Zavrieť

Porady

Mzdy a MRP program

Chcela by som sa opytat...uctujem v PU v systeme MRP mzdy a personalistika veria 5,10 takze ta najnovsia, no problem je ze mi to vobec nevypocita odvody a ani mzdu nepocita spravne...
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/...poistovna.html
Skús si pozrieť, či v priloženom linku nenájdeš v archíve tlačív, čo potrebuješ.
Program Formik, stačí aj demoverzia, archív tlačív.
Alebo kontaktuj MRP, či Ti vedia dodať vtedajšiu verziu MRP.
A do tretice, vypracuj si tabuľku miezd v Exceli, alebo pohľadaj tu na Porade, či Ti bude vyhovovať niektorá z tých, čo sú tu priložené. Samozrejme, údaje, %, odpočítateľné položky si dosaď z roku, pre ktorý ich potrebuješ.
Naposledy upravil Dav : 02.11.08 at 15:32
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Ďakujem za tvoju reakciu a ochotu mi pomôcť
tú tabuľku mám tak to asi tak poriešim ale investovala som do toho dosť času a tak som myslela že to bude jednoduchšie keď to vytlačím z programu, ale nič ešte raz vďaka
Anika
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Prečo riešiš v roku 2008 mzdy za rok 2004 (to ste vtedy nevytlačili celý rok žiadnu zostavu?)
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Anik Pozri príspevok
... za rok 2004 potrebujem urobiť mzdu pre 2 zam...
na mieste je otázka, ktorú zadala Andyke...
Ale povedzme že prechádzaš na počítačové spracovanie miezd, a chceš nahodiť históriu miezd za uplynulé roky. No v tom prípade by asi najvhodnejšie bolo každy rok nahadzovať vo verzii programu, ktorá platila pre daný rok, a postupne inštalovať novšie verzie programu... Verzia platná pre rok 2008 nemusí byť metodicky "kompatibilná" s rokom 2002, 2004....
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

vďaka za Vašu ochotu a čas
riešim lebo ma kamarát poprosil že má kontrolu a má niečo zlé tak to treba dorobiť stávajú sa rôzne veci čo už
Anika
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Anik skús tlačivá r.2004 - čítaj Sociálnu poisťovňu:
http://www.rksoft.sk/formulare.htm


Pozn.: až budeš robiť tie mzdy , v tom roku mali zamestnanci nárok na 0,5 % nižšie odvody na starobné poist. na 1 dieťa
Naposledy upravil Andyke : 02.11.08 at 20:19 Dôvod: Doplnenie
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Výkaz do sp skús si dať Výstupy - poistné - Výkaz pre Soc. poist (do roku 2004) Predlohu si vyber 03-Mesačný výkaz poistného (2002).

UP skús Výstupy - poistné - Výkaz (obecný) pre poisťovne, Predloha 05 - Poistné v nezamestnanosti, Poistné - vybrať Poistenie v nezamestnanosti.

Všade uvádzať správne obdobie.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
čo sa týka roku 2004, skús si v poistnom nahodiť tie poistné ktoré Ti chýbajú, a zadať platné parametre v danom období.
Číselníky - práca so mzdovým číselníkom - Poistné, insertom pridávaš.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Prosím Vás, ak zadávam nového zamestnanca v MRP-mzdy DOS, a dám si pracovné pomery - F9 a nemám tam nič, žiadne poistné,potrebujem dorobiť mzdy za rok 2002, v mzdovom číselníku sú, neviete prečo ich nemám v prac.pomeroch?
Ďakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Dos-e som už nerobila dávno, ale ten pracovný pomer je aktuálny? Lebo ja vo win verzii mám nastavený filter zobrazovania sa iba aktuálnych prac. pomerov. Ostatní zamestnanci, ktorí už v danom období, v ktorom sa nachádzam, nepracujú sú "skrytí", nezobrazujú sa.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lenka1979 Pozri príspevok
Prosím Vás, ak zadávam nového zamestnanca v MRP-mzdy DOS, a dám si pracovné pomery - F9 a nemám tam nič, žiadne poistné,potrebujem dorobiť mzdy za rok 2002, v mzdovom číselníku sú, neviete prečo ich nemám v prac.pomeroch?
Ďakujem.
Lenka,
choď "Práca so mzdovým číselníkom", otvor si konkrétne poistné a pozri "História" možno v tejto Histórii rok 2002 nemáš
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Prosím Vás robím mzdy za 11/2008 v MRP programe. Konkrétne zamestnanec bol celý mesiac PN t. j. od 1.11. do 30.11. Takto to zadám aj pri výpočte /ešte upresním je to pokračovanie PN z predchádzajúceho mesiaca a už mal zaplatené aj prvých 10 dní/ a program ma nechce pustiť ďalej do výpočtu mzdy lebo mi hlási chybu, že "počet dní ND je väčší ako počet pracovných dní, ktoré sú ešte k dispozícii, preto nemôže byť prevzatý do mzdy. Vykonajte opravu údajov."
Doposiaľ som nemala problém s výpočtom žiadnej mzdy až teraz. Nemá niekto taký prípad, alebo skúste nahodiť taký prípad do programu či Vás pustí vypočítať mzdu. Ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
margaretka71 Pozri príspevok
Prosím Vás robím mzdy za 11/2008 v MRP programe. Konkrétne zamestnanec bol celý mesiac PN t. j. od 1.11. do 30.11. Takto to zadám aj pri výpočte /ešte upresním je to pokračovanie PN z predchádzajúceho mesiaca a už mal zaplatené aj prvých 10 dní/ a program ma nechce pustiť ďalej do výpočtu mzdy lebo mi hlási chybu, že "počet dní ND je väčší ako počet pracovných dní, ktoré sú ešte k dispozícii, preto nemôže byť prevzatý do mzdy. Vykonajte opravu údajov."
Doposiaľ som nemala problém s výpočtom žiadnej mzdy až teraz. Nemá niekto taký prípad, alebo skúste nahodiť taký prípad do programu či Vás pustí vypočítať mzdu. Ďakujem.
Skúšobne som nahodil na november PN (01-30.11) a mne pekne vypočítal program mzdu. Čo sa rovnal nule. Mám MRP Win
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Ja mám tiež Win a mne robí to čo napísala. A akú máš verziu? Ja mám 5.60/002/
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
margaretka71 Pozri príspevok
Ja mám tiež Win a mne robí to čo napísala. A akú máš verziu? Ja mám 5.60/002/
Verzia 5.61.003 zo dňa 02.12.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Ďakujem. Skúsim stiahnúť novšiu verziu. Dúfam, že sa potom program umúdri a nebudem mať z neho nervy.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
bude to verziou, tento problém nastal aj mne.
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Prosím vás akceptuje Sociálna poisťovňa mesačný výkaz vytlačený
z programu MRP, alebo je nutné odovzdávať na orginál tlačive? Ďakujem.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

martina2006 Pozri príspevok
Prosím vás akceptuje Sociálna poisťovňa mesačný výkaz vytlačený
z programu MRP, alebo je nutné odovzdávať na orginál tlačive? Ďakujem.
Akceptuje...
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
Dobrý deň,
mám problém pri výpočte mzdy, mám aktualizovanú verziu programu,robím mesačnú mzdu s uplatnením zákona o práci vo verejnom záujme. Urobím dochádzku zmestnancovi - mal 5 dní dovolenky, vypíše mi odpracované 15,94 dní alebo 127,5 hod, inému zasa 14,88 dní alebo 119 hod, pritom obaja pracujú na plný úväzok 8 hod.Po vystavení mzdy sú 1. dva stĺpce označené zelenou farbou - odpracované dni a hodiny a program ma upozorní na chybu:
maxim. počt odpracov. hodín a dní. Vie mi niekto poradiť,ako to odstrániť? Ešte otázka - náhrady majú byť zaplatené priemernou alebo pomernou mzdou?
Ďakujem všetkým.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať