Zavrieť

Porady

peňažný denník

peto peto

peto je offline (nepripojený) peto

ahojte. ako začať prosím prvý riadok v peňažnom denníku?

musím napísať zostatok v hotovosti a na účtoch zo 31.12.2003 ku 1.1.2004 ako počiatočný stav, alebo začínam nulou? prosím poradte.
Usporiadat
Dedo_Mraz Dedo_Mraz

Dedo_Mraz je offline (nepripojený) Dedo_Mraz

Oukej. Predpokladám správne, že nebude existovať žiaden papierový doklad s týmto konkrétnym číslom? Budem mať len výpis z účtu s touto účtovnou položkou... Usudzujem z toho, že Zdravotnej poisťovni faktúru neposielam...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ja si robím Knihu ostatných záväzkov. Tu mám všetky záväzky, na ktoré nemám dodávateľskú faktúru. Napr. platby do poisťovní, zmluvy, rôzne dane, DPH, mzdy atd. Urobím si "interný doklad" očíslujem - priložím podklady, ale výpočty.
0 0
Alena Kašičková Alena Kašičková
Dedo_Mraz
Mal by som otázku súvisiacu s peňažným denníkom: Začínam z účtu platiť odvody do Zdravotnej poisťovne. V peňažnom denníku túto položku zaznamenám, avšak neviem, pod akým číslom dokladu. Určite je na to jednoduchá odpoveď, vopred sa na ňu teším a ďakujem za ňu!
Odvody do ZP zaúčtujem ako platby do fondov, mám ich rozdelené na ZP a SP
-účtovanie v programe JÚ. V peňažnom denníku zaznamenám č.BV-bankový výpis,
nerobím žiaden interný doklad, samotný výpis je dokladom. Vediem aj knihu záväzkov. Prajem príjemný deň všetkým poraďákom.
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
jasné že jej faktúru neposielaš ale bankové výpisy máš nejako označené nie? majú svoje poradové číslo. Záleží len na tebe, akoý spôsob si zvolíš. Ale musí to byť v evidencii platby do fondov no a v peňažnom denníku ako výdaj z banky. Presne tak ako ti písala Alena.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať