Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

lujza.j Pozri príspevok
Zimama, ak by sa rozhodla presádzať /ja by som počkala...
Vďaka aj Tebe, Lujza (?) za cenné rady - asi s tým presádzaním naozaj ešte chvíľu počkám... Ale už sa aspoň necítim taká "stratená vo svete vznešených orchideí", vďaka Vám ostatným skúseným šikulkám. Zimama
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Silvernola Pozri príspevok
Rozumej tomu tak...
Tak nejako som to aj pochopila, len som v tom chcela mať úplne jasno... A potreba alebo túžba kúpiť si ďalšiu/e orchideu/y naráža u mňa na krutú realitu - jednak musím najprv vymyslieť, kam by som ich dala (desiatky orchideí... to by som potrebovala ešte jednu miestnosť...) a jednak, ako som už písala, mám pred nimi veľký rešpekt... Ale keď teraz zisťujem, že sa im celkom darí aj bez môjho výrazného prispenia , a keď mám už k dispozícii Vaše ochotné rady a skúsenosti, viem už, že raz si minimálne jednu ďalšiu kúpim aj sama. Vďaka aj Tebe za "odborné konzultácie"! Zimama
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Zimama Pozri príspevok
....Ale keď teraz zisťujem, že sa im celkom darí aj bez môjho výrazného prispenia , a keď mám už k dispozícii Vaše ochotné rady a skúsenosti, viem už, že raz si minimálne jednu ďalšiu kúpim aj sama. Vďaka aj Tebe za "odborné konzultácie"! Zimama
Tak takto nejako zacina zavislost Vitaj medzi nami Nech sa tvojim kvietkom dari.
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

millienka Pozri príspevok
a kde sa da kupit?
Ja som naposledy videla ligno v Kauflande v odd. s crepnikmi a cibulovinami. Stal 8,99 E (myslim)
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

V Baumaxe BB maju VANDY na vypredaji za 5 EUR !!!!!!!!!!!!!!!! Utekajte. Prave som sa z tade vratila a maju este asi 7 kusov !!!

Ja som kupila 3 ( 2 sebe a jednu kamoske) Foto dam poobede.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175, ja mám na niektorých takéto scvrknuté korienky, myslíš aj ty takéto?
Snímka1087.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

moja nová akože odkvitnutá za 3,3Oe
Snímka1079.jpg  
Snímka1078.jpg  
Snímka1077.jpg  
1/1
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ahojte, tak takto vypadaju moje dve Vandy za 5 EUR.
DSC00576.jpg  
DSC00577.JPG  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som nedávno jednu z tých čo sa s nimi piplem po x-tý krát zasadila takto. palička mi ju trochu fixuje, aby sa nevyvalila, lebo koreňov v kochly nie je veľa keď ju idem polievať tak ju na paličke posuniem nižšie a zaťažím kameňom, aby nevyplávala a poriadne sa napila. pri niektorých už neviem čo by som vymyslela, pritom to že sa s nimi piplem vôbec nie je pestovateľská chyba, ale chyba pri nákupe, som ohúrená z farieb a pritom korene nie sú moc ok
Snímka1088.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte, tak takto vypadaju moje dve Vandy za 5 EUR.
myslím, že veľmi dobrá kúpa, vyzerajú veľmi dobre
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
dievčence, tak aké to hnojivo používate na orchidky v tomto jesenno-zimnom období? vraj by malo mať viac draslíka. nejaké konkrétne napismenkovať nemôžte?

našla som tieto uvedené ako vhodné:
Neudorff Hnojivo pro orchideje (NPK 3-2-5) či Substral Orchideen (NPK 4-4,5-8)

Máte niekto s nimi skúsenosti?

pobehala som hádam zo 4 obchody a nikde som ich nezohnala
Cele leto hnojim granulami z baumaxu-kransky hnoj, treba ho rozriedit, potom donho namacam, pekne rastu korene, aj listy
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
Adelka hladaj také , kde je vyššie P niekto používa aj Krystalon plod a kvet , ale to sa musí vedieť namiešať, aby si nespálila
inak ja som toto leto dosť používala prírodné a tak asi začnem až trocha neskôr - dam im oddych
Uz som pisala nizsie, pouzivam rozriedeny kravsky hnoj, granule, pekne rastu korene, aj listy
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

jaja82 Pozri príspevok
Milka 60. Mozno je to hlupa otazka ale rosit ten mach aby tam zostal a neuschol alebo rosit oncidko??? S timi hluzami to je ok ?? lebo aj tie male su take vraskave a pritom je mokra kora. Nevies o aky druch moze ist ?? malo take zlto cervenkaste kvety alebo podla coho sa to urcuje?
Oncidiek mam viac, zistila som, ze ich treba viac polievat, castejsie, ako phaly, lebo maju korene, nie hluzy a niektore zacali vysychat, tak ich polievam skor, ako ostatne.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

millienka Pozri príspevok
preco? mach nie je vhodny?
Ja som mach vyhodila hned po kupe, lebo boli velmi premocene, presadila som do trochu vacsich, od tesco jogurtov, vybrala som jemnejsiu koru, dobre sa im dari, ale polievam castejsie, rychlo vyschnu, maju uz nove korene, aj listy rastu
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
ja som nedávno jednu z tých čo sa s nimi piplem po x-tý krát zasadila takto. palička mi ju trochu fixuje, aby sa nevyvalila, lebo koreňov v kochly nie je veľa keď ju idem polievať tak ju na paličke posuniem nižšie a zaťažím kameňom, aby nevyplávala a poriadne sa napila. pri niektorých už neviem čo by som vymyslela, pritom to že sa s nimi piplem vôbec nie je pestovateľská chyba, ale chyba pri nákupe, som ohúrená z farieb a pritom korene nie sú moc ok
Ked vidis pri nakupe, ze nieco nie je v poriadku, presad
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
Ked vidis pri nakupe, ze nieco nie je v poriadku, presad
základ je takú ani nekúpiť, ale niekedy kupujem okom a nie rozumom ja hneď nepresádzam, dorobím diery do kochla, keď sú to bojovníčky popasujú sa aj samé ak nie tak potom presadím. ja nerada presádzam, je to vždy vyrušenie a oddialenie ďalšieho kvitnutia
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
základ je takú ani nekúpiť, ale niekedy kupujem okom a nie rozumom ja hneď nepresádzam, dorobím diery do kochla, keď sú to bojovníčky popasujú sa aj samé ak nie tak potom presadím. ja nerada presádzam, je to vždy vyrušenie a oddialenie ďalšieho kvitnutia
Vzdy sa pozriem, ci maju korene, ale niekedy je to unikatny kusok, tak kupim a hned presadim, este sa mi nestalo, ze by nezniesla presadenie, snazim sa to urobit opatrne. O par som prisla, lebo som ich nechala v povodnom substrate a zhnili. Samozrejme, presadzam len vtedy, ked su premocene, alebo inak postihnute. Posledne z tesca boli v poriadku, ale male kalimerky z machu hned vyberam. Zatial su ok, rastu im korene, snad aj raz zakvitnu. Raz som sa pytala v obchode, preco su preliate, povedali, ze ich polievaju kazde rano, tak tie isli hnned do sucheho.
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
a aké sú to tie prírodne?
Lignohumát - ten používam aj ja........
používala som sušený kravinec a vykvasený slepačinec
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jaja82 Pozri príspevok
Milka 60. Mozno je to hlupa otazka ale rosit ten mach aby tam zostal a neuschol alebo rosit oncidko??? S timi hluzami to je ok ?? lebo aj tie male su take vraskave a pritom je mokra kora. Nevies o aky druch moze ist ?? malo take zlto cervenkaste kvety alebo podla coho sa to urcuje?
rosiť tan mach, , lebo jemné korienky skôr uschýnajú, ale už je chladno , tak opatrne, aby si nepreliala,mladé hluzy by mali byť vypnuté- sú korene v poriadku?
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Aj tie mlade hluzi na tom oncidku su take vraskave a tie korene som este nepozerala a pravdu povediac ani ma to nenapadlo. Takze idem a kuknem. A este jedna otazka pri roseni tiez treba aj u tichto davat pozor aby voda nesla do srdiecka ako u phal????
Naposledy upravil jaja82 : 16.09.10 at 09:04
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať