Zavrieť

Porady

danové priznanie typu A

otázka č.1/
Chcem sa opýtať dôchodca v roku 2007 si môže nárokovať na vrátenie dane len pri príjmoch do výšky 50% nezd.čiastky t.j. 47808.- Sk na potvrdení má dôchodca rozdelené príjem v sume 25670.- s preddav.danou vo výške 4876.- a príjem 28200.- so zrážkovou danou 5357.-.
Celkový príjem však činí 53870.-Sk. Môžem do danov.priznania zobrať len príjem 25670 s predd.danou a uplatniť dan vo výške 4876.- na vrátenie?

2/
Na potvrdení o príjmoch FO zo závislej činnosti je v r.09 zrazené príspevky na doplnk.dôch.spor. 2800.- v riadku 10 Príspevky na DDP,účelové sporenie platené zamestnávateľom za zamestnanca zahr.v riadku 1/ suma 2800.-
Moja otázka je pri ročnom zúčtovnaí uplatňujem nezdan.čiastku na DDP len sumu 2800.-Sk?


Naposledy upravil Dav : 11.02.11 at 15:04
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mamina20 Pozri príspevok
Výšku základu dane celkovú alebo len z dohody?
zo zamestnania - ak je viac ako 4025,70 (po odpočítaní poistného), nemá význam tam dohodu uvádzať, lebo ti žiadnu daň nevrátia.
Iba ak by si chcela darovať 2 % dane, vtedy ich daruješ aj z dane z dohody.
1 0
mamina20 mamina20

mamina20 je offline (nepripojený) mamina20

Čiastkový základ dane po odrátaní poistného je 3 193 EUR. Dohoda je iba 30 EUR.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mamina20 Pozri príspevok
Čiastkový základ dane po odrátaní poistného je 3 193 EUR. Dohoda je iba 30 EUR.
Máš teda povinnosť podať DP.
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Prosím Vás, keď mal zamestnanec najskôr príjmy zo zahraničia a potom iba zo SR. Pri príjmoch zo zahraničia sa z potvrdenia ani z výplatných pások nedá zistiť koľko tvorili odvody, tak základ dane bude potom jeho hrubý príjem? (majú daň a odvody všetko v jednej sume)
Keď pripočítam príjmy zo SR, odpočítam poistné v SR a vyjde ZD nad 15387,12 tak krátim NČD?
No a keďže sa mi krátila NČD a aj napriek tomu že vyjmem príjmy zo zahraničia, tak mi je nedoplatok na dani. Uvažujem správne? Lebo on si počas roka uplatnil NČZD v plnej sume 4025,70 a keďže jeho ZD bol cca 24 100 € tak NČZD bude cca 1847,50 €.

Prosím uistite ma v správnom uvažovaní.

Ďakujem
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Dobry deň.
Ak pracovný pomer v roku 2010 trval len 4 mesiace a potom nasleduje registrácia na UPSVAR do konca roka,môžem si nezdaniteľnú čiastku odpočítať celú alebo len jej alikôtnu časť?? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

renataj Pozri príspevok
Dobry deň.
Ak pracovný pomer v roku 2010 trval len 4 mesiace a potom nasleduje registrácia na UPSVAR do konca roka,môžem si nezdaniteľnú čiastku odpočítať celú alebo len jej alikôtnu časť?? Ďakujem
Máš nárok na celú NČ a len tak mimochodom, na NČ je tu odpovedí viac než dosť, stačilo len trošku pohľadať.
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Ďakujem.Asi som zle hladala lebo fakt som sa nikde nedopátrala.
0 0
mamina20 mamina20

mamina20 je offline (nepripojený) mamina20

Ešte sa chcem spýtať, či by som mala nárok na zamestnaneckú prémiu? Ak áno, koľko mám uvieť počet mesiacov? Na potvrdení o príjme mám uvedené 1-5 mesiacov, ale všetko bolo vyplatené len za mesiac máj.
Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mamina20 Pozri príspevok
Ešte sa chcem spýtať, či by som mala nárok na zamestnaneckú prémiu? Ak áno, koľko mám uvieť počet mesiacov? Na potvrdení o príjme mám uvedené 1-5 mesiacov, ale všetko bolo vyplatené len za mesiac máj.
Ďakujem.
pracovný pomer (na prac.zmluvu) musí trvať 6 mesiacov
0 0
mamina20 mamina20

mamina20 je offline (nepripojený) mamina20

Ešte ma mätie jedna vec. Mám teda napísať do r.63 aj tú zrážkovú daň z dohody? Respektíve považuje sa vždy za preddavok na daň z každej dohody?
Ďakujem.
0 0
maria- maria-

maria- je offline (nepripojený) maria-

Prosím o informáciu, platenie dobrovoľného nemocenského poistenia si môžem uplatniť v RZD v časti zaplatené finančné prostriedky na účelové sporenie ?
Ak mám životné poistenie 398,- eur tak si DNP neuplatním ?
Ďakujem
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry vecer,

chcela by som sa uistit.
Ak mal student prijemy z dohody nizsie ako NC na danovnika a v potvrdeniach od zamestnavatela ma v jednom zrazenu preddavkovu dan podla § 35 uvadzam to do DP A do r. 62 a na druhom potvrdeni ma dan vyberanu zrazkou podla § 43 a tuto zrazenu dan davam do r.63.
Kedze dan z r. 54 je nulova tak mu vlastne vratia preplatok vo vyske r.62+r.63?
Dakujem za odpoved
0 0
magdalenaa magdalenaa

magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

Ak mal ZD na r. 36 nižší ako odpoč. položka na daňovníka na r. 37, tak mu vrátia celú preddavkovú aj zrážkovú daň.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maria- Pozri príspevok
Prosím o informáciu, platenie dobrovoľného nemocenského poistenia si môžem uplatniť v RZD v časti zaplatené finančné prostriedky na účelové sporenie ?
Ak mám životné poistenie 398,- eur tak si DNP neuplatním ?
Ďakujem
dobrovolné nem. poistenie nie je účelové sporenie. Nezahrňa sa do limitu 398,33€.
Platí si ho ako zamestnanec alebo SZČO ?
0 0
raffendaySK raffendaySK

raffendaySK je offline (nepripojený) raffendaySK

Dobrý deň.
Mohli by ste mi pomôcť prosím-zamestnanecká prémia .
Chcela som vyplniť DP na eDane, ale tam má byť 0 pri základu dane aj pri nezdan.ciast. ak chcem uplatnit zamestnaneckú prémiu.

Situácia je taká: zamestnanec pracoval 6mes., v prvom polroku bol nezamestnaný. Tak jeho základ dane za celý rok je 3391,44Eur a nezdan. je zvysená o 284,40. To zanmená ze základ dane 3391,44 je nizsia ako 4310,10 nezdan. Zaplatil dan cely rok zo mzdy v sume 297,45. Túto sumu celú dostane spat ze? A plus zamestnanecku prémiu?
4025,7-3391,44 = 634,26/12*6=317,13*0,19=60,26.
Takze zamestnanc bude mat danovy preplatok vo vyske 297,45+60,26????

Dakujem!
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

raffendaySK Pozri príspevok
Dobrý deň.
Mohli by ste mi pomôcť prosím-zamestnanecká prémia .
Chcela som vyplniť DP na eDane, ale tam má byť 0 pri základu dane aj pri nezdan.ciast. ak chcem uplatnit zamestnaneckú prémiu.

Situácia je taká: zamestnanec pracoval 6mes., v prvom polroku bol nezamestnaný. Tak jeho základ dane za celý rok je 3391,44Eur a nezdan. je zvysená o 284,40. To zanmená ze základ dane 3391,44 je nizsia ako 4310,10 nezdan. Zaplatil dan cely rok zo mzdy v sume 297,45. Túto sumu celú dostane spat ze? A plus zamestnanecku prémiu?
4025,7-3391,44 = 634,26/12*6=317,13*0,19=60,26.
Takze zamestnanc bude mat danovy preplatok vo vyske 297,45+60,26????

Dakujem!
Výpočet máš správny, vrátia mu daň 297,45 a ZP 60,26.
Ak vypĺňaš DP A, tak na r. 37 sa uvádza 4025,70 ale na r. 43 je nula.
Len nechápem, čo myslíš pod týmto: "a nezdan. je zvysená o 284,40."
0 0
raffendaySK raffendaySK

raffendaySK je offline (nepripojený) raffendaySK

Zivotne poistenie...Co zvysi neydan.
Dakujem velmi pekne.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

raffendaySK Pozri príspevok
Zivotne poistenie...Co zvysi neydan.
Dakujem velmi pekne.
Životné poistenie nemôžeš uplatniť, ak uplatňuješ ZP.
0 0
raffendaySK raffendaySK

raffendaySK je offline (nepripojený) raffendaySK

Nevadi lebo aj tak zaklad dane je nizsia ako 4025,70, takze suma co dostane spat je to iste, vsak? Suma dane co zaplatil + ZP. ???
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

raffendaySK Pozri príspevok
Nevadi lebo aj tak zaklad dane je nizsia ako 4025,70, takze suma co dostane spat je to iste, vsak? Suma dane co zaplatil + ZP. ???
áno
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať