Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Jozef Mihál Pozri príspevok
Platí preddavky také, aké mu vyšli v liste SB v p.B44 - ak to je suma napr. 290 Sk, tak platí preddavky 290 Sk. Zvýšenie na sumu 1134 Sk sa ho netýka, pretože je dôchodca.
dakujem veľmi pekne za odpoveď, krásny deň aj ste sa trafili pán Mihál, vyšli mu 289,- SK
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Predsa ešte jedan otázka, keď je živnosť popri zamestnaní, a vyjdu preddavky tiež menšie ako minimálne, platia sa tie, alebo minimálne?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Pri súbehu zamestnanec + SZČO preddavky platí v takej výške aké vypočítame v RZZP (tam neplatí minimum.)
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

to je super, ďakujem za odpoveď, som si vydýchla...
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

Ahojte poradáci,
obraciam sa na Vás s prosbou...
Ja som z tohto ročného zúčtovania jeleň, doteraz som sa s tým nikdy nestretla. Manželovi to potrebujem urobiť, nakoľko v roku 2007 poberal od 2 zamestnávateľov príjmy zo závislej činnosti, potom bol 1/2 roka evidovaný na ÚP, poberal podporu, a potom si otvoril živnosť a začal podnikať, dostal tiež dotáciu z ÚP.
Ja ani neviem, aký typ tlačiva to mu mám vlastne spraviť....- vôbec sa v tom nevyznám, poradí mi niekto? Vopred ďakujem.
0 0
foaswc foaswc

foaswc je offline (nepripojený) foaswc

Poradí mi niekto, aký typ tlačiva k RZZP mám vypísať, keď som bola do 17.2.2007 zamestnaná a od 26.1.2007 som živnostník?
Ďakujem
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

foaswc Pozri príspevok
Poradí mi niekto, aký typ tlačiva k RZZP mám vypísať, keď som bola do 17.2.2007 zamestnaná a od 26.1.2007 som živnostník?
Ďakujem
tlačivo typu S - ak úhrn vymeriavacích základov za rok 2007 bol vyšší ako 91200 Sk s listami SA - údaje zo zamestnania a SB - údaje zo živnosti.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

waitinka7 Pozri príspevok
Ahojte poradáci,
obraciam sa na Vás s prosbou...
Ja som z tohto ročného zúčtovania jeleň, doteraz som sa s tým nikdy nestretla. Manželovi to potrebujem urobiť, nakoľko v roku 2007 poberal od 2 zamestnávateľov príjmy zo závislej činnosti, potom bol 1/2 roka evidovaný na ÚP, poberal podporu, a potom si otvoril živnosť a začal podnikať, dostal tiež dotáciu z ÚP.
Ja ani neviem, aký typ tlačiva to mu mám vlastne spraviť....- vôbec sa v tom nevyznám, poradí mi niekto? Vopred ďakujem.
ak bol úhrn VZ za rok 2007 tiež vyšší ako 91 200 Sk, tlačivo typu S + dva listy SA (nakoľko poberal príjmy od dvoch zamestnávateľov) a jeden list SB. To že bol evidovaný na úrade práce a poberal podporu znamená, že bol poistencom štátu - teda poistné zaňho platil štát a vplyv na vykonanie RZZP - v tomto prípade - to nemá.
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

Dakujem Fronco za odpoveď. Trošku som to dneska podrobnejšie študovala, už viem čosi viac o tom...ale predsa sa len pôjdem opýtať priamo na zdravotku na konkrétne veci. Dúfam, že sú tam ochotné poradiť.
Ešte sa chcem opýtať, vymeriavacie základy to sú: od zamestnávateľov - úhrny hrubých príjmov a zo živnosti je to čiastkový základ dane zo živnosti, alebo skutočné príjmy, ktoré dosiahol (spolu s dotáciou z UP)? Prosím ešte to mi poraďte.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Od zamestnávateľov si vyźiada "Doklad o výške príjmu a preddavkoch... ", tam bude mať VZ uvedené (je to cca hrubý príjem až na výnimky). Zo SZČO je VZ = (základ dane zo SZČO + výdavky na zdravotné poistenie zahrnuté v nákladoch)/2,14.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Trošku som sa pohral s "pomôckou" na webe rzzp.sk: http://www.rzzp.sk/?a=7 ...a žiaľ musím konštatovať, že čo len pri trošku komplikovanejších prípadoch pomôcka zlyháva.

Preto odporúčam "pomôcku" brať s rezervou a informácie o výbere tlačiva i ďalšie info o RZZP za rok 2007 čerpať napríklad tu:

http://www.porada.sk/t80618-rzzp-jed...-prirucka.html

...a keď už toľko kritizujem, nemal by som opomenúť ani článok v dnešnom SME: http://www.sme.sk/c/3871180/Za-zames...ody-firmy.html ...odporúčam nečítať a ak vám to nedalo a čítali ste, odporúčam rýchlo zabudnúť...
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dobrý deň, ak by bol niekto taký dobrý a skontroloval mi moje rzzp. Ďakujem.
Bola som ID nad 70% celý rok 2007 a zároveň szčo, ale len do 31.8.2007. Preplatok z rzzp za rok 2006 mám v riadku 27 započítaný.
Vypĺňam tlačivo B.
r.24 1.1.2007 - 31.8.2007
r.25 243
r.26 1.536
r.27 191.201
r.28 1.792
r.29 90.184

r.31 1.1.2007 - 31.8.2007 /??/
B
r.32 243
r.33 90.184
r.34. 39.488
r.35 nie
r.36 0

neviem, či mám oddiel VI. vypĺňať, ak áno, pomôžete?

r.51 90.184
r.52 0 /?/
r.53 90.184
r.54 7%
r.55 6.313
r.56 4.777
r.57 4.777 /vypĺňať aj ten?/

preddavky na rok 2008 neplatím, szčo zrušená. Nemala by som ich vypisovať, ale program stále dáva r. 61 a ďalej.
Do osobitných záznamov som poznačila začiatok a koniec szčo.
Ďakujem vopred všetkým, kto pomôžu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Mal by sa vyplniť aj VI.oddiel 3800 Sk do každého mesiaca do augusta. Inak je to OK. Preddavky vypĺnať netreba. Začiatok a koniec SZČO je v p.24, netreba to dávať do osobitných záznamov.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Potom aj r.52 nebude nula, ale 30.400. Ďakujem za odobrenie.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Dobrý deň, chcem sa iba utvrdiť: mám zamestnanca ktorý u nás za celý rok 2007 neprekročil maximum(nieje z pozície zamestnanca podávať RZZP 2007).Ale mal príjem z poľnosp.čin.(z urbáru). A to je príjem, ktorý nepatrí do vyňatých príjmov na RZZP.Musí si podať Ročné zúčtovanie na zdravotné poistenie však? Ja si myslím že áno.
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť? Môj otec je čiastočný invalidný dôchodca a od 10.8.2007 má aj živnosť. Neviem si poradiť s ročným zúčtovaním. Na živnosti bol teda 144 dní, základ dane z príjmov mal 97400,- a preddavky na zdravotné poistenie neplatil. Keďže je ČID vyplnam aj IV.oddiel a neviem čo mám uviesť do riadku 34 (má tam byť to isté čo v riadku "spolu" v VI. oddieli? a taktiež neviem čo mám uviesť do VI. oddielu - mám tam uviesť minimálnu mzdu a iba v auguste pomernú časť za 22 dní min. mzdy? Robilo by mi to 35794,-Sk (5394+7600+7600+7600+7600). Som z toho mimo. Minulý rok som robila otcovmu kamarátovi zúčtovanie a ten bol len SZČO a viem že do VI. oddielu r.42 som uvádzala minimálnu mzdu za každý mesiac, tak neviem či aj v tomto prípade to tak má byť. Ďakujem, dúfam že sa nájde dobrá duša a pomôže mi. Ak to mám dobré čo pochybujem vyšlo mi že by mal nedoplatok vo výške 3187,-Sk.
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

Vlastne ako tak pozerám do oddielu VI. som mala uviesť keďže ide o čiast.invalida polovicu z min. mzdy teda 3800,-Sk že? Len mi prosím vás poradte ten riadok 34 čo tam uviesť? ďakujem
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

V roku 2007 bola konateľovi a súčasne zamestnancovi vyplatená odmena 100 tis. Sk - je potrebné započítať do RZ alebo je možné odmenu pri výročí zamestnanca a nezapočítavať do VZ ?
Odmeny pri výročí podniku sa započítavajú do VZ ?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Odmeny pri výročí podniku sa započítavajú do VZ.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Dobrý deň. Prosím o radu. Ak za r.2007 zamestnanec bol od 1.1.2007 - 10.6.2007, od 11.6.2007 dôchodca, a počas celého roka 2007 bol aj szčo, aké tlačivo bude podávať na RZZP?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať