Zavrieť

Porady

EZU - zasielanie mesačných výkazov do SP elektronicky

Elektronické zasielanie údajov do Sociálnej poisťovne - máte aj Vy neustále problémy- už mám hotové mzdy za 4 mesiace, doteraz sa mi nepodarilo odoslať úspešne ani jeden mesiac.
Usporiadat
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

pridávam info o zasielaní mesačných výkazov elektronicky :
v septembri 2011 musí ten zamestnávateľ ktorý zamestnáva 4-roch a viac zamestnancov prejsť na elektr.zasielanie MV
v októbri 2011 3-och a viac zamestnancov
v novembri 2011 všetci ktorí zamestnávajú zamestnancov.

IVETAN
11 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
ale na splnomocnení zo sp, je len meno, rodné číslo ale bydlisko tam nikde neudávam.
Veď nemusíš ísť "striktne" podľa splnomocnenia, uvedeného na stránke SP.
Vytvor si sama v štýle:

Splnomocnenie
Splnomocniteľ: xy, s.r.o.
sídlo: mmmm
zastúpený: konateľom tým a tým (ďalej splnomocniteľ)

Splnomocnec: meno a priezvisko
r.č.
bydlisko (ďalej len splnomocnenec)


Splnomocniteľ splnomocňuje týmto splnomocnenca na zasielanie dokumentov do SP prostredníctvom EZU.
Týka sa to dokumentov: RLFO
Mesačný výkaz preddavkov poistného


Dátum:


Podpis: splnomocniteľ
Podpis: splnomocnenec


Ja som posielala takého splnomocnenie a bolo to OK
5 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Ani po spustenej kontrole na register neboli výkazy akceptované. Tak som bola dnes osobne v Sociálnej poisťovni pri okienku register zamestnávateľov, lebo som sa na žiadne číslo nedovolala. Zvonilo to tam, ale nikto to nebral.
Príjemná pani ma hneď upozornila, aby som do elektronickej podateľne ani nechodila. Sama uznala, že tie upozornenia nie sú až také viditeľné a ľudí tá zle fungujúca podateľňa rozčuľuje. Skontrolovala mi ochotne v registri zamestnancov, ktorí tam podľa vypísaných chýb výkazu nie sú a tiež zamestnancov, ktorí sú tam podľa vypísaných chýb viackrát. Register bol úplne v poriadku.
Upozornila ma, že napriek tomu že majú napísané, aby si klienti skontrolovali výkazy po 15.1.2013, mám kontrolovať výkazy až v piatok t.j. 18.1.2013. Nepredpokladá, že to bude toho pätnásteho v poriadku. Len čo tí chudáci, čo teraz prihlasujú a odhlasujú zamestnancov. Ja teda počkám s dohodármi až na budúci týždeň.
5 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dôležité oznamy:

Z dôvodu nevyhnutnosti vykonania profilaktiky na webovom serveri Sociálnej poisťovne ( www.socpoist.sk) dňa 12.8.2010 v čase od 16:00 do 19:00 hod., nebude možné pristúpiť k elektronickom službám " Individuálne účty poistencov" a "Elektronický zber údajov" prostredníctvom odkazov uverejnených na tejto stránke. Na prístup k informácii o zmenách stavu individuálneho účtu a na doručenie podaní za odvádzateľa poistného využite priamo nasledujúce linky:

Individuálne účty poistencov: https://esluzby.socpoist.sk/

Elektronický zber údajov: https://podatelna.socpoist.sk/
4 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
no takže teraz čo, mám vypísaný RLZ ešte nikdy nemal zamestnancov ten môžem poslať poštou? a zamestnancoov idem prihlasovať 8 ako ich prihlásiť?
Ak ich chceš prihlásiť elektronicky, musí mať tvoj zamestnávateľ so SP uzatvorenú dohodu o elektronickom zasielaní dokladov.
https://esluzby.socpoist.sk/ezuf/log...14pH!461995124

Až potom je možné RL zasielať elektronicky. Po schválení SP, ti SP zašle GRID kartu. Ak spracovávaš mzdy, môže ťa zamestnávateľ splnomocniť na odosielanie výkazov a RL, a v tom prípade zašle SP GRID kartu na tvoje meno.

Pokiaš nebudeš mať túto dohodu schválenú na SP, RLFO zasielaš osobne, alebo poštou.

Doporučujem sa spojiť so SP, v ktorej pôsobnosti je zamestnávateľ.
mne vždy ochotne poradili
4 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
keď nie je dohoda tak môžem aj pri 8 zamestnacoch poštou? No mne to nahlásil v utorok a keďže ešte nemal zamestnancov, tak nestíham ani dohodu, tak skúsim zajtra zavolať do SP a poslať poštou.???? dík
No, pokiaľ nemáš dohodu, elektronicky ti to aj tak nepôjde.
Takže musíš poštou, alebo mailom.
Doplnenie:
http://www.socpoist.sk/zamestnavatel/1384s#Povinnosti
(výber zo stránky:
Povinnosti podľa písm. a) až e) je zamestnávateľ povinný plniť na tlačivách (Registračný list zamestnávateľa , Registračný list FO, Mesačný výkaz poistného a príspevkov) alebo inou formou, ktorých obsah a spôsob zasielania určí Sociálna poisťovňa; lehota na splnenie povinnosti podľa písm. a), c) až e), g) až j) je zachovaná aj vtedy, ak sa tlačivo v ustanovenej lehote odovzdalo na prepravu poštou alebo odoslalo faxom alebo elektronickou poštou. Lehota na splnenie povinnosti podľa písm. b) je zachovaná aj vtedy, ak sa tlačivo v ustanovenej lehote odoslalo faxom alebo elektronickou poštou alebo ak bola informácia podľa písm. b) odoslaná prostredníctvom krátkej textovej správy (SMS). Tlačivo odoslané faxom alebo elektronickou poštou, ak nie je podpísané zaručeným elektronickým podpisom podľa osobitného predpisu alebo urobené v súlade s dohodou podľa § 186 ods. 2, treba potvrdiť písomne najneskôr do troch dní odo dňa jeho doručenia Sociálnej poisťovni. Informáciu odoslanú prostredníctvom krátkej textovej správy (SMS) je zamestnávateľ povinný potvrdiť na tlačive určenom Sociálnou poisťovňou najneskôr do troch dní odo dňa jej odoslania Sociálnej poisťovni.)
Naposledy upravil rodina1 : 04.05.11 at 17:33 Dôvod: Doplnenie
4 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dôležitý oznam
Sociálna poisťovňa s účinnosťou od 1.10.2011, za účelom zefektívnenia a zautomatizovania spracovania podaní zamestnávateľov, mení podmienky určenia formy odosielania podaní nasledovne:
a) zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú 3 a viac zamestnancov – s účinnosťou od 1.10.2011 budú mať povinnosť odosielať dokumenty (RLFO , MV, VP) elektronicky,

b) zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú 2 zamestnancov – s účinnosťou od 1.11.2011 budú mať povinnosť odosielať dokumenty (RLFO , MV, VP) elektronicky,

c) zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú 1 zamestnanca – s účinnosťou od 1.12.2011 budú mať povinnosť odosielať dokumenty (RLFO , MV, VP) elektronicky,

d) zamestnávatelia, ktorým bola v minulosti udelená výnimka - výnimka stráca platnosť dňa 31. decembra 2011, s účinnosťou od 1.1.2012 budú mať povinnosť odosielať dokumenty (RLFO , MV, VP) elektronicky.

Oznam o pravidelnej údržbe elektronických služieb
Systém elektronické služby bude z dôvodu pravidelnej systémovej údržby nedostupný každý utorok od 16:00 do 18:00 hod. V prípade, ak utorok padne na posledný alebo prvý kalendárny deň v mesiaci, systém elektronické služby bude v uvedenom čase dostupný.

GRID karta – bezpečnostný predmet
Sociálna poisťovňa v súčasnosti využíva pre prístup k elektronickým službám autentifikačný bezpečnostný predmet – GRID kartu. Poistencom, ktorým bola vydaná grid karta, oznamujeme, že táto grid karta bude aktivovaná najneskôr do troch dní od jej vydania. Až po aktivácii grid karty bude zabezpečený prístup k elektronickým službám Sociálnej poisťovne.
Dohoda o elektronickej komunikácii

Odvádzateľ poistného:

- zamestnávateľ - oprávnená osoba predloží pri podpise tejto dohody k nahliadnutiu preukaz totožnosti (občiansky preukaz, cestovný pas a pod.), Splnomocnená osoba:

- predloží pri podpise tejto dohody k nahliadnutiu preukaz totožnosti (občiansky preukaz, cestovný pas a pod.),

- predloží splnomocnenie na podpis tejto dohody v mene odvádzateľa poistného.

GRID karty:

Odvádzateľ poistného (zamestnávateľ - právnická osoba, zamestnávateľ - fyzická osoba) môže požiadať o novú Grid kartu alebo o prístup k ďalšiemu IČZ k svojej existujúcej Grid karte, ak predloží k nahliadnutiu:

- preukaz totožnosti (občiansky preukaz, cestovný pas a pod.),

Splnomocnená osoba môže požiadať o novú Grid kartu, alebo o prístup k ďalšiemu IČZ k svojej existujúcej Grid karte, ak predloží:

- preukaz totožnosti k nahliadnutiu (občiansky preukaz, cestovný pas a pod.),

- splnomocnenie na výkon činností v mene odvádzateľa poistného, ktoré bude obsahovať:

presné označenie splnomocniteľa a splnomocnenca,určenie, akými činnosťami splnomocniteľ splnomocnenca poveruje,
dátum s podpisom splnomocniteľa úradne osvedčeným notárom alebo matrikou.


Tlač PDF súborov
Z dôvodu odhalenia bezpečnostnej chyby v programe pre zobrazovanie PDF súborov Adobe Reader v prehliadači Internet Explorer verzie 8 a vyššej od spoločnosti Microsoft, prosíme všetkých používateľov tohto prehliadača, aby si aktualizovali program pre zobrazovanie PDF súborov zo stránky http://get.adobe.com/cz/reader/ V prípade problémov pri zobrazovaní PDF dokumentov alebo tlačou RLFO, MV v prehliadači IE odporúčame používať verziu IE 7.0 a vyššiu v kombinácii s verziou Acrobat Reader 9.x. V prípade ak používate Acrobat Reader X ver. 10.0.x odporúčame aktualizovať na poslednú dostupnú verziu (momentálne ver. 10.0.1.434)

Podpora pre elektronické služby „E-služby“ Sociálnej poisťovne
je zabezpečovaná počas pracovných dní od 8:00 do 17:00 na telefónnom čísle 02/59248 737 alebo prostredníctvom e-mailovej komunikácie (Kontaktný formulár). Mimo týchto hodín a počas dní pracovného voľna nás kontaktujte len prostredníctvom e-mailovej komunikácie
4 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Pokiaľ nemusíte neposielajte dnes MV za 12/2012 ak tam máte dohodára. SP má chybu na stránke - vykazujú decembrových dohodárov 2 x. A preto mesačný výkaz neprejde kontrolou - vypisuje chyby. Musela som spustiť kontrolu na register...
4 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Problém je, ak v MV za december je niekto, kto skončil do 31.12.2012. Ak tam taký nie je, tak to nám chodí.
4 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Tak už si termín posunuli na 15.1.2013.

Chyby pri Kontrole mesačných výkazov a výkazov poistného na register poistencov
V súvislosti s nevyhnutnými úpravami registra poistencov Sociálna poisťovňa eviduje mesačné výkazy (MV) a výkazy poistného (VPP), ktoré boli prijaté od 8.1.2013 od 18:00 hod. a sú v stave „neakceptovaný – chyby registrácie“ v dôsledku nesprávne vyhodnotenej kontroly dokumentov na register poistencov. V priebehu najbližších dní Sociálna poisťovňa zabezpečí u týchto dokumentov automatizovane spustenie opakovanej kontroly na register (nie je potrebné spúšťať opakovanú kontrolu klientom SES). Prosíme klientov, aby si po 15.1.2013 tieto výkazy opätovne skontrolovali v prehľadoch MV a VPP a v prípadoch, kedy chyby registrácie budú pretrvávať, kontaktovali Sociálnu poisťovňu prostredníctvom Kontaktného formulára. Súčasný stav je dočasného charakteru a súvisí so zapracovaním legislatívnych zmien v zmysle novely zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení.
3 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
msa Pozri príspevok
chcem sa spýtať, čo mi hrozí za neskoré podanie RLFO odhlášky za zamestnanca. nemôžem sa totiž prihlásiť do SP, píše mi pri prihlasovaní : Bližšie neidentifikovaná chyba pri prihlasovaní. Kontaktujte administrátora.Samozrejme, že v sobotu sa nikam nedovolám. ďakujem za odpov.
Mám rovnaký problém . Skús poslať odhlášku mailom. A potom máš všetko OK.
2 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

sybila3 Pozri príspevok
od akého počtu zamestnancom je povinná firma zasielať výkazy do SP elektronicky? díky moc
Pozri tu:
http://podnikanie.etrend.sk/podnikan...-po-novom.html
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
vypisujem dohodu k zasielaniu výkazov elektronicky, odvádzateľa som dala s.r.o., podpíšem treba k tomu priložiť aj výpis z obch.registra? a moje splnomocnenie a zasielam do SP 2x? dík
Výpis z OR treba (nemusí byť overený, stačí vytlačený z internetu, poprípade okopírovaný). Dohodu podpisuje konateľ. Splnomocnenie, ktorým ťa s.r.o. splnomocňuje, tiež konateľ.
Stačí zaslať 1x.
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
aha takže dohodu+výpis z OR aj z internetu+splnomocnenie zaslať na SP a treba niekde uviesť že prístupové údaje zaslať mne? Lebo to by som sa načakala kým by mi to doniesli. díky moc
Pokiaľ ťa firma splnomocní, tak by SP tú GRID kartu mala zaslať tebe. Treba na splnomocnenie uviesť aj tvoje rodné číslo a presnú adresu.
2 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

AnnaK Pozri príspevok
Sociálna poisťovňa sa vrátila k starému systému zasielania výkazov elektronicky. Znova neponúka výber firiem podľa názvu iba podľa IČZ. Jediná zmena je, že po výbere firmy je potrebné vybrať činnosť príp. typ výkazu, ktorý idete odosielať. Potom už všetko funguje úplne rovnako ako v starom systéme, ktorý fungoval až do výmeny na poste ministra. Dnes som odosielala mesačný výkaz, bola som prekvapená, či ide o novinku, ale výkaz som odoslala bez problémov.
Je to škoda, že si nemôžeme vyberať firmu podľa názvu, ale bolo to tak predtým, tak si zase zvykneme na starý systém. Čo iné nám zostáva, keď sme nútení EZU používať.

V minulosti som nemala problém tlačiť vo formáte PDF výkazy a registračné listy. Ani v starom overenom systéme EZU, ani v novom, ktorý je už zase zrušený. Teraz, keď sa zase vrátili k starému systému, vôbec nemôžem tlačiť vo formáte PDF. Stiahla som si upgrade Adobe Reader ako dporúčajú na stránke SP, potvrdila som, že súhlasím s podmienkami, ale tlač nefunguje. Už ma nebaví tento prístup štátnych intitúcii k ľuďom, ktorí financujú ich pohodlný život. Ale tu sa nedá zmeniť nič. Takže sa už iba snažím nejako zvládať povinnosti napriek problémom, ktoré neustále pribúdajú. Máte rovnaké problémy s tlačou vo formáte PDF?
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Výkazy posielam pravidelne, hneď v deň výplaty. Výkazy si vytlačím zo mzdového softwaru, pretože zo stránky sa mi nedarilo vytlačiť celý výkaz a zo stránky SP som si vždy tlačila potvrdenie o prijatí. Teraz mi prišla výzva, že som nepodala výkaz za marec. Potvrdenie o prijatí s identifikátorom prijatia mám vytlačený. Dnes som výkaz posielala znovu, je akceptovaný, ešte nespracovaný a zajtra mám volať, či je to v poriadku. Dúfam len, že nedostanem pokutu Stalo sa niečo podobné aj niekomu z Vás???
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

truch Pozri príspevok
Výkazy posielam pravidelne, hneď v deň výplaty. Výkazy si vytlačím zo mzdového softwaru, pretože zo stránky sa mi nedarilo vytlačiť celý výkaz a zo stránky SP som si vždy tlačila potvrdenie o prijatí. Teraz mi prišla výzva, že som nepodala výkaz za marec. Potvrdenie o prijatí s identifikátorom prijatia mám vytlačený. Dnes som výkaz posielala znovu, je akceptovaný, ešte nespracovaný a zajtra mám volať, či je to v poriadku. Dúfam len, že nedostanem pokutu Stalo sa niečo podobné aj niekomu z Vás???
ja po podaní mv tak za týždeň, vždy kontrolujem saldokonto na sp.
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

srska Pozri príspevok
ja po podaní mv tak za týždeň, vždy kontrolujem saldokonto na sp.
už budem aj ja
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nemusíš nič, len si vybaviť elektronické podávania v SP, ZP
Na stránke SP, v elektronickej podateľni si zvolíš možnosť vypísať tlačivo online, a proste ho tam vypíšeš. Bude to pracnejšie, ale ak ti je ľúto peňazí za soft,tak sa viac narobíš.
myslím, že ak sa prihlásiš a vytiahneš to tlačivo, tak už základné info o firme bude vyplnené, podobne, ako je to na drsr.sk, ale neviem isto, ja posielam .xml
1 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

aktaK Pozri príspevok
dobry den,
chcela by som sa opytat, ako to bude v prípade takých firiem, ktore si mzdy vedu trebars ručne, resp. v excely a pod.,
akú moznost budú mat oni pri odosielaní mesacných výkazov do SP.
napr. vo firme je trvalo zamestnaný na ciastocný prac. pomer len jeden pracovník, kupovat mzdový SW je predsa len financne dost naročne v tomto pripade, ako sa majú takýto zamestnavatelia zariadit?
napr. ja mám zakúpený SW, ktorého súcastou nie je automaticky mzdový SW, ale dáva moznost spracovat max,. 2 prac. mesacne.
pravdupovediac neviem, ci z takeho SW sa dá odoslat nieco elektroniky do SP a aj ZP, asi budem prinutená si ho riadne zlegalizovat a zaplatit, a to kvoli 1 ! pracovníkovi v jednej firme (
co mi poradite??
je tam možnosť nahratia či už prihlášok, odhlášok a mesačných výkazov manuálne.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
určite
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať