Zavrieť

Porady

Potenie

usilovná pracovníčka
Čaute,

má niekto podobný problém ako ja - nenormálne potenie?
Potím sa, či mi je zima alebo teplo. Som obmedzená vo výbere odevov, všetko tmavšie farby aby nebolo nič vidieť a ja tak strašne zbožňujem bláznivé farby. Váhu mám v norme, nepapám korenené jedlá, dodržiavam hygienu, používam prípravok proti poteniu ale to pravé podpažie si nedá povedať. A hlavne v práci, medzi ľuďmi. Doma zo mňa nevytečie ani kvapka. Som z toho už zúfalá.
Ozvite sa niekto kto má podobné problémy.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Tak ja som patrala a skúšala, a prišla som na to, že najlepši je driclor. Už by som bez neho asi nevedela žiť. Vyskušala som aj ine pripravky ale uz neviem ich nazvy, no driclor mi jediny pomohol. A ani nie tak krem ale roztok, vyzera to ako dezodorant guličkovy. Môže sa pritom používať kludne nejaky dezodorant, proste hocico. Podmienky su len take, že 24-hodin pred nanesenim a po by si sa v tej oblasti nemala holiť. A naniest by sa mal ked si vklude, najlepsie pred spanim, lebo ak sa budes hybat a vyvijat nejaku aktivitu namahavejsiu tak potom driclor neučinkuje. Prvykrat stači davat kazdy druhy den ale potom uz raz za tyzden, za dva. Ako kedy, ja to pouzivam teraz tak raz za 2 tyzdne.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Ak je potenie nadmerné a vylúčia sa ochorenia ( zvýšená funkcia štítneej žľazy, infekčné ochorenia, ochorenia nadobličiek, klimaktérium a vedľajšie účinky liekov) potenie sa dá zvládnuť konzervatívne: buď 1. roztokmi alebo pastami, ktoré obsahujú aluminiumchlorid, 2. jontoforézou, 3. šalviovými preparátmi, 4. homeopatiou alebo 5. BoTox - injekciami hlavne pri potení v podpazuší.
Ak všetko zlyhá je tu ešte možný operačný zákrok. Zákrok sa volá endoskopická thorakálna sympatektómia (ETS). Robí sa v celkovej narkóze, cez malé dva otvory v podpazuší sa urobí endoskopia hrudníka, pri ktorej sa blokuje nerv Nervus sympathicus pomocou jemných titanových klipsov. Úľava je okamžitá samozrejme pri vydarenej operácii a úspech 97%.
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Podrobnosti viz příloha. Petr
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Podla toho, ako si to popisala, na vine je asi najskor Tvoj vegetativny system, najma parasympatikus, teda psychika, nakolko k poteniu nedochadza doma, ale v praci a v styku s ludmi, teda ked prezivas v podvedomi stres, aj ked to takto nevnimas. Riesenim by bolo zatlmenie psychiky, aby si nebola prilis vzrusiva, aby nereagoval okamzite vegetativny system a s nim spojene aj dosledky, teda potenie, ktore sa objavi znenazdajky, aj pri nejakej neprijemnej myslienke, pri jednani s ludmi, pri vsetkom, kde nas to voci ostatnym deklasuje a urcite si velmi empativna, dokazes velmi prezivat problemy inych, vies byt velmi sucitna a prezivat emocie, samozrejme, tiez spojene s potenim.Je mozne to riesit technikami na ovladanie psychiky, na dodanie sebavedomia, alebo aj medikamentozne.
0 0
vivika vivika

vivika je offline (nepripojený) vivika

Dobrý deň,
včera som objavila "Poradu" a túto tému, lebo vyhľadávam všetko čo sa týka nadmerného potenia. Aj ja sa potím "nenormálne" - vyskúšala som všetko - akupunktúru, chodila som ku kožnej, botox na ruky...a momentálne som sa objednala na thorakoskopickú sympatektómiu - ale nepáčilo sa mi že som vyše 2 hodiny čakala na lekára, ktorý ma potom "vyšetril" behom 1 minúty na chodbe a poslal ma objednať na zákrok. Stihla som sa spýtať iba na to, že kde mi to bude robiť a vraj pod prsami, ale ja všade čítam že pod pazuchami. Prosím Vás, kto máte skúsenosti - napíšte mi - ako prebieha operácia, koľko budem musieť mať drény, ako dlho sa býva na PN....či to bolí, aké máte vedľajšie účinky..
Ďakujem veľmi pekne
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Úprimne držím palčeky všetkým, ktorý sa nadmerného potenia chcú zbaviť.

Ja mám pravdepodobne hrošiu kožu, pretože niečo ako nadmerné potenie alebo potenie vôbec, ani vlastne poriadne nepoznám.
Chvalabohu som to zdedila po mamine, ktorá sa potí veľmi-veľmi máličko.
Postihne nás to tak akurát keď je vonku veľmi teplo alebo pri strašne veľkej fyzickej námahe. Aj to sa spotíme len máličko a chvalabohu nejaké fľaky na oblečení alebo cícerky potu nepoznáme.
Asi aj preto mi vyhovujú skoro všetky druhy antiperspirantov a deodorantov, teda tie, ktoré mne samej voňajú.

Kamarátke sa strašne potili ruky, ale až tak, že jej liezla z nich dolu koža, úplne sa jej šúpali. V niečom si máčala ruky, taká žltá voda to bola ale neviem, ako sa to volalo. Ale aj tak nakoniec musela ísť na zákrok, kde jej niečo v podpazuší vyberali... Presne ale neviem povedať....
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

vivika Pozri príspevok
Dobrý deň,
včera som objavila "Poradu" a túto tému, lebo vyhľadávam všetko čo sa týka nadmerného potenia. Aj ja sa potím "nenormálne" - vyskúšala som všetko - akupunktúru, chodila som ku kožnej, botox na ruky...a momentálne som sa objednala na thorakoskopickú sympatektómiu - ale nepáčilo sa mi že som vyše 2 hodiny čakala na lekára, ktorý ma potom "vyšetril" behom 1 minúty na chodbe a poslal ma objednať na zákrok. Stihla som sa spýtať iba na to, že kde mi to bude robiť a vraj pod prsami, ale ja všade čítam že pod pazuchami. Prosím Vás, kto máte skúsenosti - napíšte mi - ako prebieha operácia, koľko budem musieť mať drény, ako dlho sa býva na PN....či to bolí, aké máte vedľajšie účinky..
Ďakujem veľmi pekne
Nepoznám všetky techniky, môžem hovoriť len o tej, ktorá sa prevádza v našej nemocnici. U nás sa zákrok robí v podpazuší na oboch stranách. Pacienti drény nemajú. Drény majú len v prípade komplikácií. Po zákroku majú pichavé bolesti na hrudníku ale nie silné.Ak sú silné môže ísť o komplikáciu - Pneumotorax. Ak všetko prebehne v poriadku na druhý deň po kontrolnom rentgene odchádzajú domov.
Po rozhovore s pacientmi, ktorí zákrok absolvovali, tvrdia svorne, že potenie pokračuje na inom mieste tela (pretože pot z tela musí odchádzať),
naposledy jedna pacientka hovorila, že sa viac potí na zadku.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Bionda Pozri príspevok
Excipial deoforte sa da volne kupit v lekarni a je naozaj ucinny a dobry. Ja tento krem pouzivam aj proti poteniu chodidiel a je ucinny.
Podľa seba viem, že ak má niekto chorú štítnu žľazu, nepomôže nič. Čo peňazí som už ja do toho vrazila!
0 0
vivika vivika

vivika je offline (nepripojený) vivika

Milá Ludmilla,
prosím Ťa a kde je u Vás?
Ď
Vivika
0 0
linda666 linda666

linda666 je offline (nepripojený) linda666

Dobry den
Ja by som sa chcela informovat, ci niekto z pritomnych si dal vpichnut tie botulotoxiove injekcie, ja mam velky problem s potenim a na cenne nezalezi a kto by mi vedel odporucit nejakeho lekara.Dakujem
0 0
vivika vivika

vivika je offline (nepripojený) vivika

Linda, ja som mala napichanu pravu ruku pred pol rokom, okrem toho ze to bolelo som po par dnoch nevedela odomykat dvere poriadne, mala som ruku ako keby nebola moja xi a potila sa mi aj tak, jasne ze nie tak velmi a nie na napichanom mieste, bol vidiet rozdiel. Ale to zalezi aj od toho AKO sa potis. Mne z ruk tecie. Uz mam aj termin operacie, idem na thorakoskopicku sympatektomiu. Jaj a vydržalo mi to ani nie 2,5 - 3 mesiace. Ahoj
0 0
linda666 linda666

linda666 je offline (nepripojený) linda666

Vivika dakujem ti velmi pekne za odpoved, ale neviem ci mame ten isty problem?Ja sa potim strasne pod pazuchami.A co to ides na aku operaciu?to je na odstranenie potnych zliaz?A predtym ten doktor ta uistil ze tie injekcie ti pomozu? a ked sa mozem opytat kolko ta to stalo?
0 0
vivika vivika

vivika je offline (nepripojený) vivika

Ahoj, tak ked sa to tyka podpazusia, tak tam to vraj pomaha :-) Mne sa poti vsetko , hlavne ruky a nohy, podpazusie nie, tam pouzivam Driclor uz roky,(dost sa tu o nom popisalo) ale vraj po tejto operacii sa mi nebudu potit ani ruky ani podpazusie. Na internete ked si das do google thorakoskopicka sympatektomia alebo hyperhidrozis tak sa docitas o com to je. Ja idem na Ruzinovsku hrudnikovu chirurgiu, maju aj svoju stranku. Pozri si, je tam aj presne popisany zakrok. Ahoj
0 0
Majca Majca

Majca je offline (nepripojený) Majca

Nataša ja mám tiež taký istý problém a tiež si myslím, že je to z tresu,trémy,nervozity. A vekom sa to bude ešte zhoršovať. To som Ťa moc nepotešila. Ale ja už som s tým zmierená. Ten čo to pozná to pochopí.
Čauko
0 0
dook dook

dook je offline (nepripojený) dook

Programátor webových stránok a mobilných aplikácií ...viac
cel som ti poradit ze to mozno odide samo alebo ja nevim skus pouzivat dajaky krem na tvar alebo daco , vim ze to zni divne ale ja som sa potil ako kon dakedi to sme sli len do macdonaldu a tieklo zomna 20 litrov a to bolo -50 C a ted zrazu to prestalo a proste uz nic a vobec som sa nezmenil , akurat som zacal pouzivat taku dajaku vodu prosti jebakom fakt a ked pomoze tak nz
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

babenky, nechcem byt hnusna, ale vezmite pripadne do uvahy aj tento clanok:

http://kosmetika.abecedazdravi.cz/po...ntiperspiranty

bol publikovany na viacerych strankach na nete, keby ten link prestal fungovat, tak tu je to iste, ale na inej stranke:

http://www.celostnimedicina.cz/pozor...erspiranty.htm
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

jo, este na vas myslim a spomenula som si na jednu vec, ktoru som kdesi citala: hlasatelky vraj pouzivaju (ked na ne svietia horuce reflektory, z ktorych sa spoti asi kazdy) - tie male slipeinlagen, ... nemam s tym skusenosti, ale asi by som si vybrala taky typ, ktory ma lepidlo po celom povrchu, nie iba jeden tenky pasik - zlozit na polovicu a vlepit do bluzky alebo kostymku - pripadne poistit malickou zicherkou, alebo dvoma ... asi treba vyskusat viem, ze to nepomoze proti poteniu, ale proti prepotenym mapam by to mohlo byt dost ucinne ...

volakedy sa do siat vsivali "potitka", ale skor to bolo na ochranu siat, kedze sa vlnene saty nedali prat po kazdom pouziti, tak sa odparali a oprali iba tie potitka... tieto nalepene sa daju samozrejme jednoducho vyhodit... kto uz by to pral?
0 0
aaerdna aaerdna

aaerdna je offline (nepripojený) aaerdna

zdravím. ja som sa tiež nadmerne potila v podpazuší. skúšala som antiperspiranty a nič nezabralo.ani ten Expicial deoforte. kamoška mi doniesla jeden prípravok z Poľska a ten zabral. a potom mi ho už nedoniesla a kupila som si driclor a super zaberá tiež vôbec sa nepotím a používam ho 1 alebo 2x týždenne. žiadne fľaky v podpazuší, môžem nosiť všetky tričká.
ale chcela by som sa opýtať je škodlivý ten Driclor?? Môžem ho stále používať veľa rokov?
0 0
goly1 goly1

goly1 je offline (nepripojený) goly1

ja mam tiez tento problem,lenze ja sa potim iba ak som v strese.Ale na celom tele a je to dost viditelne.A horsie je ze sa ani neviem sustredit pri odpovedi v skole ..lebo vsetci sa smeju a ja sustredim len na potenie a nie na odpoved.Este horsie je ze sa blizia matury a stuzkova.Neviete nitko poradit?je to porucha stitnej zlazy?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať