Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
matkovci matkovci

matkovci je offline (nepripojený) matkovci

Ahojte, chcem sa opytat jednu vec. Do juna roku 2007 som bol dennym studentom vysokej skoly. Pocas tejto doby som mal prijmy z dohod a cca 2000 zo sprostredkovatelskej zmluvy. Od juna do oktobra som bol nezamestnany a zo spominanej zmluvy som mal prijem cca 2500 Sk. Od oktobra som SZCO. Mam zahrnut do rocneho zuctovania aj tento prijem priblizne 4500? Do DP som zahrnul len prijmy ako podnikatel, teda od oktobra. Dakujem
Naposledy upravil matkovci : 15.06.08 at 16:02
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Rozalka Pozri príspevok
... základ dane je 92271, zaplatené poistné v r. 2007 = 11592 (viem, platil si zle, len po 966 Sk, a takú sumu zaplatil aj v januári 2008 za december).
Nebol celý rok chorý, nebol invalidný dôchodca. Jediné, čo ma mätie je, že 10.12. šiel do starobného dôchodku. V odd. IV túto skutočnosť uvediem do r. 31, a písmeno B. Neviem, čo s riadkom 34 a potom s r. 65 a 66.
IV. oddiel:

p.31 = 10.12.2007 - 31.12.2007, B
p.32 = 22
p.33 = p.29/365 x 22
p.34 = 4936/31 x 22 = 3503
p.35 = odhadujem, že p.33 bude menšia ako 3503, preto označiť "áno"
atď.

r.65 = to čo vyjde príslušnými vzorcami
r.66 = r.65

...je dôchodca, netýka sa ho povinnosť platiť preddavky minimálne vo výške 1134 Sk, bude platiť to, čo mu vyjde výpočtom v r.65. Odhadujem, že r.65 bude 100 Sk a viac, keby to náhodou vyšlo menej ako 100, potom by v r.66 bola nula, preddavky by neplatil vôbec.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
matkovci Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa opytat jednu vec. Do juna roku 2007 som bol dennym studentom vysokej skoly. Pocas tejto doby som mal prijmy z dohod a cca 2000 zo sprostredkovatelskej zmluvy. Od juna do oktobra som bol nezamestnany a zo spominanej zmluvy som mal prijem cca 2500 Sk. Od oktobra som SZCO. Mam zahrnut do rocneho zuctovania aj tento prijem priblizne 4500? Do DP som zahrnul len prijmy ako podnikatel, teda od oktobra. Dakujem
Ak ste boli v r. 2007 SZČO čo len jediný deň, potom v tlačive vo výpočte poistného pre SZČO uvádzate základ dane z podnikania za celý rok 2007. Ak vypĺňate tlačivo B, tak do r.27 zapíšete Váš základ dane z r.42 daňového priznania tak ako v daňovom priznaní vyšiel, žiadne alikvótne prepočty sa nerobia.
0 0
matkovci matkovci

matkovci je offline (nepripojený) matkovci

Znamena to, ze vychadzam z danoveho priznania, teda tie dve ciastky tam zahrnat nebudem, kedze som ich nezahrnul do danovaho priznania. Robim to prvy krat, takze nemam ziadne skusenosti.dakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Áno, vychádzate z daňového priznania, a ak ste tie dve čiastky do DP nezahrnul, nebudú teda ani v RZ.
0 0
mucina mucina

mucina je offline (nepripojený) mucina

som tá, ktorá má rada čísla
ahojte poradaci, ja som bola pocas roka 2007 5 mesiacov ako samoplatiteľ a vtedy som nemala žiadny príjem. 3 mesiace som bola zamestnaná u jedného zamestnávateľa kde bol príjem 13000 a 4 mesiace u druhého zamestnávateľa, kde bol príjem 40000. Musím podávať rzzp. dakujem za odpoved
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

mucina Pozri príspevok
ahojte poradaci, ja som bola pocas roka 2007 5 mesiacov ako samoplatiteľ a vtedy som nemala žiadny príjem. 3 mesiace som bola zamestnaná u jedného zamestnávateľa kde bol príjem 13000 a 4 mesiace u druhého zamestnávateľa, kde bol príjem 40000. Musím podávať rzzp. dakujem za odpoved
Nemusíš.
0 0
mucina mucina

mucina je offline (nepripojený) mucina

som tá, ktorá má rada čísla
dakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, poistenec bol od 1.1.07 do 22.4.07 bol zamestnanec, od 9.5.07 do 31.12.07 SZČO. Medzi zamestnanim a zivnostou - neplatil poistne, ale mal byt asi ako samoplatitel, lebo nebol na urade prace. Uhrn vymeriavacich zakl. je cca 93000,- Vyplnim tlacivo S+SA+SB+(SC???) - neviem kam vypisem tych par dni ked nebol ani zamest. ani SZČO. Prosim poradte, uz sa s tym trapim druhy den.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ak pri vypĺňaní tlačiva S v položke S21 vychádza suma aspoň 91200 Sk, tak je v poriadku, že vypĺňate S. Ak by to bolo menej, treba použiť tlačivo X s príslušnými listami.

Listy v prípade tlačiv S sú SA (zamestnanie), SB (SZČO) a SC (samoplatiteľ).

V liste SC sa vyplnia údaje za obdobie, kedy bol samoplatiteľ.

Kto používa DRAK-a, netrápi sa s RZ ani deň: http://www.porada.sk/t83778-rzzp-200...e-najdete.html
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte,prosím Vás,keď robím RZZP typ B-cely rok iba živnosť,v októbri 8 dní PN,tu PN uvádzam V.oddieli,cast oktober,cislo 8 - a to je všetko?Nikde inde PN neuvádzam?
Ešte priložím potvrdenie zo Sociálnej poisťovne..
ďakujem
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

erika_H Pozri príspevok
Ahojte,prosím Vás,keď robím RZZP typ B-cely rok iba živnosť,v októbri 8 dní PN,tu PN uvádzam V.oddieli,cast oktober,cislo 8 - a to je všetko?Nikde inde PN neuvádzam?
Ešte priložím potvrdenie zo Sociálnej poisťovne..
ďakujem
správne, a v VI.oddieli, pol.41 v oktobri dáš 23 dní a prerátaš minimálny základ na počet dní.
0 0
laur12 laur12

laur12 je offline (nepripojený) laur12

naozaj spominany student nemusi podat RZZP? ved prekrocil hranicu 59232.

harmonia Pozri príspevok
Ahoj,

poraďte mi prosím s týmto problémom:
terajší študent (od septembra študuje na VŠ) bol v roku 2007 do augusta nezamestnaný (registrovaný na ÚP) a v auguste samoplatiteľ ZP.

Celý rok nemal žiaden príjem, ale v decembri na dohodu zarobil 65 tisíc Sk.

Bude musieť urobiť ročné zúčtovanie ZP za rok 2007 ? (Ak by nebol mesiac samoplatiteľom asi nie ...)

Ak áno, ako si ho má vypočítať ?

Vopred ďakujem za rady.


iva
</PRE>
jery Pozri príspevok
AD harmonia-

predpokladam, ze jeho jediny prijem bol prijem z dohody o VP v decembri, kedy bol zaroven aj student VS.

Za obdobie do augusta, kedy bol na UP a samoplatitel, nemal ziadne prijmy, podliehajuce dani z prijmov.

Ak je to tak, rocne zuctovanie poistneho podavat nebude musiet.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Príjem na dohodu v prípade študenta denného štúdia VŠ - a z tohto dôvodu poistenca štátu - je zaradený medzi tzv. vyňaté príjmy podľa § 13 ods. 20 zákona a preto sa do úvahy neberie.
0 0
mirodre mirodre

mirodre je offline (nepripojený) mirodre

Ahojte chcem sa spítať či mam podávať RZZP ak som vlani bol maturant. Po mature som sa do konca prázdnin zamestnal na zmluvu a normalne za mna zamestnávatel platil aj odvody. Potom som začal študovať na VŠ. Mam to chápať akože som bol celý rok poistencom štátu, alebo na čas kedy som bol zamestnaný som sa zanho nepokladal .... aj napriek tomu, že som bol študent. Prijem som mal do 50 tis. + dohody nejakych 30 tisic. Niekde som čital že sa mi oplati podať RZZP lebo mi vratia preddavky čo za mna zamestnavatel zaplatil v roku 2007 ked som bol študent a zamestnaný zároven. Poradte. Dakujem.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

mirodre Pozri príspevok
Ahojte chcem sa spítať či mam podávať RZZP ak som vlani bol maturant. Po mature som sa do konca prázdnin zamestnal na zmluvu a normalne za mna zamestnávatel platil aj odvody. Potom som začal študovať na VŠ. Mam to chápať akože som bol celý rok poistencom štátu, alebo na čas kedy som bol zamestnaný som sa zanho nepokladal .... aj napriek tomu, že som bol študent. Prijem som mal do 50 tis. + dohody nejakych 30 tisic. Niekde som čital že sa mi oplati podať RZZP lebo mi vratia preddavky čo za mna zamestnavatel zaplatil v roku 2007 ked som bol študent a zamestnaný zároven. Poradte. Dakujem.
Tu nájdeš odpoveď.http://www.porada.sk/t82619-rocne-zu...nu-zmluvu.html
0 0
mirodre mirodre

mirodre je offline (nepripojený) mirodre

Ahojte,

poradte prosím
Minulý rok som maturoval. Po maturite som sa zamestnal na cele prazdniny normalne na pracovnú zmluvu. Po prázdninách som šiel na vysokú školu, dalej som pracoval na dohodu. Celkovo som na zmluvu zarobil do 50 tis. a na dohodu nejakých 30 tis. mam podavať RZZP? Počul som že nemusim, ale že ak podam tak sa mi vrátia peniaze čo som platil ako zamestnanec nakoľko som bol súčastne aj študentom.

Prosím poradte. Ďakujem.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
mirodre Pozri príspevok
Ahojte,

poradte prosím
Minulý rok som maturoval. Po maturite som sa zamestnal na cele prazdniny normalne na pracovnú zmluvu. Po prázdninách som šiel na vysokú školu, dalej som pracoval na dohodu. Celkovo som na zmluvu zarobil do 50 tis. a na dohodu nejakých 30 tis. mam podavať RZZP? Počul som že nemusim, ale že ak podam tak sa mi vrátia peniaze čo som platil ako zamestnanec nakoľko som bol súčastne aj študentom.

Prosím poradte. Ďakujem.
už si predsa dostal odpoveď v tomto príspevku od Lidušky

Ročné zúčtovanie a študent na pracovnú zmluvu - len si klikni na ten modrý odkaz
0 0
martina12 martina12

martina12 je offline (nepripojený) martina12

Prosím o odsúhlasenie RZZP. SZČO dosiahla v roku 2007 stratu - 147 000,-. Zaplatené preddavky, ktoré sú zapísané v r. B06 sa mi v rovnakej výške preniesli do preplatku. Je to v poriadku? SZČO platila odvody z min. VZ.
0 0
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

Ahojte, mozete mi prosim poradit?
Kamarat do septembra 2007 bol zamestnancom na HPP, potom ukoncim PP a je SZCO. Ideme robit RZZP, pouzijem tlacivo S pre 1zamestnavatela.
Sme z toho vyplnania uplne vedla...udavaju sa tam aj dni PN, tzn. kamarat si musi zistit, kedy bol PN?. Este dalsia otazka, za obdobie zivnosti si neplatil zdravotne poistenie, bude to mat na nieco vplyv?

Dakujem velmi pekne za odpoved.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať