Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Katy a R Pozri príspevok
.. tiež mám s tým problém S kamarátkou sa snažíme urobiť si pre seba rzzp a nedarí sa.
Skúsim tu.. ak dôchodkyňa (paušálne výdavky) - szčo má ZD 80 tis (r. 42 DP), vypĺňa tlačivo X ? Príjem bol samozrejme vyšší.
Ak bola len SZČO, tak B.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak bola len SZČO, tak B.
Ďakujem
Vyplnila som oddiel III. IV. a V. (nuly), VI. od. nie (celý rok dôchodkyňa a celý rok szčo. Vyšlo mi, že jej všetko vrátia ... je to správne?
preddavok vyšiel 485.- .. treba ho upraviť na 1134?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Katy a R Pozri príspevok
Ďakujem
Vyplnila som oddiel III. IV. a V. (nuly), VI. od. nie (celý rok dôchodkyňa a celý rok szčo. Vyšlo mi, že jej všetko vrátia ... je to správne?
preddavok vyšiel 485.- .. treba ho upraviť na 1134?
Je to správne, nič nedopláca a preddavok sa dôchodcovi SZČO neupravuje - neplatí pre neho minimum. (§ 16 ods. 8 písm. c )
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
...nič nedopláca a preddavky, ktoré zaplatila za rok 2007, jej vrátia...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Jozef Mihál Pozri príspevok
...nič nedopláca a preddavky, ktoré zaplatila za rok 2007, jej vrátia...
...potešujúca správa (keď už musela platiť daň)
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Mám problém s tou hranicou príjmu 91,2 tis (zamestnanec, poistenec štátu, szčo - obdobia sa neprekrývajú)
Ak je príjem zo zamestnania 29 tis (už odpočítané výplaty po skončení PP) a príjem szčo 70 tis (ZD z r. 42 DP = 40 tis) ..použijem S tlačivo, alebo X?

Ešte by som upozornila administrátora ..... ak sa dá opraviť ...
v Zákone o zdravotnom poistení je v § 13 uvedené písmeno j) odstavca 4 až za odstavcom 5
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
VZ zo zamestnania + VZ SZČO = 29000 + 40000 = 69000 ...X.

Zapamätajte si: Ak sa pustíte do vypĺňania tlačiva S a v riadku S21 budete mať po vyplnení listov sumu menšiu ako 91200 - treba to zahodiť a vypĺňať X.

P.S.: http://www.porada.sk/t79939-keby-sa-...ok-2007-a.html ...bod 7...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Jozef Mihál Pozri príspevok
VZ zo zamestnania + VZ SZČO = 29000 + 40000 = 69000 ...X.

Zapamätajte si: Ak sa pustíte do vypĺňania tlačiva S a v riadku S21 budete mať po vyplnení listov sumu menšiu ako 91200 - treba to zahodiť a vypĺňať X.

P.S.: http://www.porada.sk/t79939-keby-sa-...ok-2007-a.html ...bod 7...
Aj som sa do toho X pustila, použila som formulár zo stránky rzzp, ale už to na dnes vzdám.
Napísalo mi, že aktulizuje údaje, ale sú určite neaktuálne (v nápovede MM = 6900, hranica 82800... a celá tá nápoveda..)

V VI. oddieli sa vypĺňa aj obdobie, za ktoré som poistencom štátu (p) ... alebo tam dám nuly? (v príklade vyššie to tak bolo)
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Prosím Vás, dáva sa do RZZP - vratka zo zdravotnej poisťovne na r. 28, alebo tam dávam len výdavky, podľa účtovníctva, napr. aj zaplatené nedoplatky do zdravotnej poisťovne. Môjmu klientovi vrátili dosť značnú sumu, lebo mu ju vlani nechceli vykázyať v zučtovaní a vrátili mu to na osobitnú žiadosť, teraz neviem, či mám aj s týmto uvažovať v RZZP.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Heluška,
čo to bolo "vratka", RZZP, alebo naviac uhradil?
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Bolo to vrátené poistné uhradené viac, lebo on je dôchodca a v poisťovni mu povedali, aby platil z minima. Boli to vlastne preddavky, ale vlani mu ich nechceli dať na riadok 26 RZZP- opravili mu ročné zúčtovanie v poisťovni, vraj to nie sú preddavky. Takže potom mu vracali preplatok čo vyšiel v RZZP a zvlášť sumu, ktorá nebola v ročnom zúčtovaní.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

• vrátené poistné zo zaplateného poistného na verejné zdravotné poistenie, sociálne poistenie a sociálne zabezpečenie, o ktoré si daňovník v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach znížil príjmy z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti podľa § 6 zákona o dani z príjmov sa zaraďuje medzi príjmy podľa § 6 cit. zákona.

Preplatok z RZZP si mala zaúčtovať do príjmu podľa § 6
a vrátené poistné uhradené naviac by som zaúčtovala ako mínus výdavok na ZP.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Podľa toho ako si účtovala o preplatku z RZZP a vrátenom poistnom ZP....budeš vypisovať RZZP za r. 2007
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Ja som to v daňovom urobila tak, ako si písala, len som nevedela ako to dám do RZZP, takže s vrátené poistné dám tiež na r.28 v RZZP . ďakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Heluška,
ak si dala preplatok z RZZP do príjmu, tak s tým nič nerobíš /trošku to pre r. 2007 pok...frali/ a vlastne aj z tohoto preplatku platíš opäť ZP

Do r. 26 - dáš uhradené preddavky na r. 2007
Do r. 28 - dáš výdavky na ZP, ktoré si si uplatnila v účtovníctve, tzn., že tam budem mať uhradené preddavky od 1.1. do 31.12. a MÍNUS vrátené to ZP uhradené NAVIAC /čiže pravdepodobne budeš mať riadok 28 nižší ako riadok 26
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Katy a R Pozri príspevok
Aj som sa do toho X pustila, použila som formulár zo stránky rzzp, ale už to na dnes vzdám.
Napísalo mi, že aktulizuje údaje, ale sú určite neaktuálne (v nápovede MM = 6900, hranica 82800... a celá tá nápoveda..)
Ak môžem odporúčať, tak robiť RZZP pomocou formulárov z rzzp.sk je samozrejme možné ale ak Vám to nesúri, počkal by som pár dní na vychytanie "mušiek" (Naďka to nie je o Tebe)...

...účtovník profesionál používa systém www.somitrencin.sk
0 0
Lenka4 Lenka4

Lenka4 je offline (nepripojený) Lenka4

Dobrý den.

Neviem si poradit s mojim pripadom:

od 1.1.2008 - 31.5.2008 som bola student a zaroven som mala prijmy:
- z dohody 21000 za mesiace januar-marec,
- súčasne som mala príjmy §6 ods 2 písm. b) z činnosti, ktore nie su zivnostou ani podnikanim - 36000 SK (poistne som neplatila)

od juna - septembra som bola v USA na programe work and travel na viza J-1poistné mi zamestnavatel nestahoval z vyplaty, ale poistenie som zaplatila americkej poistovni vopred na toto obdobie.( na SR som bola odhlasenia z poistenie)

od oktobra do novembra som bola dobrovolne nezamestnana a nemala som ziadne prijmy. Platila som poistne ako samoplatitel.

v decembri som bola zamestnanec s prijmom 14000.


Ktore tlacivo musim vyplnit?
Prijmy z USA nezapocitavam do vypoctu pre rzzp? viem, ze prijmy z dohody nemusim uvadzat do rzzp.


Dakujem pekne za odpovede, ak niekto bude vediet vyriesit moj problem.
.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tlačivo X, listy :
XA - uvedieš príjem zo zamestnania
XC - uvedieš hrubý príjem z (§6 ods.2 písm.b), obdobie 1-5/2007 a 10-11/2007
Príjem zo zahraničia neuvádzaš.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Prosím Vás snažím sa urobiť RZ dôchodca-zamestnanec+SZČO, ako SZČO mal základ dane 53000,- Sk a neplatil preddavky ako zamestnanec mal VZ 300000,- Sk a zaplatené všetky preddavky. Vyšiel mu nedoplatok 3400,- Sk.
Má takýto dôchodca platiť v roku 2008 platiť preddavky vo výške 1134,- Sk? Ďakujem vopred za odpovede.
Naposledy upravil Iwett : 09.05.08 at 12:11
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Platí preddavky také, aké mu vyšli v liste SB v p.B44 - ak to je suma napr. 290 Sk, tak platí preddavky 290 Sk. Zvýšenie na sumu 1134 Sk sa ho netýka, pretože je dôchodca.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať