Zavrieť

Porady

Odstránenie vodného kameňa.

Vie mi prosím dakto poradiť skutočne overený prostriedok ( nie tie z reklamy...) na odstranenie vodneho kamena ? Ďakujem, R.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

lenkam68 Pozri príspevok
Reagovala som na poznámku "neviem či to nejako nerozožiera." Netvrdím, že nepoužívam žiadne chemikálie na udržanie čistoty v domácnosti. Ja som len chcela povedať, že ocot je rovnako účinný na odstránenie kameňa ako rôzne prípravky a v neposlednej rade oveľa lacnejší.
O tom či je lacnejší je na dlhšiu debatu. Ale veď času je dosť. Pokiaľ viem, cena octu sa pohybuje tak cca 7 a niečo centov (v priemere) Môžem sa spýtať koľko toho octu minieš na čistenie kanvice ako často ju čistíš?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

daria29 Pozri príspevok
pre jxozbi-rozalka ten prípravok predávaju zaregistrovaní clenovia.ten prípravok trvá velmidlho,používa sa tak ,že si to nelejem iba na hubku ,natriem baterie,sprchové dvere,nechám pôsobiť,a potom to osprchujem,utrem! na riad ,kávovar,kanvice,je iné zase.pozrite si fi www.euronabycerny.com. tam je všetko čo potrebujete .
Mne to pripadá ako MLM a najväčšia výhoda prípravku je zárobok pre odporúčajúceho
Ocot mi vyčistí kameň, ale nie peňaženku...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Neviem prečo by sme mali na čistenie v domácností používať tvrdú chémiu tam kde stačí ocot, alebo prášok do pečiva.Aj keď by tieto ,,eko" čističe boli násobne drahšie.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Sóda bicarbóna a ocot vyčistia odtok. Stačí nasypať sódu, zaliať octom, počkať, kým to vyšumí, prepláchnuť vodou, párkrát zapumpovať zvonom - a vyčistí odtok rovnako, ako drahé, a chemicky agresívnejšie prípravky.
0 0
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

220870 Pozri príspevok
Neviem prečo by sme mali na čistenie v domácností používať tvrdú chémiu tam kde stačí ocot, alebo prášok do pečiva.Aj keď by tieto ,,eko" čističe boli násobne drahšie.
Záleží na tom, čo myslíš pod pojmom tvrdá chémia. Chemickou látkou je aj kyselina octová = ocot, ale to nerátajme. Je veľa chem. látok, ktoré sú len obyčajnou kombináciou toho, čo používame každodenne. Napríklad, keby si zmiešala prášok do pečiva s octom - je to chemická látka, ale nemožno odsudzovať hneď , že je to neviem ako škodlivé alebo agresívnejšie viac ako jeho zložky. To preukážu až chem. testy.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

jxozbi Pozri príspevok
O tom či je lacnejší je na dlhšiu debatu. Ale veď času je dosť. Pokiaľ viem, cena octu sa pohybuje tak cca 7 a niečo centov (v priemere) Môžem sa spýtať koľko toho octu minieš na čistenie kanvice ako často ju čistíš?
Čistím ju cca raz za mesiac a použijem nato asi deci octu. Keď čistím práčku použijem celý liter a tiež ju čistím zhruba raz za mesiac. Priznám sa, že som to cenovo neporovnávala s čistiacimi prostriedkami na trhu, pretože ja som zatiaľ s octom spokojná, preto neviem, či ma použitie octu víde lacnejšie, alebo drahšie. Ale i keby ma vyšiel drahšie, radšej ho použijem (pokiaľ bude spĺňať účel), ako chémiu. Myslím si, že jej máme okolo seba toľko, že ak mám možnosť sa zaobísť bez nej, zvolím tento spôsob.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

jxozbi Pozri príspevok
Dík za predchádzajúce info. Pôjdem na to mrknúť. Inak tie "chemikálie" na odstránenie vodného kameňa napr z rýchlovarných kanvíc a nádob dennej potreby musia mať zdravotný toxikologický atest potvrdený ústavom prevencie a klinickej medicíny o neškodnosti, pretože inak by sa nemohli dostať do obehu a predávať. Väčšinou zložky týchto látok tvoria kyseliny ako citrónová (ktorá sa na odstraňovanie v.k. používa bežne), prípadne kyselina fosforečná (obsahuje ju aj Coca cola), takže zdravotne a ekologicky je to v poriadku.
Máš pravdu že by mali mať toxikologický atest, ale koľko výrobkov je na trhu a počase sa z médií dozvieš, že ten alebo onen výrobok je škodlivý, dokonca až životu nebezpečný.
Ide o biznis = veľké prachy
0 0
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

lenkam68 Pozri príspevok
Čistím ju cca raz za mesiac a použijem nato asi deci octu. Keď čistím práčku použijem celý liter a tiež ju čistím zhruba raz za mesiac. Priznám sa, že som to cenovo neporovnávala s čistiacimi prostriedkami na trhu, pretože ja som zatiaľ s octom spokojná, preto neviem, či ma použitie octu víde lacnejšie, alebo drahšie. Ale i keby ma vyšiel drahšie, radšej ho použijem (pokiaľ bude spĺňať účel), ako chémiu. Myslím si, že jej máme okolo seba toľko, že ak mám možnosť sa zaobísť bez nej, zvolím tento spôsob.
No asi nemáš takú tvrdú vodu. Máš vlastný studňu alebo z verejného vodovodu? No ja som volil chemickú cestu, pretože máme takú tvrdú vodu, že ak 2 týždne nečistím kanvicu tak nevidím dno. Nezdá sa to, ale keď som si to prepočítal pri octe ma to vyšlo drahšie takto kúpim jedno litrové balenie Cheirónu a vydrží mi rok, pretože sa dá viacnásobne použiť - princíp nasýteného roztoku. Do práčky dám raz ročne 2 balenia a na pranie používame doma prášok od amway, ktorý síce možno drahší, ale je koncentrovanejší - dávaš úplne málinko (menej ako poldeci) a obsahuje už zložky proti usadzovaniu v.k.
0 0
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

lenkam68 Pozri príspevok
Máš pravdu že by mali mať toxikologický atest, ale koľko výrobkov je na trhu a počase sa z médií dozvieš, že ten alebo onen výrobok je škodlivý, dokonca až životu nebezpečný.
Ide o biznis = veľké prachy
Istota je keď je na etikete (teda aspoň pri slovenských výrobkoch) napísané
Povolené ÚPKM a číslo zložky.
Lenže stránka ukpm.sk momentálne nefunguje - hanba!!! No to je ten sľúbený prístup k info v SR ošetrený zákonom.
Ale myslím, že výrobca alebo predajca by ho mal poskytnúť k nahliadnutiu.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

stále sa tu spomína chémia,ja o nej nehovorím,práve v dnešnej dobe je viac a viac ľudí za čistotu,ekologiu.a kto ma rád ocot,nech ho používa ,nik nebráni,ale je pravda,ze ja mám kanvicu bielu do týždňa,tak ju musím viackrát čistiť,pre mna je lacnejší môj prípravok.a také mudre reči,ze sa to niekomu zdá, ze je to MLM,a výhoda -zárobok pre odporúčajuceho. z toho sa asi nezbohatne,ved ked si to kupim sama ,mam to lacnejšie, a ked som spokojná,nech je to čo chce,aj MLM.
0 0
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

daria29 Pozri príspevok
stále sa tu spomína chémia,ja o nej nehovorím,práve v dnešnej dobe je viac a viac ľudí za čistotu,ekologiu
Za čistotu sme tu asi všetci a chémia je našou každodennou súčasťou či chceš alebo nie a tvrdiť, že také nič nepoužívaš je nereálne. Okrem toho tvoj prípravok o ktorom hovoríš (nesúdim jeho účinok nepoznám ho) je tiež vo svojom zmysle chemická látka. A ekológia? Keď ju budeš študovať tak zistíš, že časť ekológie je úplne zvrátená na opak svojej podstaty a svojimi "ekologickými" myšlienkami nás dostáva tam, kde nechceme byť.
0 0
lili1207 lili1207

lili1207 je offline (nepripojený) lili1207

Používam prostriedok Pursue,je naozaj perfetkný.Ponúka ho len firma amway.Obsauje organickú kyselinu.Na vodný kameň je ako drak.Je to silný koncentrát,takže sa riedi a vydržíí veeľmi dlho.Pefektne čistí toaletu,umyvadlo,vanu,kachličky...Stačí len nastriekať,nechať pôsobiť a utrieť.Nepoškodzuje batérie...Vyjde 6,85e..lili1207@azet.sk
0 0
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

Cenová akcia na odvápňovač viac na www.vodnykamen.wz.cz
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mna by zaujimalo,ako ocistit od kamena kavovar-mam s mlyncekom,vola sa trevi Chiara-dnes som chcela vyuzit paru a akosi to islo len chvilku a potom zacal motor tak zvlastne klopkat....ci ako to nazvat.po vypnuti a opätovnom zapnuti to znovu chvilku islo a potom znova nie ea klopkanie...tak usudzujem,ze je to vodny kamen ale nie som si ista.
mam nejake tabletky na odstranenie vodneho kamena,pise sa tam ze aj pre kavovary ale neviem ako-poradite?
0 0
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

osky Pozri príspevok
mna by zaujimalo,ako ocistit od kamena kavovar-mam s mlyncekom,vola sa trevi Chiara-dnes som chcela vyuzit paru a akosi to islo len chvilku a potom zacal motor tak zvlastne klopkat....ci ako to nazvat.po vypnuti a opätovnom zapnuti to znovu chvilku islo a potom znova nie ea klopkanie...tak usudzujem,ze je to vodny kamen ale nie som si ista.
mam nejake tabletky na odstranenie vodneho kamena,pise sa tam ze aj pre kavovary ale neviem ako-poradite?
Tablety sa dávajú celé, v nádržke rozpustia. Ak sa chceš zbaviť kameňa treba len vyskúšať. Ak klopká tak neviem, zostáva dúfať len že je zanesená tryska.
0 0
macdodo macdodo

macdodo je offline (nepripojený) macdodo

ano bubon mas cisty z vnutra kde je pradlo lebo pradlo sa otiera o steny a preto je cisty len sa skus pozriet z vonkajsej starany ako to tam vzera hmm ja davam do prania sem tam trochu octa
0 0
macdodo macdodo

macdodo je offline (nepripojený) macdodo

u nas v dedine predavali magneticke zmekcovace na vodn kamen montovalo sa to priamo na potrubie a stalo to hmmm caca pred asi 10 rokmi oklo 3a z 5 tisic korun po case som bol odstranovat poruchu na vodovode kde bol namontovany tem zmekcovac. po prve vzdy treba dat pred neho filter lebo bol zaneseny pieskom z poruch a aky bol cerveny od kamena na zaciatku taky bol aj na konci tak ze jeho ucinnost je podla mna jemne povedane slaba ale ludske telo potrebuje mineraly z vody tak ze radsej vycistim konvicu aj pracu od kamena ako pit nejaku destilovanu vodu
0 0
Monika Krakovská Monika Krakovská
Tento sa mi zdá cenovo aj účinkom najvýhodnejší, vyčistilo mi to celý bubon od usadenín.
http://www.trust-sk.eu/zmakcovac_vody_wpro.htm
1 0
byb byb

byb je offline (nepripojený) byb

My sme doma používali tiež ocot, ale strašne to smrdelo a dlho to trvalo.. naposledy som si omylom uvarila octový čaj, keď som čistila kanvicu

Odvtedy používame len Cheiron (dá sa kúpiť aj cez e-shop). stojí niečo cez 2€ ale dá sa používať "donekonečna" tá istá fľaša.
proste to nalejem do konvice (alebo aj do kávovaru atď) zapnem ohrev a za chvíľu je hotovo. tekutinu potom prelejem zas do povodnej flaše. a tiež to zvyknem riediť vodou. funguje výborne
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Odkedy do varnej konvice lejem len vodu z Brity, nemám žiadne usadeniny, a to sme predtým behom týždňa mali vápenné dno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať