Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

MarcelkaT Pozri príspevok
Za február hrubá mzda 1200, Sk, ZP ona 48,0 Sk a firma 120,0 Sk.
Za marec hrubá mzda 4368,0 Sk, ZP ona 175,0 Sk a firma 437,0 Sk.
Ak áno tak aký typ tlačiva použiť.
Už sám názov hovorí, že je to ROČNÉ zúčtovanie. Čo bolo v mesiacoch január a apríl-december? A zrejme aj časť februára a marca...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Katy a R Pozri príspevok
Ďakujem za potvrdenie, len keby si to mysleli aj "zodpovedné" pracovníčky ZP

Oznámenie o nedoplatku bývalému zamestnávateľovi ... sa len vyplnia údaje z rzzp a podpisuje poistenec, alebo to musí potvrdiť aj ZP?
Pracovníčky ZP si môžu myslieť,čo chú, dôležité je, čoje vo vyhláške.
Oznámenie podpíše zamestnanec. ZP to nepotvrdzuje.
0 0
bea26 bea26

bea26 je offline (nepripojený) bea26

Matka 2 detí
Ten kto poberal rodičovský príspevok alebo dávku od sociálky a zároveň bol v pracovnom pomere, treba mu podávať RZZP????
0 0
gjana gjana

gjana je offline (nepripojený) gjana

Zamestnanec bol u nás zamestnaný celý rok 2007. Mal 3 dni pracovné voľno bez náhrady mzdy z dôvodu všeobecného záujmu. Po splnení ostatných podmienok, môže mu urobiť RZ zamestnávateľ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

gjana Pozri príspevok
Zamestnanec bol u nás zamestnaný celý rok 2007. Mal 3 dni pracovné voľno bez náhrady mzdy z dôvodu všeobecného záujmu. Po splnení ostatných podmienok, môže mu urobiť RZ zamestnávateľ?
pokiaľ podá žiadosť o vykonanie rzzp tak určite mu zamestnávateľ môže urobiť vyúčtovanie
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Dobrý deň. Včera som bola na školení a mám pocit, že mám v RZZP väčší chaos, ako keď som tam išla. Mám niekoľko otázok a prosím vás o radu :
1. Keď urobím RZZP zamestnancom, mám ich odniesť do ZP ? Neostávajú mne ako pri rz dane?
2. Dôchodca,KPČ,príjem mesačne 6000,-,spolu je to viac ako 59.232, musí podať RZ ZP ? Či keď platí z príjmu odvod do ZP je jedno koľko zarobí aj keď je dôchodca a platí za neho štát ?
3. Zamestnanec u nás príjem každý mesiac nad 51.822, v inej firme každý mesiac pod hranicu ? Musí podať RZZP?
4. Dôchodca, pracuje na zmluvu, odvody platí, príjem 30.000 mesačne, musí podať RZZP ?
5. Ak vlastne poistenec štátu platí preddavky chápe sa ako normálny zamestnanec aj keď presiahne hranicu 4936*12= 59232 ?
6. Študent, v lete pracoval na 3 mesiace na zmluvu, príjem 75.000 za tri mesiace, musí podať RZ ZP ?
ĎAkujem za odpovede.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

petacuckova Pozri príspevok
Dobrý deň. Včera som bola na školení a mám pocit, že mám v RZZP väčší chaos, ako keď som tam išla. Mám niekoľko otázok a prosím vás o radu :
1. Keď urobím RZZP zamestnancom, mám ich odniesť do ZP ? Neostávajú mne ako pri rz dane? RZZP treba odovzdať do zdravotnej poisťovne
2. Dôchodca,KPČ,príjem mesačne 6000,-,spolu je to viac ako 59.232, musí podať RZ ZP ? Či keď platí z príjmu odvod do ZP je jedno koľko zarobí aj keď je dôchodca a platí za neho štát ? Pri pracovnom pomere je považovaný za zamestnanca. Nemal kolísavý príjem tak vyúčtovanie robiť nemusí
3. Zamestnanec u nás príjem každý mesiac nad 51.822, v inej firme každý mesiac pod hranicu ? Musí podať RZZP? musí
4. Dôchodca, pracuje na zmluvu, odvody platí, príjem 30.000 mesačne, musí podať RZZP ? nemusí
5. Ak vlastne poistenec štátu platí preddavky chápe sa ako normálny zamestnanec aj keď presiahne hranicu 4936*12= 59232 ? Keď presiahne hranicu, prestáva byť poistencom štátu
6. Študent, v lete pracoval na 3 mesiace na zmluvu, príjem 75.000 za tri mesiace, musí podať RZ ZP ?Ak mal stále príjem pod 51 822 tak nemusí robiť rzzp
ĎAkujem za odpovede.
Odpovede v texte
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

V Doklade o výške príjmu sa v IV. oddieli vyplňuje minimálny základ . Tento sa kráti pokiaľ je zamestnanec na PN , poberá ošetrovné podľa počtu dní. Ak však zamestnanec má platené voľno napr. na ošetrenie minimálny vymeriaci základ sa nekráti. Je to tak ?
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Ďakujem katkaj za odpovede a prajem pekný deň.
Len ešte jeden poddotaz. Takže ak dôchodca presiahne tú hranicu, v tomto prípade 59 232 automaticky štát prestane za neho platiť a do ZP idú len jeho preddavky z príjmu z pracovného pomeru ?
Naposledy upravil petacuckova : 16.05.08 at 06:47
0 0
janina51 janina51

janina51 je offline (nepripojený) janina51

janina51 Pozri príspevok
Dobrý deň, SZČO sa rozhodla od roku 2008 uplatňovať paušálne výdavky a upravila si DP r 2007 podľa §17 z o DZP - riadky 40 a 41 VI oddiel DP B, tieto sumy sú zahrnuté v zákl. dane r. 42 DP, má o tieto sumy upraviť základ dane v rzzp? Ešte jednu otázku v roku 2007 SZČO prijala preplatky rzzp za roky 2005,2006 ktoré zahnula medzi iné zdan. príjmy treba aj o tieto sumy upraviť základ dane zrrp? Ďakujem
Prosím Vás vie mi niekto pomôcť? Ď
0 0
julia.levakova julia.levakova

julia.levakova je offline (nepripojený) julia.levakova

Potrebovala by som poradiť, ak náš bývalý zamestnanec-dôchodca požiada o vystavenie dokladu o zapl.preddavkoch a on si následne sám vykoná RZZP (tlačivo A), vznikne mu nedoplatok,ktorý ZP uhradí, ale zároveň vznikne nedoplatok i nám - zamestnávateľovi, túto skutočnosť by nám mal oznámiť na nejakom tlačive? A my ako zamestnávateľ tento nedoplatok sme povinní v stanovenom termíne uhradiť ? Ďakujem za odpoveď.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

abel Pozri príspevok
Už sám názov hovorí, že je to ROČNÉ zúčtovanie. Čo bolo v mesiacoch január a apríl-december? A zrejme aj časť februára a marca...
Ospravedlňujem sa za chýbu. Január až 25.2.2007 MD, 26,2.-17.3.2007 čerpanie dovolenky za rok 2006, od 18.3.2007 je na rodičovskej dovolenke. ktorá pokračuje aj v tomto roku./ Daňové prizn. nebolo robené/.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

IVEB Pozri príspevok
V Doklade o výške príjmu sa v IV. oddieli vyplňuje minimálny základ . Tento sa kráti pokiaľ je zamestnanec na PN , poberá ošetrovné podľa počtu dní. Ak však zamestnanec má platené voľno napr. na ošetrenie minimálny vymeriaci základ sa nekráti. Je to tak ?
Kedže je to platené voľno tak sa nič nekráti
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

petacuckova Pozri príspevok
Ďakujem katkaj za odpovede a prajem pekný deň.
Len ešte jeden poddotaz. Takže ak dôchodca presiahne tú hranicu, v tomto prípade 59 232 automaticky štát prestane za neho platiť a do ZP idú len jeho preddavky z príjmu z pracovného pomeru ?
Ak poistenec štátu zarobí za celý mesiac viac ako 4936 prestáva byť poistencom štátu. A preddavky zaplatí buď ako zamestnanec alebo szčo alebo samoplatiteľ
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

julia.levakova Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť, ak náš bývalý zamestnanec-dôchodca požiada o vystavenie dokladu o zapl.preddavkoch a on si následne sám vykoná RZZP (tlačivo A), vznikne mu nedoplatok,ktorý ZP uhradí, ale zároveň vznikne nedoplatok i nám - zamestnávateľovi, túto skutočnosť by nám mal oznámiť na nejakom tlačive? A my ako zamestnávateľ tento nedoplatok sme povinní v stanovenom termíne uhradiť ? Ďakujem za odpoveď.
Áno nedoplatok alebo preplatok zamestnávateľa vyšší ako 100,- Vám oznámi do 2.9.2008 a vy ho následne do 31.10.2008 uhradíte do ZP
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
janina51 Pozri príspevok
Prosím Vás vie mi niekto pomôcť? Ď
Pomôžete si sama, ak si prečítate toto:

http://www.porada.sk/t80618-rzzp-jed...-prirucka.html
0 0
tamci tamci

tamci je offline (nepripojený) tamci

Dobrý deň. Môžem požiadať o vykonanie RZZP za rok 2007 zamestnávateľa, ak som bola do 31.1.2007 evidovaná na úrade práce (bez príjmu) a od 1.2.2007 som zamestnaná (stále u toho istého zamestnávateľa), pričom v jednom mesiaci presiahol príjem 51 822 Sk? Nie je tam podmienka, že by som ho mohla požiadať len v tom prípade, ak by som bola SÚČASNE poistencom štátu aj zamestncom? Ďakujem za odpoveď.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

tamci Pozri príspevok
Dobrý deň. Môžem požiadať o vykonanie RZZP za rok 2007 zamestnávateľa, ak som bola do 31.1.2007 evidovaná na úrade práce (bez príjmu) a od 1.2.2007 som zamestnaná (stále u toho istého zamestnávateľa), pričom v jednom mesiaci presiahol príjem 51 822 Sk? Nie je tam podmienka, že by som ho mohla požiadať len v tom prípade, ak by som bola SÚČASNE poistencom štátu aj zamestncom? Ďakujem za odpoveď.
môžeš požiadať zamestnávateľa o vykonanie rzzp
0 0
tamci tamci

tamci je offline (nepripojený) tamci

Ďakujem. A mohla by som ho požiadať aj v tom prípade, ak by som v tom januári mala príjem nad tých 4936 Sk?
0 0
glglgl glglgl

glglgl je offline (nepripojený) glglgl

Mam na vás prosbu v roku 2007 som bola cely rok zamestnancom, v inej s.r.očkej som konatelka spoločnícka bez akéhokolvek prijmu, a cely rok 2007 som mala pozastavenu zivnost.Hrubý prijem zo zamestnania cinil priblizne 102 tis. Sk.Chcem vas poziadat o informáciu ci som povinná si urobit sama rocne zuctovanie alebo mam poziadat zamestanávatela, a ktorý typ tlaciva pouzit.Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať