Zavrieť

Porady

Odstránenie vodného kameňa.

Vie mi prosím dakto poradiť skutočne overený prostriedok ( nie tie z reklamy...) na odstranenie vodneho kamena ? Ďakujem, R.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Pru Pozri príspevok
Coca colu odporúčajú lekári aj na zastavenie hnačky.........
... a preháňadlo odporúčajú ľudoví liečitelia ako najúčinnejší prostriedok na zastavenie kašľa.

Po požití sa bojíš zakašľať
0 0
katkapekly katkapekly

katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac
Používam ocot na kanvicu, nerezový drez a vynikajúco vyčistí aj plastový odkvapkávač riadu. A čo sa týka práčky, jeden opravár práčiek nám radil používať Palmex. Moja teta má práčku 10 rokov a vraj nikdy nepoužila iný prací prostriedok a bubon v tej práčke je ako nový. Ja mám síce novú práčku takže to nie je moja skúsenosť ale o 10 rokov vám dám vedieť ako vyzerá moja práčka po používaní Palmexu
A ešte nie je zlé vriaci ocot s pár lyžičkami soli naliať do zanesenej WC misy. Len podotýkym že vodu treba predtým špongiou odstrániť aby ocot pôsobil priamo.
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Dostať kúpiť takú magnetickú guľku do práčky alebo umývačky riadu, ktorá tuším mení iony vody a potom sa vraj kameň netvorí. Má s tým niekto skúsenosti?
0 0
siza siza

siza je offline (nepripojený) siza

tak to by ma tiez zaujimalo
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ja mám tú guľku, ale neviem povedať či má nejaký účinok. Bubon mám síce pekný, ale ona by mala aj zmäkčovať vodu a že by som mala pekne vypraté niektoré fľaky, tak to nie. Inak na konvicu používam ocot, v kuchyni Pulirapid, všetko je ok, ale na záchod mi nepomáha nič. Vodný kameň nemám dolu vo vode, ale po bokoch ako sa splachuje a nič mi na to nepomáha.
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
zuhl Pozri príspevok
Ja mám tú guľku, ale neviem povedať či má nejaký účinok. Bubon mám síce pekný, ale ona by mala aj zmäkčovať vodu a že by som mala pekne vypraté niektoré fľaky, tak to nie. Inak na konvicu používam ocot, v kuchyni Pulirapid, všetko je ok, ale na záchod mi nepomáha nič. Vodný kameň nemám dolu vo vode, ale po bokoch ako sa splachuje a nič mi na to nepomáha.
Aj ja mám tú guľku a som na tom rovnako, neviem presne či to funguje, ale špirálu v práčke mám jednu a tú istú už viac ako 10 rokov a dúfam, že ešte niečo vydrží.
0 0
saskah7 saskah7

saskah7 je offline (nepripojený) saskah7

Inac, tu coca-colu som aj vyskusala a funguje... Sice ocot mi to minule urobil este dokladnejsie, ale priznam sa, ze tu colu som tam nechala len 2 hodiny, a mohla som dlhsie. Je to fakt hruza, ale kyseliny ludia do seba leju...
0 0
BKJURAJ BKJURAJ

BKJURAJ je offline (nepripojený) BKJURAJ

NA WC-KYSELINA SOLNA, NIC LEPSIE NEPOZNAM. NA NOC VYLEJEM CELU FLASKU A RANO JE VIDIET VYSLEDOK. KYSELINA CHLOROVODIKOVA=SOLNA A STOJI ASI OKOLO 45 SK.POZOR NEPOUZIVAT NA UMYVADLO ROZOZIERA ZELEZO, KEDZE SA POUZIVA PRI SPAJKOVANI ZINKOVYCH PLECHOV.AHOJTE
0 0
Marta_ Marta_

Marta_ je offline (nepripojený) Marta_

som panna, tiger a "1" ...viac
A ja mám také niečo podobné v tvare toaletného mydla a som s tým spokojná. Prádlo je mäkšie a bubon je stále ako nový. Moja kolegyňa to mala tiež v starej práčke a opravár bol z toho hotový, že to nevidel, aby v starej práčke bolo špirála ako nová. Ak by ste chceli vedieť viac, ako to funguje (neviem, či nebudem robiť reklamu), tak prečítajte si o tom v katalógu Hiteko. Už som na tieto výrobky upozorňovala pri švédských handričkách, ale len preto,aby tí, čo sú zvedaví, mohli si prečítať o tom ako to funguje a kde všade sa to dá použiť. Sú to drahšie výrobky, ale dostať aj kadejaké náhrady.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

V piatok večer som do wécka naliala domestos, dosť smrdel, ale ráno to bolo čisté, inak používam fixinelu na všetko je lacnejšia ako tie super reklamovane odstraňovače vodného kameňa, ale rozdiel v tom asi nebude len asi v cene.
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Tiež sa mi najlepšia zdá Fixinela, ale tá, čo obsahuje 15-30% kyseliny fosforečnej.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

V školách mi poradili čo používajú na čistenie - Kyselina Chlorovodíková (soľná), toaletu krásne vyčistí od kameňa aj vaňu občas cca raz za pol roka tiež s týmto prípravkom umyjem a to tak že si to zmiešam vo vedre s vodou a kefou vydrhnem celú vaňu, nedávajte to ale na batériu. Nedávajte toho veľa, lebo keď to kameň rozožiera tak to smrtí, ale výsledok je OK.
0 0
zuzkaznr zuzkaznr

zuzkaznr je offline (nepripojený) zuzkaznr

Ahoj. Citala som vase rady a chcela by som sa opytat,kde a asi za kolko sa da kupit ta gula na vodny kamen. Vopred dakujem.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

magnetickú guľu nájdete:
http://bb.webshop.sk/obchod/?page=sh...e39b790629472a
http://www.tradehas.sk/anticalc.htm

Osobne z mojej pračky nevyšlo ani ťuk, voda bola čistá aj bubon taký akí bol pred tým takí bol aj potom, používala som ju cca 1 mesiac, teraz som ju posunula mojej mame.......
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
v tomto katalógu je veľa užitočných vecí

http://www.hiteko.sk/katalog.pdf

a medziiným aj magnetická guľa do pračiek a umývačiek riadu
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
V našej drogérii ju majú za 150 Sk a vyzerá tak isto. Dúfam že aj funguje a nie je to len nejaká napobobenina.
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Kúpila som si Pullirapid, vyskúšala a vyzerá byť dobrý.
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

aj u nas pouzivaju a odporucaju fixinelu (ale samozrejme treba davat len na to co sa tym neposkodi)

pochybujem ze tie magneticke veci funguju, pseudovedecke vysvetlenie principu ma neuspokojuje, musel by som vidiet realne nezavisle a korektne porovnanie
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
zuzkaznr Pozri príspevok
Ahoj. Citala som vase rady a chcela by som sa opytat,kde a asi za kolko sa da kupit ta gula na vodny kamen. Vopred dakujem.
majú ju v dm drogerií stojí 200sk
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Sharon Pozri príspevok
Kúpila som si Pullirapid, vyskúšala a vyzerá byť dobrý.
Pulirapid je dobrý a ešte vela iných ,,reklamovaných výrobkov" ale sú asi na tej istej úrovni ako tie lacné v nevýraznych obaloch. V reklame špinu alebo vodný kameň len handričkou pretrú no v skutočnosti to tak nefunguje.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať