena.

v 7,8,9 mesiaci som mala v SR prijmy na dohody - v podstate doslo k dodatocnemu vyplateniu mzdy za prve tri mesiace, ale uzavrelo sa to az neskor.

chapem, ze musim podat RZZP, moja otazka znie, ci sa do VZ zapocitavaju aj prijmy z tychto dohod

a co potom s tymi ubohymi zamestnavatelmi, ktori to budu cele doplacat? som ja povinna ich nejak informovat?

dakujem pekne
Pozri príspevky 452, 456, 458 v tejto téme
V SR by platilo: ...ak sa jedná o príjem po skončení PP...a v dobe, keď bol vyplatený si mala už iný PP, tak sa neuvádza v rzzp
Ale či je to rovnaké, aj keď si mala ten druhý PP v ČR snáď niekto doplní

Ak ti vyjde nedoplatok(preplatok) zamestnávateľa .... si povinná ho o tom informovať! Zamestnávateľ prikladá (aspoň môj tak urobil) k potvrdeniu o príjmoch tlačivo "Oznámenie o nedoplatku/preplatku..."
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
continuity Pozri príspevok
Dobry den,

cele som to tu preluskala a mam nasledovny problem:
od 1.1. - 31.1.2007 som bola zamestnanca v SR s vymeriavacim zakladom vyssim sko 51xxx.
od 1.4. - 31.12. som bola zamestnanca v CR a tam som bola aj zdravotne poistena.

v 7,8,9 mesiaci som mala v SR prijmy na dohody - v podstate doslo k dodatocnemu vyplateniu mzdy za prve tri mesiace, ale uzavrelo sa to az neskor.

chapem, ze musim podat RZZP, moja otazka znie, ci sa do VZ zapocitavaju aj prijmy z tychto dohod

a co potom s tymi ubohymi zamestnavatelmi, ktori to budu cele doplacat? som ja povinna ich nejak informovat?

dakujem pekne
Pred prelúskavaním celej tejto témy odporúčam začať touto témou, môžete tak ušetriť niekoľko hodín času:

http://www.porada.sk/t79939-keby-sa-...ok-2007-a.html

RZZP musíte vykonať, pretože ste ako zamestnanec (v SR) mali príjem vyšší ako 51822 Sk. Vyjde vám i zamestnávateľovi nedoplatok.

Zamestnávateľovi jeho nedoplatok oznámite prostredníctvom k tomu určeného tlačiva: http://www.porada.sk/725211-post5.html

V RZZP sa neuvedie príjem na dohody, ktorý ste v SR dosiahli v čase, keď ste v SR neboli zdravotne poistená.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
martina2006 Pozri príspevok
Prosím Vás od 1.1.07-30.4.2007- evidovaný na úrade práce
od 1.5.-31.12.07 SZČO, VZ 132 539,- SK. Použiť tlačivo B
alebo SB a SD - tak mi to vyhadzuje na stránke www.rzzp.
Ďakujem.
...zasa tá pomôcka na rzzp.sk...

Tlačivo je B. Poistné platí len ako SZČO. Kombinácia S+SB+SD sa nepoužije nikdy, za žiadnych okolností.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

zienka Pozri príspevok
Zdravim vsetkych! Neviem ci sa to tu uz rozoberalo, alebo nie, tak skusim. Cim viac hladam, tym viac som z toho zmatenejsia Tak mi prosim poradte.
SZCO bol do 06/2008, od 07/2008 dochodca,sprostredkovatel poistenia (evidovany na DU, NBS) bol cely rok. Vychadza mi to na B - tlacivo, ale nie som si celkom ista, ci nakoniec to nebude XB,XD.
Moze mi niekto poradit?
A este sa opytam, pred casom sme tu rozoberali, ci zamestnanec ktory ma viacerych zam-lov ma podat alebo nie? Zhodli sme sa, ze pokial nemal kolisavy prijem, nemusi. No v pouceniach k tlacivam som nasla, ze tlacivo X vyplna aj ten, ktory mal viacero zamestnavatelov. Tak ako je to potom?
Ako sprostredkovať poistenia je tiež považovaný za SZČO, t.j. nemal sa v ZP zo SZČO odhlásiť. V každom prípade, správne je tlačivo B.
Zamestnanec ak nemá kolísavý príjem, podať RZZP nemusí.
0 0
continuity continuity

continuity je offline (nepripojený) continuity

Jozef Mihál Pozri príspevok
V RZZP sa neuvedie príjem na dohody, ktorý ste v SR dosiahli v čase, keď ste v SR neboli zdravotne poistená.
dakujem velmi pekne, o toto mi presne slo
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, mam pripad: od 4/2007 dochodca, zaroven zamestnany a SZCO, prijem aj zo zamestnania aj ako SZCO vyssi ako 91200. Prosim pomozte ake tlaciva pouzit, pomocka na stranke RZZP mi vyhadzuje ze je to zle vyplnene alebo ze zlozitejsie priklady volat na ZP ale tam nemam z min.roka dobre skusenosti. Ked viete prosim poradte.
prosim prosim, odpovie mi niekto?????
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
odpoveď už bola, prísp. 594, citujem:
Re: Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007
Citát:
Pôvodca textu príspevku: nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, mam pripad: od 4/2007 dochodca, zaroven zamestnany a SZCO, prijem aj zo zamestnania aj ako SZCO vyssi ako 91200. Prosim pomozte ake tlaciva pouzit, pomocka na stranke RZZP mi vyhadzuje ze je to zle vyplnene alebo ze zlozitejsie priklady volat na ZP ale tam nemam z min.roka dobre skusenosti. Ked viete prosim poradte.

Pravdepodobne tlačivo S +SA+SB. Dôležitý je ale aj úhrn VZ za dobu kedy bol dôchodcom - ak by bol menej ako cca 9x4936, tak X+XA+XB.
__________________
somij
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať