Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

áno používan tú. ale problém je ten, že minulý rok nemal príjem zo živnosti dávala som všade nulu, predminulý zase útovníčka robila a udávala základ dane len zo živnost. z poisťovne sa ani raz neozvali či je to dobré alebo zlé.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ahojte,
mám jednu otázočku: Musí robiť RZZP zamestnanec, ktorý mal 2 zamestnávateľov: u jedného pracoval v HPP s ročným príjmom 130.000,- a u druhého na dohodu o pracovnej činnosti s ročným príjmom 72.000,-Sk.Ani v jednom mesiaci neprekročil sumu 51.822,- Sk.
0 0
vertigo vertigo

vertigo je offline (nepripojený) vertigo

Ahoj.
vedel by mi niekto poradiť? od 1.1.2007 som bola zamestnaná do 31.05.2007, potom som bola dobrovoľne nezamestnaná a platila som si aj odvody do zdravotnej poisťovne. od 15.07.2007 som opäť zamestnaná. počas trvania pracovného pomeru nebola splnená žiadna z podmienok (výška platu)pre podanie ročného zúčtovania.
Otázka: je to, že som bola samoplátca (hoci som nemala vtedy žiadny príjem a nebola som SZČO) dôvodom na podanie ročného zúčtovania?
ak áno, ktoré tlačivo sa vypisuje?
ďakujem
Naposledy upravil vertigo : 23.05.08 at 11:18
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

macula Pozri príspevok
Ahojte,
mám jednu otázočku: Musí robiť RZZP zamestnanec, ktorý mal 2 zamestnávateľov: u jedného pracoval v HPP s ročným príjmom 130.000,- a u druhého na dohodu o pracovnej činnosti s ročným príjmom 72.000,-Sk.Ani v jednom mesiaci neprekročil sumu 51.822,- Sk.
Nie.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
vertigo Pozri príspevok
Ahoj.
vedel by mi niekto poradiť? od 1.1.2007 som bola zamestnaná do 31.05.2007, potom som bola dobrovoľne nezamestnaná a platila som si aj odvody do zdravotnej poisťovne. od 15.07.2007 som opäť zamestnaná. počas trvania pracovného pomeru nebola splnená žiadna z podmienok (výška platu)pre podanie ročného zúčtovania.
Otázka: je to, že som bola samoplátca (hoci som nemala vtedy žiadny príjem a nebola som SZČO) dôvodom na podanie ročného zúčtovania?
ak áno, ktoré tlačivo sa vypisuje?
ďakujem
Ak ste ako samoplatiteľ nemali žiadne príjmy, nemusíte podávať RZZP.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
macilaci Pozri príspevok
áno používan tú. ale problém je ten, že minulý rok nemal príjem zo živnosti dávala som všade nulu, predminulý zase útovníčka robila a udávala základ dane len zo živnost. z poisťovne sa ani raz neozvali či je to dobré alebo zlé.
Ako základ dane sa uvádza suma z riadku 42 (prípadne strata z riadku 43) daňového priznania.

Ak mal aj príjem z prenájmu, prípadne príjem ako osobný asistent, tak základ dane sa "očistí" o sumu z toho plynúcu.
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ako základ dane sa uvádza suma z riadku 42 (prípadne strata z riadku 43) daňového priznania.

Ak mal aj príjem z prenájmu, prípadne príjem ako osobný asistent, tak základ dane sa "očistí" o sumu z toho plynúcu.


Dakujem peken.
0 0
japis japis

japis je offline (nepripojený) japis

DO SB- B07 treba uviesť základ dane z r.42 DP, v pripade, ze nebola strata.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň,prosím Vás,idem robiť RZZP kamarátke-bola do 30.6.2007 SZČO, od 1.7. na materskej dovolenke,vypĺňam typ B a od 1.7 ako poistenec štátu?BUde to takto prosím správne? Ďakujem moc
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

Nezdá sa vám ako nezmysel skutočnosť, že pri VZ podľa §13 ods 6 väčšom ako 91.200,- nevzniká nárok u SZČO na preplatok za PN ?
Za obdovie PN sa predsa neplatia odvody, takže za mňa zaplatil za to obdobie odvody aj štát aj ja ?

Hypotéza: riadok 29 podľa §13 ods 6.

VZ 91.201,- PN 14 dní - Preplatok = 0 ,- Sk

VZ 91.199,- PN 14 dní - Preplatok = 489,- Sk

Mám v tom momentálne guláš, tak ma prosím niekto usmernite. Ď.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

k otázke:
Zamestnanec bol od 1/2007 do 6/2007, z toho 2x mal príjem vyšší ako je stanovená hranica 51 tis ....
od 7/2007 je starobný dôchodca.. okrem príjmov zo závislej činnosti od 1 zamestnávateľa 1-6/2007 nemal žiadne iné príjmy.. iba v decembri 2007-to už bol starobný dôchodca (vlastne za december bolo vyplatené v januári 2008)mu zamestnávateľ zaslal odmenu (vyššiu ako 52 tis sk),
Aké tlačivo mám vyplniť?typ A?
mám mu odviesť odvody na ZP aj z decembrového príjmu?vo výške 14%?

Jana Motyčková Pozri príspevok
Keďźe tá odmena je zdaniteľný príjem podľa §5 v čase, kedy nebol zamestnancoma a bol dôchodcom, znamená to, že nesplnil podmienku podľa §11 ods. 10 zákona, t.j. nie je poistencom štátu v čase, kedy nie je zamestnancom ani SZČO, t.j. je v tomto období samoplatietľom, musí si robiť RZZP - tlačivo S+SA+SC. Tú odmenu dá do SC.

.
Takže do SA napíše iba príjmy 1-6/2008 a
do SC iba príjmy za december?
ďalej:
do S , III.oddiel- napíšem iba mesiace júl až november-počet kalend.dní
a do SC
C11- prijem za december 2007
C12 31 dni
C13 7600

je to takto prosím správne?Ďakujem moc
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

erika_H Pozri príspevok
Takže do SA napíše iba príjmy 1-6/2008 a
do SC iba príjmy za december?
ďalej:
do S , III.oddiel- napíšem iba mesiace júl až november-počet kalend.dní
a do SC
C11- prijem za december 2007
C12 31 dni
C13 7600

je to takto prosím správne?Ďakujem moc
SA,SC ako píšeš
S III. oddiel sú dni PN, nie kedy bola dôchodcom
SC :
C04 : 7-12/08
C05:0
C06: príjem za december
C11 : príjem v decembri
C12 : dni v júli až decembri
C13 : 7-12 : 7600
C14 : 7-12 : 4936
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň,prosím Vás,idem robiť RZZP kamarátke-bola do 30.6.2007 SZČO, od 1.7. na materskej dovolenke,vypĺňam typ B a od 1.7 ako poistenec štátu?BUde to takto prosím správne? Ďakujem moc
B je správne. Ak poberá materské, tak je poistencom štátu podľa §11 ods. 8 písm.n) - to sa píše do V.oddielu a IV. oddiel nevypĺňa.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

r.galovic Pozri príspevok
Nezdá sa vám ako nezmysel skutočnosť, že pri VZ podľa §13 ods 6 väčšom ako 91.200,- nevzniká nárok u SZČO na preplatok za PN ?
Za obdovie PN sa predsa neplatia odvody, takže za mňa zaplatil za to obdobie odvody aj štát aj ja ?

Hypotéza: riadok 29 podľa §13 ods 6.

VZ 91.201,- PN 14 dní - Preplatok = 0 ,- Sk

VZ 91.199,- PN 14 dní - Preplatok = 489,- Sk

Mám v tom momentálne guláš, tak ma prosím niekto usmernite. Ď.
Ako nezmysel sa mi to nezdá, predopklad je, že už skutočný VZ je nižší než by bol, keby SZČO PN nebol. T.j. keby PN nebol, možno by mal v p.29 95000 Sk (napríklad). Tým že PN bol, má tam o niečo menej.

Uvedené výpočty sý chybné. Ak platil minimálne preddavky, tak :
Pri VZ 91201 a PN 14 dní je 1 Sk nedoplatok (nepodstatné)
Pri VZ 91199 a PN 14 dní je poistné 14% z 91199 = 12768, t.j. nedoplatok/preplatok = 0 Sk.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
r.galovic Pozri príspevok
Nezdá sa vám ako nezmysel skutočnosť, že pri VZ podľa §13 ods 6 väčšom ako 91.200,- nevzniká nárok u SZČO na preplatok za PN ?
Za obdovie PN sa predsa neplatia odvody, takže za mňa zaplatil za to obdobie odvody aj štát aj ja ?

Hypotéza: riadok 29 podľa §13 ods 6.

VZ 91.201,- PN 14 dní - Preplatok = 0 ,- Sk

VZ 91.199,- PN 14 dní - Preplatok = 489,- Sk

Mám v tom momentálne guláš, tak ma prosím niekto usmernite. Ď.
Ak ste mali VZ 91199 Sk a boli ste 14 dní PN, tak máte výsledný VZ 91199 Sk a preplatok 1 Sk - ktorý sa zanedbáva a výsledok je preplatok 0 Sk...

Skúste si vyplniť tlačivo pri VZ 91199, PN 14 dní a uvidíte sám.

Žiadny nezmysel to nie je, naopak má to logiku. Na dlhé rozbory niet času, ak si chcete nechať vysvetliť čo je ročné zúčtovanie, navštívte ma na Trnavskej 82 - RELIA s.r.o.
0 0
miskob miskob

miskob je offline (nepripojený) miskob

Dobrý deň, prosím, opravte ma, ak nemám pravdu.
Ak bude študent celý rok 2008 osobou, za ktorú platí štát ZP (§11/8/a) a zároveň bude celý rok SZČO, môže mať maximálny príjem:
- na to, aby neplatil ZP: zo živnosti DZmax: 137.669,-Sk (VZ =
137.669 : 2,14 = 64.331,-Sk, čo je menej ako minimálny VZ =
64.332,- Sk)
- na to, aby neplatil SP: maximálny príjem zo živnosti môže byť
97.200,-Sk (8.100 x 12),
- na to, aby neplatil daň z príjmov DZmax = nezdaniteľnej
čiastke = 98.496,-Sk.

Ak teda študent a zároveň SZČO nechce platiť nič, môže mať
maximálny príjem zo živnosti 97.200,- Sk. Podľa výšky DZ môže mať ešte príjem na dohody tak, aby súčet DZ zo živnosti a príjmu z dohôd bol max. 98.496,-Sk.
Je to tak?
Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

áno .
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Jana Motyčková Pozri príspevok
B je správne. Ak poberá materské, tak je poistencom štátu podľa §11 ods. 8 písm.n) - to sa píše do V.oddielu a IV. oddiel nevypĺňa.
Ďakujem veľmi pekne Janka,za obidve odpovede...
Táto pani-ktorá je na materskej,má pozastavenú živnosť od júla 2007.. Kamarátka,ktorá bola na školení mi vraví,že sa jej zdá,že v takomto prípade máme vyplniť tlačivo S-SB a SC (ako samoplatiteľ),ale aj mne sa viac pozdáva iba typ B.. (tak ako píšeš aj ty..)
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ďakujem pekne.Ešte sa chcem spýtať-mám priložiť aj nejaké prílohy k RZZP?
Konkrétne k tomuto-živnosť pol roka,a potom materská?
Treba priložiť výpis z daňového priznania?aj nejaké potvrdenie o materskej,príp.potvrdenie o pozastavení živnosti?
Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Potvrdenie o pozastavení dávala, keď rušila v ZP SZČO. Potvrdenie o materskej buď dala do ZP keď na materskú nastupovala, ak nie, tak priloží ho teraz. Výpis z DP sa neprikladá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať