Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
benefin Pozri príspevok
este sa chcem uistit. r.34 - uhrn minimalnych zakladov je v takomto pripade 0? podla §13 ods.18 ? resp. podla §11 ods.9 pism.b - len SZCO a nepresiahla som uhrn min. zakladov? tzn. vratia mi vsetko co som zaplatila, pretoze som so svojim VZ 49876 nepresiahla 59232, alebo platim zo 49876 - to je moj r.33 pomerna cast VZ? dakujem ak mi este raz odpovies
Ako používateľ DRAK-a by ste si mali prečítať napr. toto:

http://www.porada.sk/t82308-rzzp-2007-typ-b-zasady.html

alebo príklad pre Vás na mieru (dôchodca - to isté ako rodičovský príspevok):

http://www.porada.sk/t82023-rzzp-200...-zakladom.html

Čiže vo vašom prípade:

r.34 = 4936 x 12 = 59232
r.35 = Áno ..atď.
...
r.51, 52, 53, 55 = 0
...atď.

Všetky zaplatené preddavky Vám vrátia.

P.S. Ste predplatiteľom DRAK-a, tak to vo vlastnom záujme využívajte...
0 0
NOKIA NOKIA

NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

P.Miháľ ďakujem za superrychlu odpoveď, ešte ak môžem, musí vyplniť aj list SC ak je ako samoplatiteľ s nulovým príjmom?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
...musí...
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Ahojte poraďáci. Mám 2 problémy, s ktorými by som potrebovala pomôcť.
1. SZČO má slovenský živnostenský list a na Slovensku si platil celý rok 2007 preddavky na ZP. Príjmy z podnikania má ale iba zo svojej činnosti v Nemecku, tam si riadne poda DP a tuná na Slovensku si tiež podá do 30.6.2008 DP za rok 2007. Mne z toho vychádza, že keďže je zdravotne poistený iba v SR a platí preddavky na ZP, ročné zúčtovanie musí podať. Pri stanovení vymeriavacieho základu bude vychádzať zo základu dane na r.42 v takej výške, ako mu vyjde z jeho príjmov a výdavkov z činnosti v Nemecku. Ešte poznámka. Myslím si, že by mal byť zdravotne poistený iba v Nemecku, ale to asi patrí do inej témy.
2. Druhý problém je že lekárka bola celý rok 2007 iba zamestankyňa a mala súbeh 2 pracovných pomerov. Ani jeden mesiac nepresiahla max. príjem, takže by vôbec nemusela robiť RZZP. Pracovala aj na dohodu, ale z toho príjem sa nezapočítava. Pracovala ale aj v nemocnici na základe príkaznej zmluvy, z tohoto príjmu neplatila žiadne preddavky na ZP a odmenu mala vyplácanú už zníženú o daň. Tieto odmeny nezahrnula ani do ročného zúčtovania dane. Teraz mám pochybnosti, či by mala robiť RZZP, lebo príjmy ani jeden mesiac by aj tak nepresiahli max. príjem.
Vďaka vám vopred za každú pomoc, ešte že sa mám na koho obrátiť s prosbou o pomoc, ale som na pochybách ako tieto prípady riešiť. Ešte raz vďaka
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
1. Ak nebol v Nemecku poistený, postupuje v RZZP tak, ako píšete.

2. Príkazná zmluva bola zdanená ako príjem zo závislej činnosti. Pretože uvedená osoba mala súčasne postavenie zamestnanca, na účely RZZP sa príjem na takto zdanenú príkaznú zmluvu posudzuje rovnako, ako napr. príjem na dohodu o vykonaní práce. Teda - neberie sa do úvahy - a RZZP sa podávať nemusí.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Pán Mihál, ďakujem za Vaše rýchle rady. Potešili ma.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Prosím, aj nabudúce.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Zrejme sa už na toto niekto pýtal, ale to neviem nájsť, tak prosím:

V r. 26 - ak som 5.1.07 zaplatila 966,- ako poistné za 12/06 a za 12/07 som zaplatila 1064 zasa 5.1.08, tak do r. 26 sa počíta poistné, ktoré spadá na konkrétny mesiac, alebo poistné, ktoré boli naozaj zaplatené v r. 2007? Teda mala by som rátať
(1x 966)+(11x 1064) alebo 12x 1064 ? Vediem JU.

Ďakujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Fany Pozri príspevok
Zrejme sa už na toto niekto pýtal, ale to neviem nájsť, tak prosím:

V r. 26 - ak som 5.1.07 zaplatila 966,- ako poistné za 12/06 a za 12/07 som zaplatila 1064 zasa 5.1.08, tak do r. 26 sa počíta poistné, ktoré spadá na konkrétny mesiac, alebo poistné, ktoré boli naozaj zaplatené v r. 2007? Teda mala by som rátať
(1x 966)+(11x 1064) alebo 12x 1064 ? Vediem JU.

Ďakujem.
odpoveď nájdeš tu http://www.porada.sk/t80618-rzzp-jed...-prirucka.html
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Fany Pozri príspevok
Zrejme sa už na toto niekto pýtal, ale to neviem nájsť, tak prosím:

V r. 26 - ak som 5.1.07 zaplatila 966,- ako poistné za 12/06 a za 12/07 som zaplatila 1064 zasa 5.1.08, tak do r. 26 sa počíta poistné, ktoré spadá na konkrétny mesiac, alebo poistné, ktoré boli naozaj zaplatené v r. 2007? Teda mala by som rátať
(1x 966)+(11x 1064) alebo 12x 1064 ? Vediem JU.

Ďakujem.
Do riadku 26 dávaš poistné, ktoré sa týka roku 2007, aj keby si ho zaplatila 29. júna a RZZP podávaš 30.júna, takže v tvojom prípade to bude pravdepodobne 12768.- Sk. Do riadku 28 dávaš poistné, ktoré máš zaúčtované vo výdavkoch roku 2007, teda v tvojom prípade tam bude zrejme 12670.- Sk.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Super, ďakujem, je to veľmi dobrá príručka, aj rada od abela .
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Prosím Vás dávajú sa do základu dane aj riadky 40, 41 z daň. priznania? Ja si myslím, že hej. prosím potvrdte mi ti niekto. jedná sa o to, že dotyčný podnikateľ zrušil živnosť a potom bol celý rok zamestnaný, ale dobiehali mu platby zo živnosti.
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Sorry. samozrejme jedná sa mi o riadok B07 - SB RZZP typ S.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

heluška Pozri príspevok
Prosím Vás dávajú sa do základu dane aj riadky 40, 41 z daň. priznania? Ja si myslím, že hej. prosím potvrdte mi ti niekto. jedná sa o to, že dotyčný podnikateľ zrušil živnosť a potom bol celý rok zamestnaný, ale dobiehali mu platby zo živnosti.
A mal ešte v roku 2007 aspoň jeden deň živnostenské oprávnenie? Lebo ak ho zrušil v roku 2006, a v roku 2007 mu len dobiehali platby, potom mal o tie platby upraviť základ dane už v roku 2006 a teraz by RZZP nemusel podávať (teda pokiaľ u zamestnávateľa nemal kolísavé príjmy).
Ak ukončil podnikanie v roku 2007, tak áno, do riadku B07 dávaš základ dane z riadku 42 DP, čiže berieš do úvahy aj úpravy v riadkoch 40 a 41. Len v prípade príjmu z prenájmu v riadku 10 DP by si riadok 42 upravovala.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ahojte. Robím RZZP typ B. Vyšiel mi preplatok 6 Sk, ktoré sa ako som čítala nevracajú /menej ako 100 Sk/.
Ako to vysporiadam v účtovníctve? Predpis poistného mám 1064 Sk, ale platba je 3x za rok 1066 Sk. Dá sa to nejako kompenzovať, aby sa mi to vyrovnalo v knihe záväzkov? Ďakujem.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Jana Motyčková Pozri príspevok
Má .

Dali sme si žiadosť o vystavenie tlačiva. Pracovníčka na personálnom oddelení oznámila môjmu mužovi, že v prípade, že to bol pracovný pomer, nemajú študenti nárok na vrátenie odvedeného ZP. Manžela som vrátila naspäť a dohodli sa, že doklad vystavia, ale len preto, že oni robiť nebudú RZZP, lebo s týmto tvrdením nesúhlasia. Nemá nárok v tom prípade na vrátenie ZP aj zamestnávateľ?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

JAJA11 Pozri príspevok
. Nemá nárok v tom prípade na vrátenie ZP aj zamestnávateľ?
Má .....a musíš mu to oznámiť. Tak to potom zanes tej "ftipnej" pracovníčke
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte, zamestnancovi som spravila Ročné zúčtovanie na zdravotné poistenie a to typ S, listy SA (od nás-každý mesiac príjem vyšší ako 51.822,- Sk) a list SD (príjem podľa §6, nebol SZČO). Koeficient Kmax je 0,463434.Výsledok mi vyšiel ako preplatok zamestnávateľa vyšší ako 100,- Sk a nedoplatok zamestnanca. Myslíte že to je správne vypočítané?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Muška Pozri príspevok
Má .....a musíš mu to oznámiť. Tak to potom zanes tej "ftipnej" pracovníčke
Ona vlastne tým pripravuje firmu o kopec peňazí, nakoľko v lete zamestnávajú takto študentov viacerých a mohli by ušetriť veľa peňazí (teda aspoň z môjho pohľadu, možno pre firmu je to len odrobinka )
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

SILVIA54 Pozri príspevok
Ahojte, zamestnancovi som spravila Ročné zúčtovanie na zdravotné poistenie a to typ S, listy SA (od nás-každý mesiac príjem vyšší ako 51.822,- Sk) a list SD (príjem podľa §6, nebol SZČO). Koeficient Kmax je 0,463434.Výsledok mi vyšiel ako preplatok zamestnávateľa vyšší ako 100,- Sk a nedoplatok zamestnanca. Myslíte že to je správne vypočítané?
To ste spravili RZZP ako zamestnávateľ alebo súkromne? Výsledok môže byť dobrý, len zamestnávateľ nerobí RZZP ak zamestnanec mal aj iné príjmy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať