Zavrieť

Porady

Dôchodca SZCO + vdovsky dochodok

Dobrý den, potrebujem poradit:
- Dochodca SZCO, poberatelka starobneho dochodku za rok 2004 cca 73.000 + vdovskeho dochodku cca 33.000, ma jedno vyzivovane dieta 24 rocne, student VS + poberatel sirotskeho dochodku cca 31.000 za rok 2004
Moja otázka:
1/ uvadza sa v riadku 30 súčet starobneho a vdovskeho dôchodku? V paragrafe 11 zakona o DzP sa vdovsky dochodok vobec nespomina, tak som si neni istá
2/ môže si na syna odratat danovy bonus 4.800 ak je syn poberatelom sirotskeho dochodku?
Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanulla je offline (nepripojený) hanulla

    žena plná energie hanulla
    cauko. Ani ja som nemala istotu ohladne toho dôchodku. Volala som na DU a teticky mi jednoznačne povedali že vdovský, vdovecký dôchodok nemá žiadny vplyv na DP. Na syna si mozes upaltnit danový bonus pokial máš potvrdenie o návšteve školy a pokial s nim zije - zrvalá adresa rovnaká, sirotský nemá vplyn na DP to su na syna penieaze nie pre SZČO. Pa



    DANIELAš
    Dobrý den, potrebujem poradit:
    - Dochodca SZCO, poberatelka starobneho dochodku za rok 2004 cca 73.000 + vdovskeho dochodku cca 33.000, ma jedno vyzivovane dieta 24 rocne, student VS + poberatel sirotskeho dochodku cca 31.000 za rok 2004
    Moja otázka:
    1/ uvadza sa v riadku 30 súčet starobneho a vdovskeho dôchodku? V paragrafe 11 zakona o DzP sa vdovsky dochodok vobec nespomina, tak som si neni istá
    2/ môže si na syna odratat danovy bonus 4.800 ak je syn poberatelom sirotskeho dochodku?
    Dakujem za radu

    DANIELAš je offline (nepripojený) DANIELAš

    DANIELAš
    Hanulla,

    dakujem velmi pekne, tak si myslim aj ja, ale dve hlavy su mudrejsie ako jedna
    :-))
    pekny vecer

    Dôchodca SZCO + vdovsky dochodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.