Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

andrea123 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím chcela by som sa spytat, či sa odvadza zdravotné poistné pri vyplatenej zmluve o dielo podľa § 536 Obchodného zákonníka. Zamestnanec z tohoto prijmu neodviedol minuly rok zdravotne poistenie, je to vidiet na danovom priznani 2007.
Mam dojem že taketo zmluvy o dielo vyplatene na zaklade §6 Zákona 595/2003 sú súčasťou VZ na zdravotné poistenie a podľa §8 /myslim/ nezakladaju učast na ZP. Alebo sa mylim?

Ďakujem pekne za odpoved.


Andy
zmluva o dielo je zmluva medzi odberateľom a dodávateľom, po ukončení diela sa cena za dielo vyfakturuje, a pre odberateľa to je príjem podľa §6 zdp. Ak je to ale zamestnanec, tak je zamestnancom nejakej firmy a zmluvu o dielo uzatvorila tá firma nie on ako zamestnanec. Takže musíš vysvetliť bližšie.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Dobrý deň, prosím o radu
Keď invalidný dôchodca poberajúci invalidný dôchodok, pracoval na dohodu o vyk.práce, zarabil cca 120000,- a mal príjmy z prenájmu nebyt. priestorov par.6 ods 3 , teda nie zo živnosti.
Musí si podať RZZP za r. 2007?
Ďakujem pekne!
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Zlata Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu
Keď invalidný dôchodca poberajúci invalidný dôchodok, pracoval na dohodu o vyk.práce, zarabil cca 120000,- a mal príjmy z prenájmu nebyt. priestorov par.6 ods 3 , teda nie zo živnosti.
Musí si podať RZZP za r. 2007?
Ďakujem pekne!
nepodáva.
klikni http://www.porada.sk/t79939-keby-sa-...ok-2007-a.html a pozri bod 2.3

Prenájom podľa § 6 odst. 3 sa nezahŕňa do odvodov ZP
0 0
Rainbow Rainbow

Rainbow je offline (nepripojený) Rainbow

Neviete nahdou niekto, ci funguje testovacia stranka pre Davky 541 a 542?Minuly rok bolo mozne na stiahnut maly program Kontrola davok.Tento rok som nic take nenasla
Dakujem
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ahojte, potrebujem poradiť aký typ RZZP:
SZČO po celý rok, ČZD z Daňového priznania 45.000,-Sk a súčasne bol zamestnancom s ČZD 190.000,- Sk.Použijem typ X alebo S?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

macula Pozri príspevok
Ahojte, potrebujem poradiť aký typ RZZP:
SZČO po celý rok, ČZD z Daňového priznania 45.000,-Sk a súčasne bol zamestnancom s ČZD 190.000,- Sk.Použijem typ X alebo S?
S+SA+SB
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

použiješ S,SA,SB,
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Jana Motyčková Pozri príspevok
B je správne. Ak poberá materské, tak je poistencom štátu podľa §11 ods. 8 písm.n) - to sa píše do V.oddielu a IV. oddiel nevypĺňa.
Ahojte mám tento istý problém, ale ona mala pozastavenú živnosť, keď išla hneď na RD. Má to nejaký význam ? Je tam nejaký rozdiel ? Ak áno aký ? Ďakujem.
Naposledy upravil Zuzanak1 : 30.05.08 at 11:15
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
chcem podať RZZP za r. 2006 -dodatočné ako postupovať na aké tlačivo ho vypísať a koľko bol vymeriavaci základ. Dakujem
kde napíšem všetky PN a OČR
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
erika_H Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne Janka,za obidve odpovede...
Táto pani-ktorá je na materskej,má pozastavenú živnosť od júla 2007.. Kamarátka,ktorá bola na školení mi vraví,že sa jej zdá,že v takomto prípade máme vyplniť tlačivo S-SB a SC (ako samoplatiteľ),ale aj mne sa viac pozdáva iba typ B.. (tak ako píšeš aj ty..)
Ahojte. Pripájam sa k tejto téme. A ak mala taký malý príjem zo živnosti, že nemusela ani podávať DP, musí robiť RZ ? 30.000. Ďakujem.
0 0
Chilova Jana Chilova Jana

Chilova Jana je offline (nepripojený) Chilova Jana

Prosím poradte mi, do septembra 2007 som bola dobrovoľne nezamestnaná platila som si 692,-Sk mesačne a nemala som vyšie príjmy ako je suma 4936,-Sk, od oktobra do decembra 2007 som bola zamestnana a mesačný príjem mi nepresiahol 51.822,-Sk.... som povinná vykonať RZZP
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Ahojte. Poradíte ?
1.1. - 23.4.2007 na RD a zároveň 2.zamestnanie - 2.000/mesačne - stále rovnako
po ukončení RD pokračovanie 1. zamestnania - 9.000/mesačne - stále rovnako a tiež súbežne 2.zamestnania.
Musím podávať RZ ? Ak áno aké ?
Ďakujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Chilova Jana Pozri príspevok
Prosím poradte mi, do septembra 2007 som bola dobrovoľne nezamestnaná platila som si 692,-Sk mesačne a nemala som vyšie príjmy ako je suma 4936,-Sk, od oktobra do decembra 2007 som bola zamestnana a mesačný príjem mi nepresiahol 51.822,-Sk.... som povinná vykonať RZZP
Nemusíš robiť rzzp
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zuzanak1 Pozri príspevok
Ahojte. Pripájam sa k tejto téme. A ak mala taký malý príjem zo živnosti, že nemusela ani podávať DP, musí robiť RZ ? 30.000. Ďakujem.
Pri rzzp kto bol čo len jeden deň v roku považovaný za SZČO musí robiť rzzp aj napriek nízkemu príjmu. Aj keby mal nulový príjem zo živnosti tak musí.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Zuzanak1 Pozri príspevok
Ahojte. Poradíte ?
1.1. - 23.4.2007 na RD a zároveň 2.zamestnanie - 2.000/mesačne - stále rovnako
po ukončení RD pokračovanie 1. zamestnania - 9.000/mesačne - stále rovnako a tiež súbežne 2.zamestnania.
Musím podávať RZ ? Ak áno aké ?
Ďakujem.
Nemusí podať RZZP - v žiadnom zamestnaní v žiadnom mesiaci nemala viac ako 51822 Sk.

Odporúčam však podať RZZP "dobrovoľne". Z príjmu v 2. zamestnaní dosiahnutého v čase, kedy poberala rodičovský príspevok, sa jej vrátia zaplatené preddavky. Zaplatené preddavky sa vrátia aj zamestnávateľovi č.2.

Tlačivo typ X, listy 2x XA.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zuzanak1 Pozri príspevok
Ahojte mám tento istý problém, ale ona mala pozastavenú živnosť, keď išla hneď na RD. Má to nejaký význam ? Je tam nejaký rozdiel ? Ak áno aký ? Ďakujem.
Ak tomu dobre rozumiem, SZČO, potom živnosť prerušila a hneď poberala rodičovský príspevok. Robí tlačivo B, počas poberania rodičovského príspevku je poistenconm štátu podľa písm.c) - ak to nebolo súčasne so SZČO, tak túto dobu v tlačive nikde neuvádza, prípadne uvedie v osobitných záznamoch.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Adaka Pozri príspevok
chcem podať RZZP za r. 2006 -dodatočné ako postupovať na aké tlačivo ho vypísať a koľko bol vymeriavaci základ. Dakujem
kde napíšem všetky PN a OČR
Vypísať na tlačivách platných za rok 2006, ide o dodatočné RZZP. PN a OČR sa zapisujú do oddielov, kde sa uvádzajú počty dní, počas ktorých za poistenca platí poistné štát podľa §11 ods.8 písm. o).
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
dakujem za odpoved takže ak som to dobre pochopila vypisujem oddiel V. a VI. - IV nie?
0 0
M_A_T_E_M_A_T_E M_A_T_E_M_A_T_E

M_A_T_E_M_A_T_E je offline (nepripojený) M_A_T_E_M_A_T_E

Dobry den,

neviem sa z tej spleti paragrafov a nariadeni nejako vymotat.
Moja situacia je nasledovna:
  • 1.1 - 14.6.2007 student
  • 14.6 - 4.7.2007 samoplatca
  • 4.7 - 27.8.2007 na urade prace
  • 28.7 - 31.12.2007 samoplatca.
Pocas posledneho obdobia od 28.8 do 31.12.2007 som pracoval v Cechach na dohodu a aj na SVK. V CR som pracoval u viacerych firiem. (troch) Odmeny z CR boli vyplatene jednorazovo od kazdej firmy v oktobri resp. novembri a predstavovali dokopy cca 150 000 SKK. Na SVK som mal prijmy vo vyske cca 35 000 v tom istom obdobi. Dokopy prijmy cinili cca 185000. Ako samoplatca som odvadzal minimalne poistne co cinilo tusim 692 SKK mesacne. Zahrnaju sa do vymeriavaceho zakladu aj prijmy zo zahranicia, alebo len zo Slovenska?
Predpokladam ze mam pouzit tlacivo C, alebo sa mylim?
Prosim poradte.

Dakujem vopred
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Do úvahy sa berú len príjmy na Slovensku. Spočítajte si dohody vyplatené za mesiace , kedy ste boli len a len samoplatiteľ - teda za mesiace 9-12/2008. Ak to bude suma vyššia, ako súčet súm 4936 Sk mesačne za obdobie, kedy ste boli samoplatiteľ - čiže za obdobie 14.6.-4.7. + 28.8. (alebo 28.7. ?? píšte to poriadne!) - 31.12. - tento limit sa počíta presne na deň - tak musíte podať RZZP, typ C.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať