Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
tamci tamci

tamci je offline (nepripojený) tamci

Dobrý deň. Môže ma (ako zamestnávateľa) požiadať o vykonanie RZZP zamestnanec, ktorý bol od januára - konca mája študent (bez príjmov) - nezamestnaný a od 1. júna je mojim zamestnancom, pričom mal kolísavé príjmy? Ak áno, na akom tlačive vykonám RZZP? Musím niekde uvádzať aj to obdobie, keď bol len poistenec štátu? Ďakujem za odpoveď.
0 0
HappyKESK HappyKESK

HappyKESK je offline (nepripojený) HappyKESK

Dobry den, chcem poprosit o radu, ak mi vyjde v policku B44 suma mensia ako 100 sk, kedze som zaroven aj zamestnanec, vraj nemusim nasledne ako szco mesacne odvadzat preddavky, teda tu sumu, ktora vysla. Zauima ma ci tomto pripade vypisem do policka B45 nulu... Vopred dakujem.
0 0
vaanja vaanja

vaanja je offline (nepripojený) vaanja

priatelia je mozne, ze ak SZCO nenahlasil do ZP zmenu (priznany invalidny dochodok), musi urobit zuctovanie na tlacive B a nie XB? Ak ano, tak si vlastne nemoze uplatnovat znizenu sadzbu od doby ked mu bol priznany inv. dochodok, ale robi vyuctovanie ako normalna SZCO?
0 0
T1971 T1971

T1971 je offline (nepripojený) T1971

Robím si ročné zúčtovanie S +SA+ SB.Chcem sa len opýtať či sa do úhrnu preddavkov nezapočítava preddavok na poistné zamestnávateľa, lebo tým mi automaticky vychádza nedoplatok o túto sumu.Počíta sa iba preddavok zamestnanca a szčo?
Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

T1971 Pozri príspevok
Robím si ročné zúčtovanie S +SA+ SB.Chcem sa len opýtať či sa do úhrnu preddavkov nezapočítava preddavok na poistné zamestnávateľa, lebo tým mi automaticky vychádza nedoplatok o túto sumu.Počíta sa iba preddavok zamestnanca a szčo?
Ďakujem
V liste SA zúčtuješ aj preddavky zamestnávateľa ale je tam na to zvlášť riadok. Nespočítavaš to spolu s tvojími preddavkami
0 0
T1971 T1971

T1971 je offline (nepripojený) T1971

Čiže keď som ja zaplatila ako zamestnanec 990 + SZČO 9576=10566a vyšlo mi poistné 12900 musím doplatiť 2334, ale zamestnávateľ zaplatil 2472,- To sa nepočíta??
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, mam pripad: od 4/2007 dochodca, zaroven zamestnany a SZCO, prijem aj zo zamestnania aj ako SZCO vyssi ako 91200. Prosim pomozte ake tlaciva pouzit, pomocka na stranke RZZP mi vyhadzuje ze je to zle vyplnene alebo ze zlozitejsie priklady volat na ZP ale tam nemam z min.roka dobre skusenosti. Ked viete prosim poradte.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Jozef Mihál Pozri príspevok
Nemusí podať RZZP - v žiadnom zamestnaní v žiadnom mesiaci nemala viac ako 51822 Sk.

Odporúčam však podať RZZP "dobrovoľne". Z príjmu v 2. zamestnaní dosiahnutého v čase, kedy poberala rodičovský príspevok, sa jej vrátia zaplatené preddavky. Zaplatené preddavky sa vrátia aj zamestnávateľovi č.2.

Tlačivo typ X, listy 2x XA.
Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
katkaj Pozri príspevok
Pri rzzp kto bol čo len jeden deň v roku považovaný za SZČO musí robiť rzzp aj napriek nízkemu príjmu. Aj keby mal nulový príjem zo živnosti tak musí.
Ďakujem za odpoveď. Len dodatočná otázka: do ZD v RZZP sa uvedie nula, aj keď mala príjem, ale nerobila DP ?
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak tomu dobre rozumiem, SZČO, potom živnosť prerušila a hneď poberala rodičovský príspevok. Robí tlačivo B, počas poberania rodičovského príspevku je poistenconm štátu podľa písm.c) - ak to nebolo súčasne so SZČO, tak túto dobu v tlačive nikde neuvádza, prípadne uvedie v osobitných záznamoch.
Ďakujem za odpoveď. Takže ak tomu ja dobre rozumiem, tak ak preruší živnosť, tak sa nepovažuje za SZČO, a uvediem, že bola len od 1.1.do 30.6. - t.j. kedy prerušila živnosť.
0 0
benefin benefin

benefin je offline (nepripojený) benefin

matka 9-rocneho syna :)
prepáčte, asi som sa netrafila predtým do správnej témy, tak ju posúvam sem:
dobrý deň, prosím chcem sa uistiť. celý rok star. dôchodca, zamestnanec od 16.1.-31.3.2007 (príjem 84393 sk, poistné zamestnanca 3376 sk), od 11.4.-31.12. SZČO (ZD 124382 sk, zaplatené poistné 4186 sk, preddavky 3864 sk). vyplnam tlacivo S? v obdobiach kedy nebol zamestnany ani szčo je poistencom statu. vysiel mi nedoplatok 5358 sk a preddavky 1052 sk (8 mesiacov podnikania). je to spravne? (VZ szčo bol 60079 sk, minimalny za tych 265 dni 65867 sk), tzn. poistne 9222 sk. dakujem za odpoved, toto ma trochu zmiatlo ze ma taky nedoplatok.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Áno, tlačivo je S a uvedené výpočty vyzerajú byť správne.

Má nedoplatok, pretože výhody poistenca štátu a súčasne SZČO sa ho netýkajú - pomerne tesne ale predsa prevýšil jeho VZ SZČo sumu, pri ktorej by poistné ako SZČO neplatil.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Prosím Vás,robím RZZP študent a zároveň živnostník-tlačivo B a do IV.odielu začiarknem dôvod A, od 1.1.07 do 31.12.07-takto to bude správne prosím?
Odvody si neplatil-tak mu poradili v zdravotnej,ani PN ani žiadne zmeny.
Ďakujem pekne.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ak bol celý rok 2007 aj študent aj živnostník, tak zatiaľ to máte dobre.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ak bol celý rok 2007 aj študent aj živnostník, tak zatiaľ to máte dobre.
Ďakujem Pekne za odpoveď pán Mihál.Príjemný podvečer prajem
0 0
T1971 T1971

T1971 je offline (nepripojený) T1971

T1971 Pozri príspevok
Čiže keď som ja zaplatila ako zamestnanec 990 + SZČO 9576=10566a vyšlo mi poistné 12900 musím doplatiť 2334, ale zamestnávateľ zaplatil 2472,- To sa nepočíta??
Je to tak?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zuzanak1 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. Takže ak tomu ja dobre rozumiem, tak ak preruší živnosť, tak sa nepovažuje za SZČO, a uvediem, že bola len od 1.1.do 30.6. - t.j. kedy prerušila živnosť.
áno .
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

tamci Pozri príspevok
Dobrý deň. Môže ma (ako zamestnávateľa) požiadať o vykonanie RZZP zamestnanec, ktorý bol od januára - konca mája študent (bez príjmov) - nezamestnaný a od 1. júna je mojim zamestnancom, pričom mal kolísavé príjmy? Ak áno, na akom tlačive vykonám RZZP? Musím niekde uvádzať aj to obdobie, keď bol len poistenec štátu? Ďakujem za odpoveď.
Môže. Tlačivo A. Uvedené obdobia tam neuvádza, prípadne ich uvediete iba do osobitných zźnamov.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

T1971 Pozri príspevok
Čiže keď som ja zaplatila ako zamestnanec 990 + SZČO 9576=10566a vyšlo mi poistné 12900 musím doplatiť 2334, ale zamestnávateľ zaplatil 2472,- To sa nepočíta??
Zamestnávateľ sa zúčtováva samostatne. Ty si vyrovnávaš len svoje poistné.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, mam pripad: od 4/2007 dochodca, zaroven zamestnany a SZCO, prijem aj zo zamestnania aj ako SZCO vyssi ako 91200. Prosim pomozte ake tlaciva pouzit, pomocka na stranke RZZP mi vyhadzuje ze je to zle vyplnene alebo ze zlozitejsie priklady volat na ZP ale tam nemam z min.roka dobre skusenosti. Ked viete prosim poradte.
Pravdepodobne tlačivo S +SA+SB. Dôležitý je ale aj úhrn VZ za dobu kedy bol dôchodcom - ak by bol menej ako cca 9x4936, tak X+XA+XB.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať