Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
M_A_T_E_M_A_T_E M_A_T_E_M_A_T_E

M_A_T_E_M_A_T_E je offline (nepripojený) M_A_T_E_M_A_T_E

Jozef Mihál Pozri príspevok
Do úvahy sa berú len príjmy na Slovensku. Spočítajte si dohody vyplatené za mesiace , kedy ste boli len a len samoplatiteľ - teda za mesiace 9-12/2008. Ak to bude suma vyššia, ako súčet súm 4936 Sk mesačne za obdobie, kedy ste boli samoplatiteľ - čiže za obdobie 14.6.-4.7. + 28.8. (alebo 28.7. ?? píšte to poriadne!) - 31.12. - tento limit sa počíta presne na deň - tak musíte podať RZZP, typ C.
Ďakujem velmi pekne za odpoveď.
0 0
anee anee

anee je offline (nepripojený) anee

mladá dáma ktorá vie byt aj rebelka ...viac
Dobrý den. Mohol by mi niekto pomoc. Mám zamestnanca kt od jan. do sept. robil u nás na dohodu potom sept a okt bol samoplatel a nakoniec od novembra SZČO. aké doklady by som mala byplnit na dohodu čo sa tam započía lebo mal viac ako 10000 na dohodu.
Dakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

klikni http://www.porada.sk/t79939-keby-sa-...ok-2007-a.html a pozri bod 4
0 0
anee anee

anee je offline (nepripojený) anee

mladá dáma ktorá vie byt aj rebelka ...viac
díky
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak tomu dobre rozumiem, SZČO, potom živnosť prerušila a hneď poberala rodičovský príspevok. Robí tlačivo B, počas poberania rodičovského príspevku je poistenconm štátu podľa písm.c) - ak to nebolo súčasne so SZČO, tak túto dobu v tlačive nikde neuvádza, prípadne uvedie v osobitných záznamoch.
Takže mám presné dátumy, a teraz neviem presne,čo mám vyplniť, lebo sa tu prekrýva pár dní. Od 1.1. do 11.6. SZČO (ak nadobudlo právoplatnosť rozhodnutie o pozastavení živnosti 11.6., tak sa ráta, že k tomuto dňu pozastavila?) a od 1.6. poberala rodičovský príspevok do konca roka? Vyplnila som odd.V. od Júna dni kedy poberala RP a odd.VI vymeriavacie základy do mája a potom samé nuly. Mám vyplniť niečo aj v odd.IV, lebo akýkoľvek tam dám dátum, tak mi píše chybu ?! Ďakujem za radu.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Otázka : ak som v r. 27 tlačiva B, namiesto uvedenia straty s mínusom dávala nulu, vadí to ? Musím to prerobiť, alebo to môže zostať? Výsledok sa tým nemení.
Ďakujem.
0 0
kunecka kunecka

kunecka je offline (nepripojený) kunecka

Ahojte ludkovia, zamestnankyna v mesiacoch 2-12, v januari poberala rodicovsky prispevok. Nemala kolisave prijmy. Musi robit RZ? Berie sa to, akoze nema odpracovany cely rok?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Zuzanak1

r.24 = 1.1.07 - 11.6.07
...
r.31 = 1.6.07 - 11.6.07, dôvod C
r.32 = 11
...
r.34 = 4936 deleno 30 krát 11

atď.

Kedy sa narodilo dieťa?
Aký dosiahla VZ ako SZČO?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
kunecka Pozri príspevok
Ahojte ludkovia, zamestnankyna v mesiacoch 2-12, v januari poberala rodicovsky prispevok. Nemala kolisave prijmy. Musi robit RZ? Berie sa to, akoze nema odpracovany cely rok?
Nie je podstatné, či má odpracovaný celý rok.

RZZP sa v danom prípade robiť nemusí.
0 0
kunecka kunecka

kunecka je offline (nepripojený) kunecka

ooo, dakujem za rychlu odpoved
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Jozef Mihál Pozri príspevok
Zuzanak1

r.24 = 1.1.07 - 11.6.07
...
r.31 = 1.6.07 - 11.6.07, dôvod C
r.32 = 11
...
r.34 = 4936 deleno 30 krát 11

atď.

Kedy sa narodilo dieťa?
Aký dosiahla VZ ako SZČO?
Dobrý deň,
dieťa sa narodilo 21.6.07. Nepodávala DP, lebo mala príjem len 36.000,-. Tzn., že VZ dám nula ?
Ďakujem za odpovede.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Jozef Mihál Pozri príspevok
Zuzanak1

r.24 = 1.1.07 - 11.6.07
...
r.31 = 1.6.07 - 11.6.07, dôvod C
r.32 = 11
...
r.34 = 4936 deleno 30 krát 11

atď.

Kedy sa narodilo dieťa?
Aký dosiahla VZ ako SZČO?
Ďakujem. Ja som tie dátumy tak aj dávala, ale vždy mi to v tom tlačive začervenie a píše, že sú zlé dátumy, ale keď som to nechala tak, tak to potom zobralo, tak som sa len chcela utvrdiť v čom je chyba.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Ahojte. Len si chcem overiť. do r.B07 ide ZD z r.42 DP B, aj úpravy z r. 40 a 41 pri ukončení živnosti ?!
Ďakujem.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Otázka : Vypĺňam tlačivo S :
1.1.- 8.8. bol SZČO - ukončil živnosť
9.8. - 31.12. zamestnanec
VZ B09 je 900.814,-
Vypĺňam odd.II ? Má VZ síce väčší ako 91200 ale nebol súčasne SZČO a zamestnanec ale postupne za sebou.
Má vplyv na výsledok RZZP, ak bol ako zamestnanec PN, lebo podľa môjho výpočtu nie?!
Ďakujem. Ja viem, že som sa s tými otázkami trocha rozbehla, ale mám kopu RZ a rôzne typy, tak vás prosím poradte.
ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je teraz online Jana Motyčková

Zuzanak1 Pozri príspevok
Otázka : Vypĺňam tlačivo S :
1.1.- 8.8. bol SZČO - ukončil živnosť
9.8. - 31.12. zamestnanec
VZ B09 je 900.814,-
Vypĺňam odd.II ? Má VZ síce väčší ako 91200 ale nebol súčasne SZČO a zamestnanec ale postupne za sebou.
Má vplyv na výsledok RZZP, ak bol ako zamestnanec PN, lebo podľa môjho výpočtu nie?!
Ďakujem. Ja viem, že som sa s tými otázkami trocha rozbehla, ale mám kopu RZ a rôzne typy, tak vás prosím poradte.
ďakujem.
II.oddiel SB sa vypĺňa iba ak p.B09 je menšia ako 91200 - viď. vysvetlivka 5) : Oddiel sa vypĺňa poistencom, ktorého vymeriavací základ podľa § 13 ods. 6 zákona za rok 2007(p. B09) nedosiahol sumu 91 200 Sk. Vypĺňa sa, ak v roku 2007 bol poistenec platiteľom poistného súbežne alebo postupne aj ako zamestnanec alebo postupne aj ako platiteľ poistného podľa § 11 ods. 2 zákona.
PN nemá vplyv na RZZP zamestnanca - iba ak v tom, že počas PN má znížený príjem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je teraz online Jana Motyčková

Zuzanak1 Pozri príspevok
Ahojte. Len si chcem overiť. do r.B07 ide ZD z r.42 DP B, aj úpravy z r. 40 a 41 pri ukončení živnosti ?!
Ďakujem.
áno .
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Jana Motyčková Pozri príspevok
áno .
ďakujem.
0 0
zamestnanec zamestnanec

zamestnanec je offline (nepripojený) zamestnanec

Ahojte, bol som podat zdravotne zuctovanie za nasich zamestnancov (pomahala mi s tym pani v zdravotnej poistovni). Jedneho nasho zamestnanca prekvapil vysoky nedoplatok. Ide o to ze pol roka bol dobrovolne nezamestnanym (samoplatcom zdr. poistenia) a pol roka bol zamestnancom a jeho prijem o nieco presahoval minimalny vymeriavaci zaklad. Prekvapil ho nedoplatok pretoze v globale za cely rok az tak vela nezarobil a jeho priemerny mesacny prijem (vyratany za cely rok) nedosahoval ani minimalny vymeriavaci zaklad. Neviete poradit ci zuctovanie bolo spravne urobene? Dakujem vsetkym za radu!
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Prosím o Váš názor: Môže ZĽ vykonať RZ zamestnancovi ak:
1.) 1-4 poistenec štátu (na úrade práce) bez príjmu
2.) 5 a polovica júna samoplatiteľ (dobrovoľne nezamestnaný, poistné platil z min. VZ samoplatiteľa)
3.) od 16.júna zamestnaný u nás na základe pracovnej zmluvy, PP trvá, mal kolísavé príjmy
Podľa mňa ZĽ-a nemôže požiadať, pretože bol samoplatiteľom, ale pani zo VŠZP povedala, že áno, pričom sa použije tlačivo typu S s prílohami SA a SC.
Ď.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je teraz online Jana Motyčková

zamestnanec :
Ak bol časť roka aj samopaltiteľom, nemal RZZP podavať zamestnávateľ, ale mal si ho podať sám. Ak platil preddavky ako samoplaiteľ, a nemal v tom čase príjem, pri uvedenom príjme zo zamestnania mu mohol vyjsť výsledok +-0-5 Sk. Zrejme preddavky samoplatcu nie sú uvedené v RZZP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať